Izajasz zrozumiał Drukuj Email
piątek, 24 lipca 2015 22:49

 
Pentekostalizacja Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 23 lipca 2015 14:13

Od dłuższego już czasu obserwuję zdumiewające zjawisko wprowadzania w kościele katolickim elementów pobożności zielonoświątkowej. Biorące się z nowego narodzenia i napełnienia Duchem Świętym przejawy życia duchowego, takie jak np. radosne śpiewanie pieśni uwielbiających Boga, glosolalia, prorokowanie czy uliczne akcje ewangelizacyjne stają się czymś normalnym  w większości katolickich diecezji. Wygląda to jak  duchowe przebudzenie i tak zresztą przez wielu jest postrzegane…

Więcej… [Pentekostalizacja]
 
Lekcja z życia Saula Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 22 lipca 2015 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Lekcja z życia Saula"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty obietnic Bożych - 21 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 21 lipca 2015 18:47

Ci, którzy innych nauczają, świecić się będą jako światłość na niebie, a którzy wielu ku sprawiedliwości przywodzą, jako gwiazdy na wieki wieczne (Dan. 12, 3)

Jest to Słowo, które mnie ożywia. Dla błogosławieństwa tego warto żyć. Mądrość człowieka jest zaletą, Słowo Boże wszakże mówi tu o mądrości niebieskiej, którą Pan obdarza wszystkich. O, gdybym poznał mego Boga, mego Zbawcę! Pragnąłbym wtedy być prowadzony mądrością Bożą, stosowałbym w życiu moim mądrość niebiańską i chodziłbym w jej świetle. Czy życie moje jest mądre? Czy szukam tego, czego szukać powinienem? Czy żyję tak, by w godzinie śmierci mieć pokój i zadowolenie z mego życia? Tylko taka mądrość zapewni mi wieczny blask światłości niebieskiej.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 21 lipiec]
 
Dlaczego jesteśmy letni wobec powrotu Chrystusa? Drukuj Email
Autor: A.W. Tozer   
niedziela, 19 lipca 2015 00:00

 Krótko po zakończeniu Pierwszej Wojny Światowej, słyszałem jak wielki kaznodzieja z Południa powiedział, że obawia się, iż duże zainteresowanie proroctwami doprowadzi do wymarcia błogosławionej nadziei, kiedy okaże się, że podekscytowani prorocy mylili się.

Ten człowiek był prorokiem, albo co najmniej niezwykle bacznym obserwatorem ludzkiej natury, ponieważ to co przepowiedział, stało się. Nadzieja na przyjście Chrystusa jest dzisiaj martwa wśród chrześcijan ewangelicznych.

Nie chcę przez to powiedzieć, że biblijnie wierzący chrześcijanie porzucili naukę o powtórnym przyjściu. Absolutnie nie. Tak jak każda zorientowana osoba wie, niektóre zasady naszego proroczego credo zostały troszeczkę zmienione, ale większość ewangelicznych chrześcijan wierzy, że Jezus Chrystus powróci kiedyś na ziemię we własnej osobie. Końcowy triumf Chrystusa jest przyjmowany za jedną z niezachwianych nauk Pisma Świętego.

Więcej… [Dlaczego jesteśmy letni wobec powrotu Chrystusa?]
 
Gdy nie można znaleźć w Biblii ... Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 18 lipca 2015 20:07

W rocznicę ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża

 
Samotność Drukuj Email
Autor: Twoja starsza przyjaciółka   
sobota, 18 lipca 2015 13:41

Widziałam Twoją śliczną twarz, gdy śpiewałaś i brałaś udział w nabożeństwie. Przypominasz mi mnie sprzed siedmiu lat. A potem, po nabożeństwie, patrzałam jak siadasz do samochodu z tym chłopcem, który nie zna Boga.

Siedem lat temu byłam w podobnej sytuacji. Od najmłodszych lat znałam Boga. Wyrosłam w chrześcijańskiej atmosferze. Uczęszczałam na nabożeństwa, brałam udział w różnych spotkaniach i emocjonalnie wydawało mi się, że wszystko było w porządku. Lecz w rzeczywistości nie przeżyłam jeszcze tego momentu, kiedy Boża wola i moja byłaby ze sobą w zgodzie.

Pobraliśmy się choć ci, co mnie kochali, płakali i przeżywali. Już w sześć miesięcy potem zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę moje życie, a w szczególności moja społeczność z Bogiem, jest w olbrzymim niebezpieczeństwie... Zaczęłam się gorąco i szczerze modlić, by Bóg pomógł mi uchwycić się Go mocno i na zawsze.

Więcej… [Samotność]
 
Strumienie na pustyni - 17 lipca Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
piątek, 17 lipca 2015 00:00

„Spokojnie będę się przyglądał z jego miejsca ...”  (Iz. 18, 4)

Asyryjczycy wyruszyli na wojnę przeciwko Etiopii. Naród ten opisany jest jako rosły i przystojny, znany z siły i budzący grozę. Pułki nacierały, lecz Bóg im się nie sprzeciwiał; pozornie było im dozwolone wypełnić swoje zamiary. Bóg spokojnie przyglądał się ze swojego przybytku. Słońce ciągle jeszcze oświetlało ich swoimi promieniami; lecz przed początkiem żniwa, całe dumne wojsko asyryjskie zostało pobite tak łatwo, jak gałązki są ścinane nożem winiarza, który opiekuje się swoją winnicą.

Zdumiewająca jest postawa Boga, który spokojnie przypatrywał się ze swojego miejsca. Jego spokój nie oznaczał aprobaty. On oczekiwał, by powstrzymać ich we właściwym czasie. W chwili, kiedy zamiary grzeszników już miały się urzeczywistnić, doprowadził do ich klęski.

Gdy patrzymy na zło na tym świecie, kiedy rozmyślamy o rozszerzaniu się nieprawdy, kiedy wzdrygamy się pod brzemieniem ucisku nienawidzących nas, wspomnijmy te dziwne słowa o Bogu, spokojnie przyglądającym się ze swojego przybytku. Ale istnieje i druga strona tej historii.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 17 lipca]
 
Odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
czwartek, 16 lipca 2015 19:29

Zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza" wygłoszonego przez br. Romana Jawdyka - prezbitera naczelnego Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Właściwy rozwój, czyli słów kilka o tym, po co wzrastać i w jakim kierunku Drukuj Email
Autor: Jarosław Domieniuk   
środa, 15 lipca 2015 19:56

Rozwój to zagadnienie związane z życiem każdego z nas, stąd też jest nam bardzo bliskie. Rozwój człowieka, jako organizmu żywego, następuje od chwili poczęcia i już na tym etapie jest skrupulatnie badany i weryfikowany. Każdy rodzic pragnie i wręcz oczekuje tego, że płód będzie rozwijał się prawidłowo. Gdy upragnione dziecko przychodzi na świat, rodzice bacznie obserwują jego rozwój i aktywnie w nim uczestniczą aż do czasu, gdy dziecko osiągnie dojrzałość i usamodzielni się.

Więcej… [Właściwy rozwój, czyli słów kilka o tym, po co wzrastać i w jakim kierunku]
 
Wiadomości końca czasów - czerwiec 2015 Drukuj Email
wtorek, 14 lipca 2015 21:43

 
Znamię bestii, 666 nadciąga Drukuj Email
poniedziałek, 13 lipca 2015 00:00

W filmie ukazany jest prawdopodobny pierwowzór znamienia zwierzęcia, bez którego nikt nie będzie mógł ani sprzedawać ani kupować.

Biblia mówi, że jeśli ktoś je przyjmie, to nie ma już dla niego ratunku.

Apokalipsa św. Jana 14:9-11 Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.

Film pochodzi z kanału The Alex Jones Channel: https://www.youtube.com/watch?v=YKsR5...

 
Strumienie na pustyni - 11 lipiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 11 lipca 2015 20:04

Lecz po pewnym czasie wysechł potok, gdyż nie było deszczu w tym kraju. (1 Król. 17,7)

Tydzień za tygodniem, mężnie i nie upadając na duchu, Eliasz obserwował powolny ubytek wody w potoku Kerit. Być może nachodziły go pokusy zachwiania się w wierze przez niedowiarstwo, lecz on nie dopuszczał, aby zewnętrzne okoliczności stały się przegrodą między nim a Bogiem. Niewiara patrzy na Boga przez okoliczności, tak jak my czasem patrzymy na słońce przez powietrze nasycone dymem i wydaje się nam, że jest pozbawione swoich promieni. Wiara zaś stawia Boga między sobą a okolicznościami i patrzy na okoliczności przez Boga.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 11 lipiec]
 
Łagodzenie opisu rzeczywistości Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 11 lipca 2015 17:10

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41