Pan patrzy na serce Drukuj Email
niedziela, 26 czerwca 2016 00:00

" Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce." (1Sm 16:7)

 
Nowe serce Drukuj Email
Autor: Oswald J. Smith   
sobota, 25 czerwca 2016 23:00

„Dam wam serce nowe” (Ez. 36,26)

Wynikiem pełni Ducha jest życie uświęcone, wolne od grzechu i obfitujące w miłość Bożą. Przywódcy duchowi różnią się w ujęciu doktryny, lecz zgadzają co do istoty doświadczenia. Nie chodzi w nim ani o całkowite wykorzenienie grzechu, ani o doskonałość bezgrzeszną. To nie są określenia biblijne. Terminem zgodnym z Pismem Św. jest wyzwolenie. Wyzwolenie przez zamieszkanie Ducha w człowieku. „Rozwiązałeś więzy moje” (Ps. 96,16), „Zakon Ducha żywota, który jest w Chrystusie Jezusie, uwolnił mię od zakonu grzechu i śmierci” (Rzym. 8,2).

A więc On wybawia, Duch Święty uwalnia człowieka. „Uwolniona jesteś od niemocy twojej” - powiedział Jezus (Łuk. 13,12). Łazarz został ożywiony, lecz nadal był skrępowany. „Rozwiążcie go, a niechaj odejdzie” - brzmiało przykazanie Chrystusa (Jan 11,44). Jest życie i jest obfitość życia. Ty i ja musimy być rozwiązani i uwolnieni. Wszakże nie przez nasze własne wysiłki. Jedynie Duch Święty może dokonać tego cudu.

Więcej… [Nowe serce]
 
Fałszywy blask Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 25 czerwca 2016 12:56

 
Nieudolny komentarz Drukuj Email
Autor: M.D.Brandstaetter   
piątek, 24 czerwca 2016 13:22


 
Błogosławieństwo solidnego schronienia Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 23 czerwca 2016 12:59
Kiedy w wieku piętnastu lat trafiłem z głębokiej wioski prosto w środowisko niegrzecznej młodzieży szkolnej w dużym mieście, szybko zorientowałem się, że zginę, jeśli nie postaram się o ochronę kogoś silnego i w tym środowisku wpływowego. Poczucie bezpieczeństwa zyskałem – o dziwo - w osobie szkolnego rozbójnika. Postarałem się pomagać mu w nauce, a on zaczął mnie chronić. Czy było to mądre z mojej strony?

Cztery stworzenia na ziemi należą do najmniejszych, a są mędrsze niż mędrcy: Mrówki, ludek słaby, a jednak w lecie zbierają swój pokarm, borsuki, ludek bez siły, a w skale buduje swoje mieszkania. Szarańcze nie mają króla, a jednak wszystkie wyruszają w szeregu. Jaszczurka da się schwytać rękoma, a jednak jest w pałacach królewskich [Prz 30,24-28].

Tym razem przyjrzyjmy się borsukom.
Więcej… [Błogosławieństwo solidnego schronienia]
 
Marchew, jajko czy ziarna kawy? Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
środa, 22 czerwca 2016 00:00

W jednym z przeczytanych niedawno artykułów uderzył mnie pewien cytat: W czekaniu nie chodzi o to, co otrzymam na końcu, ale oto, kim staję się, gdy czekam.

Rzeczywiście, patrząc z perspektywy czasu, okres oczekiwania może okazać się albo ogromnym błogosławieństwem, albo czasem zmarnowanym, albo – co najgorsze – początkiem zbaczania z właściwej drogi lub nawet całkowitego odwrócenia się od celu, do którego zmierzaliśmy.

Każdy z nas zmaga się z różnymi przeciwnościami. Jako chrześcijanie przynosimy nasze troski i problemy w modlitwach naszemu niebiańskiemu Ojcu i powierzamy Mu nasze prośby (Flp 4:6). Jednak często odpowiedź – np. rozwiązanie problemu lub otrzymanie konkretnego błogosławieństwa – nie nadchodzi szybko. Czekamy, modlimy się, a dalej nic się nie dzieje. Czasami przedłużający się okres doświadczeń i cierpienia eksploatuje zupełnie nasze siły, a pomimo zanoszonych modlitw, nie odczuwamy upragnionej ulgi. Bardzo często wkraczają wtedy na scenę zniecierpliwienie, żal, rozczarowanie, złość czy zwątpienie.

Więcej… [Marchew, jajko czy ziarna kawy?]
 
Marchewka, jajko i kawa Drukuj Email
Autor: poszukiwany   
wtorek, 21 czerwca 2016 21:00

Pewna młoda kobieta przyszła do swojej matki i opowiedziała jej o swym życiu, o tym jak jest jej ciężko. Nie wiedziała, jak sobie poradzić i była bliska rezygnacji; była zmęczona walką i zmaganiami.
Mówiła, że jak tylko jeden problem zostaje rozwiązany, to zaraz pojawia się nowy. Matka zaprowadziła ją do kuchni, napełniła trzy garnki wodą i postawiła na ogniu.
Wkrótce woda zagotowała się. Do pierwszego garnka włożyła marchewki, do drugiego jajka, a do trzeciego ziarna kawy i zostawiła je, aby się gotowały, nic nie mówiąc.

Więcej… [Marchewka, jajko i kawa]
 
Co się dzieje z naszą pamięcią? Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
wtorek, 21 czerwca 2016 18:36

Pamięć, skarb każdego człowieka, podstawa normalnego funkcjonowania. Źródło rejestrujące wiedzę, stwarzające warunki do poznawania i nabywania nowych umiejętności. Współczesna cywilizacja i natłok różnych bardzo skrajnych informacji oraz styl życia ma bardzo negatywny wpływ na ludzką pamięć. Dopiero ten kto zaczyna mieć problemy z pamięcią, uświadamia sobie jak ciężko jest żyć, nie pamiętając podstawowych rzeczy.

Chciałbym poprosić czytelnika aby zadał sobie pytanie: Co jest z moją duchową pamięcią w życiu? Czy na pewno jest wszystko w porządku, czy może zaczyna coś  „szwankować”?

Dlaczego taki temat i takie pytanie? Odpowiedź jest krótka: do zastanowienia się nad tym tematem skłoniła mnie historia narodu Izraelskiego. 

Więcej… [Co się dzieje z naszą pamięcią?]
 
Dla niezamężnych i nieżonatych Drukuj Email
Autor: Billy Joe Daugherty   
niedziela, 19 czerwca 2016 20:00

Kiedy dwoje ludzi chce się pobrać, jedno z najważniejszych pytań jakie im wtedy zadaję, brzmi: Czy twój wybranek lub wybranka jest odrodzonym chrześcijaninem? Czy ma trwałą społeczność z Bogiem? Czy jego lub jej oddanie Bogu wynika z własnego wyboru, czy też jest prezentem dla ciebie?

Bóg miał konkretny cel, gdy zabronił chrześcijanom wchodzenia w związki z niewierzącymi. On chce, aby chrześcijańskie małżeństwo było dla świata niepodważalnym świadectwem. Wielu chrześcijan poślubia osoby niewierzące w nadziei, że zmienią się one po ślubie, a potem całymi latami cierpią z powodu rozczarowania.

Więcej… [Dla niezamężnych i nieżonatych]
 
Słówko do Garfieldów Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
niedziela, 19 czerwca 2016 16:59

 
Nieutracalność zbawienia? - Galacjanie Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 18 czerwca 2016 15:16
Zgodnie ze Zwycięskim Planem Czytania Biblii dotarłem dziś m.in. do piątego rozdziału Listu do Galacjan. Ponieważ w ostatnich dniach więcej niż zazwyczaj rozmyślam o nieutracalności zbawienia, zawarte w tym rozdziale słowa nauki apostolskiej ze zrozumiałych powodów od razu przykuły moją uwagę.

List został skierowany do zborów w Galacji, a więc do ludzi już wierzących w Jezusa Chrystusa. Słuchając z wiarą Słowa Bożego otrzymali oni dar Ducha Świętego [Ga 3,2 i 5]. Rozpoczęli nowe życie w Duchu z licznymi doznaniami, a Bóg dokonał wśród nich wielu cudów [Ga 3,4-5]. Wszyscy owi wierzący zostali ochrzczeni i stali się synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa [Ga 3,26-27]. Niczego w procesie nawrócenia Galacjan nie zaniedbano i nie pominięto. Ponad wszelką wątpliwość byli to ludzie narodzeni na nowo.Lecz oto po kilku latach do galackich zborów dotarli źli nauczyciele i pod nieobecność apostołów skutecznie zaczęli zwodzić tamtejszych chrześcijan. Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową [Ga 1,6-7]. Następnie Słowo Boże w ostrych słowach uświadomiło Galacjanom, że ulegli zwiedzeniu. O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? [Ga 3,1].
Więcej… [Nieutracalność zbawienia? - Galacjanie]
 
Zbawienie: dla wszystkich czy wybranych ? Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
piątek, 17 czerwca 2016 20:00

Na temat zbawienia napisano wiele książek. Praktycznie każdy Kościół ma swoje doktryny i nauczanie na temat zbawienia. Zbawienie jest to dar Bożej łaski przekazany dla każdego człowieka: Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka (Rzym. 1,16); który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy (I Tym. 2,4).

Wymienione wyżej wersety bardzo jasno potwierdzają prawdę dotyczącą zbawienia, które jest przekazane każdemu człowiekowi. Cena, która została poniesiona dla zbawienia opisana została następującymi wersetami: I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją (Obj. 1,5); Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu (I Jana 1,7); W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego (Efez. 1,7).

Więcej… [Zbawienie: dla wszystkich czy wybranych ?]
 
Czy miłujesz Chrystusa? Drukuj Email
Autor: Krzysztof Szatkowski   
piątek, 17 czerwca 2016 18:10

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Czy miłujesz Chrystusa?" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Szatkowskiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Serce dla Boga Drukuj Email
Autor: Andrzej Cyrikas   
czwartek, 16 czerwca 2016 19:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 64