Jeszcze trochę czasu, by kochać Drukuj Email
Autor: Kasia Kiklewicz   
niedziela, 03 stycznia 2016 19:41

W nowym roku Facebook powitał mnie w niespodziewany sposób. Obok zdjęć fajerwerków i uśmiechniętych twarzy znajomych pojawiła się wiadomość, w którą trudno było uwierzyć. Nie żyją.

Nie znałam ich dobrze, ale wiedziałam, że są młodą, wierzącą rodziną, z zapałem do służby Bogu. Organizatorzy wydarzeń i działań w kościele. Od niedawna szczęśliwi rodzice. Wydawało się, że to dopiero początek ich życia i służby. A jednak zakończyli swój bieg.

Bóg dał nam przeżyć kolejny rok. Wciąż tu jesteśmy, chociaż On ma prawo i moc jednym swoim słowem zatrzymać bicie naszych serc. A jednak zdecydował, że mamy tu pozostać. Jak myślisz, dlaczego? Czy po to, abyś mógł przeczytać w tym roku 52 książki? Czy po to, abyś w końcu zaczęła biegać? Czy po to, abyś zdał na wymarzone studia? Czy po to, abyś znalazła męża?

Jeśli nazywamy siebie naśladowcami Jezusa, poszukajmy odpowiedzi, patrząc na życie naszego Mistrza. Po co on przebywał na świecie?

Więcej… [Jeszcze trochę czasu, by kochać]
 
Wartość dostępna dla wszystkich Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 01 stycznia 2016 21:19

 
Strumienie na pustyni - 31 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 31 grudnia 2015 00:00

Aż dotąd pomagał nam Pan. 1 Sam. 7, 12

Słowa „aż dotąd” – są jakby ręką, wskazującą w kierunku tego, co przeszło. Dwadzieścia lat czy siedemdziesiąt, to jednak „dotąd pomagał nam Pan!” W ubóstwie, w obfitości, w czasie choroby, w czasie zdrowia, w domu, na obczyźnie, na lądzie, na morzu, we czci, w niesławie, w smutku, w radości, w doświadczeniu, w modlitwie, w chwilach pokuszeń – „dotąd pomagał nam Pan!” Wpadamy w zachwyt, patrząc na długą aleję drzew. Przyjemnie jest patrzeć z jednego jej końca na drugi, podziwiając coś w rodzaju zielonej świątyni z rozciągającymi się kolumnami i arkadami z liści!

Również ty obejrzyj się na długą aleję przeżytego życia, na zielone gałęzie łaski i miłosierdzia nad twoją głową i na mocne słupy błogości i wierności, które podtrzymują w tobie radość.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 31 grudzień]
 
Choć masz niewielką moc...cz.3 Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
czwartek, 31 grudnia 2015 00:00

Pozostało jeszcze zastanowić się nad trzecim punktem tego rozważania a mianowicie: Jaka jest różnica między działaniem mocy w życiu osobistym i działaniu w budowie Kościoła?

 
Działanie Bożej mocy w osobistej społeczności z Bogiem.

Działanie Bożej łaski i Bożej mocy dokonuje całkowitego przemeblowania w życiu. Po pierwsze uzmysławia potrzebę Bożej obecności, stwarza możliwość poznania swojej grzesznej natury oddalającej od Boga. Człowiek zaczyna odczuwać potrzebę zmiany i rozpoczyna poszukiwanie społeczności ze swoim Stworzycielem. Słowa Biblii stają się bliskie i otwierają oczy na poznanie Bożego planu zbawienia. Człowiek uzmysławia sobie, że przyszłość i wieczność znajduje się w ręku Żywego Boga.

Więcej… [Choć masz niewielką moc...cz.3]
 
Strumienie na pustyni - 30 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 30 grudnia 2015 00:00

Strzeżono tedy Piotra w więzieniu; zbór zaś modlił się nieustannie za niego do Boga. Dz. Ap. 12, 5

...módlcie się jedni za drugich ... Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego. Jak. 5,16

Piotr znajdował się w więzieniu, czekając na stracenie. Zbór nie miał fizycznej możliwości, by wybawić go od śmierci. Z ludzkiego punktu widzenia nie było dla niego ratunku; jedyny realny ratunek, to wybawieniem z Niebios. Zbór modlił się więc nieustannie za niego i Bóg posłał anioła, który obudził Piotra ze snu i przeprowadził przez pierwszą i drugą straż więzienną; a gdy podeszli do żelaznej bramy, ta otworzyła się sama i Piotr ocknął się na wolności.

Może i na twojej drodze spotykasz żelazne bramy, które zagradzają drogę. Jak schwytany ptaszek, bijesz często skrzydłami o pręty klatki, lecz zamiast pomocy, której oczekiwałeś, pozostajesz tylko zmęczony, przybity i rozgoryczony w swoim sercu. Jest tajemnica, którą powinieneś poznać, skryta w modlitwie wiary. I gdy staniesz przed żelazną bramą, ona sama otworzy się przed tobą. Jeśli nauczysz się modlić tak, jak modlił się ów Zbór w tym górnym pokoju, zachowasz siebie od zbędnego wyczerpywania energii i wielu cierpień. Nieprzezwyciężone trudności znikną, sprzeciwiające się okoliczności okażą się przychylne – jeśli nauczysz się modlić Bożą wiarą. Ludzie zamknięci w „więzieniu”, latami oczekiwali, aby otworzyła się przed nimi brama: bliscy, drodzy nam, nie znający Jezusa, związani przez szatana, zostaną wypuszczeni na wolność, gdy będziesz modlić się tak długo, aż ostatecznie uwierzysz Bogu, że ich uwolnienie już się dokonało.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 30 grudzień]
 
Psalm 103 Drukuj Email
Autor: Andrzej Guresz   
wtorek, 29 grudnia 2015 20:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania pt. "Psalm 103".

Są one kontynuacją cyklu kazań  pt.  ”Psalmy” wygłoszonych   przez br. Andrzeja Guresza pastora zboru „Słowo Życia” w Głogowie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  cz.1 

Słuchaj  cz.2 

 
Klejnoty Bożych obietnic - 29 grudzień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 29 grudnia 2015 17:52

Ja Sam aż do starości, i owszem aż do sędziwości was nosić będę; Jam was uczynił, Ja też nosić będę; Ja mówię, nosić was będę, i wybawię. Izaj. 46,4

Rok jest już bardzo stary. A tu właśnie mamy obietnicę dla naszych starych przyjaciół, tak jest, i dla wszystkich nas, na których starość już czyha. Gdy długo pożyjemy, wszyscy będziemy mieli siwy włos. Jeśli spojrzymy wiarą, będziemy się radować niniejszą obietnicą Bożą.

Kiedy będziemy starzy, Bóg nasz zawsze będzie: „Jam jest”, zawsze pozostanie niezmienny. Siwe włosy świadczą o naszym przemijaniu, ale Bóg jest wiekuisty, On nie przemija. Jeżeli nie będziemy w stanie dźwigać ciężaru swego ciała, Pan nas nosić będzie łaską Swoją. Podobnie, jak w dniach naszej młodości nosił nas na Swoim łonie, jak małe owieczki, tak samo uczyni w latach naszej niemocy.

Gdy przyjaciołom naszym, a nawet sobie samym staniemy się ciężarem, Pan nie odtrąci nas, ale raczej przygarnie, poniesie i wybawi — bardziej niż kiedykolwiek. Często Pan sługom Swoim daje długi i cichy wieczór. Przepracowali ciężko dzień cały, a postarzeli i osłabli na usługach Swego Mistrza, wtedy Pan powiada do nich: „oto spoczywajcie w oczekiwaniu wiecznego odpocznienia, który zgotowałem wam”. Nie bójmy się więc starości. Starajmy się być starymi z wdziękiem, z gracją, gdyż Sam Pan chce być przy nas w pełni Swojej łaski (łac. „gratia”).

 
Kiedy w życiu dzieje się coś niespodziewanego Drukuj Email
Autor: Cieplik Paulina   
poniedziałek, 28 grudnia 2015 00:00

Kiedy w życiu dzieje się coś niespodziewanego, gdy nagle wszystko się wali, kiedy to co wydawało się „pewniakiem”, nagle okazuje się wielką porażką, niezmiennie w naszych myślach pojawia się to samo pytanie:

 - Dlaczego?

Czasami dzieją się rzeczy, których nie potrafimy zrozumieć. Nie wiemy czemu mimo szczerych chęci, bywa, że wszystko obraca się przeciwko nam.

Tutaj na ziemi nigdy nie poznamy odpowiedzi na wiele z tych pytań, jednak chodzi o to, że wcale nie potrzebujemy ich znać. Nie musimy wszystkiego rozumieć, mamy po prostu zaufać! Pan Bóg ma wszystko w Swoich rękach. On nigdy nas nie zostawi. Jako ludzie lubimy wszystko rozumieć, lubimy gdy rzeczy przebiegają według naszego planu, więc kiedy jest inaczej nagle grunt osuwa nam się pod nogami. Jednak bez względu na to gdzie w naszym życiu się znajdujemy i jak wielki problem nas przytłacza Jezus jest tuż obok, gotowy by podać nam dłoń, musimy tylko do Niego zawołać.

On jest wierny i nigdy Cię nie zawiedzie jeżeli tylko Mu zaufasz!!

Kiedy Twoje życie się wali

Wyciągnięte ręce,

Których nie ma kto uchwycić

Jesteś opuszczony

Nie masz gdzie pójść

Ranny i pragnący

W tym trudnym czasie

Zimne i gorzkie łzy wypełniają twoje oczy

Spójrz na Jezusa,

On jest tuż obok ciebie

i wie czego potrzebujesz


Kiedy Twoje życie się wali

I jesteś w rozpaczy

On poniesie twój ciężar

Kiedy jest zbyt ciężki byś mógł go unieść

W dolinie cienia

On da ci siłę

I nie ma takiej utraconej rzeczy

Której On nie mógłby zastąpić

Pomoże ci zacząć wszystko od nowa

Kiedy twoje życie się wali

Więcej… [Kiedy w życiu dzieje się coś niespodziewanego]
 
Zwróć swój wzrok na Jezusa! Drukuj Email
poniedziałek, 28 grudnia 2015 00:00

 
Gdy wiadomo o co chodzi... Drukuj Email
Autor: Redakcja Radia Pielgrzym   
niedziela, 27 grudnia 2015 02:00

Zbliżający się nieuchronnie koniec roku to okres rozliczeń finansowych, sprawozdawczości oraz podejmowania decyzji dotyczących dalszego funkcjonowania i możliwego, jeśli Pan to zaplanował, rozwoju naszego radia.

Podejmowana przez nas praca to działanie na zasadzie non profit (funkcjonujemy tylko z ofiar słuchaczy oraz dobrowolnych datków zaprzyjaźnionych zborów) rzadko umożliwiające nam planowanie działań oraz inwestycje w środki techniczne niezbędne do rozszerzenia zakresu oddziaływań.

Mówienie o potrzebach finansowych radia sprawia nam trudność, ale jest niezbędne jeśli nasza praca, na co najmniej dotychczasowym poziomie, ma być kontynuowana:

1. Rosnący w miarę zwiększania się liczby użytkowników transfer połączeń internetowych oraz telefonii komórkowej (Łączna liczba wywołań strony przekroczyła już 16 milionów)

2. Koszt licencji płaconych dla Zaiks, Spav i Stoart

3. Rosnąca systematycznie powierzchnia dyskowa w skutek dodawania wciąż nowych plików

4. Rosnące koszty funkcjonowania związane z zakupem usług internetowych, zapłaty za telefon, środki transportu oraz reprezentację medialną radia

 - powodują, że miesięczne opłaty znacznie wzrastają, wykraczając poza nasze skromne możliwości.

Na pokrycie obecnych, częściowych kosztów funkcjonowania niezbędna jest kwota sięgająca 8,000 zł (osiemtysięcyzłotych) z koniecznością wpłacenia do końca grudnia br.

Mając na względzie powyższe treści, z ufnością w Boże kierownictwo w tej sprawie, zwracamy się z prośbą do słuchaczy, którym zależy na kontynuowaniu naszej pracy oraz rozwoju działalności naszego radia z prośbą o wsparcie finansowe na pokrycie opłat i bieżącego funkcjonowania.

Jeśli uznasz bracie/siostro, przyjacielu, że warto, a masz taką możliwość, by za pośrednictwem naszego radia przyczynić się do zwiastowania ewangelii, budowania Kościoła Jezusa Chrystusa, prosimy o wsparcie naszej działalności.

Można to uczynić przesyłając ofiarę pieniężną na konto :

Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Nowej Soli
ul. Wyspiańskiego 13
67-100 Nowa Sól

nr konta: 81 1020 5402 0000 0502 0226 2822

Koniecznie z dopiskiem "Ofiara na działalność Radia Pielgrzym"


Numer IBAN PL 81 1020 5402 0000 0502 0226 2822

Kod SWIFT: BPKOPLPW PL 81 1020 5402 0000 0502 0226 2822

Jeśli uznasz, że chcesz jeszcze w inny sposób pomóc w naszym wspólnym dziele, prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Strumienie na pustyni - 27 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 27 grudnia 2015 00:00

Dostał się w żelazne kajdany. Ps. 105, 18

Odwróć te słowa i przetłumacz na nasz język w takim sensie: żelazo weszło w jego duszę. Czy tak nie było? Smutek i niedostatki, brzemię niesione w młodości, życie pełne przeciwieństw – wszystko to sprzyja rozwojowi żelaznej wytrzymałości i mocy decyzji, wytrwałości i męstwa, co jest niezbędną podstawą do budowania szlachetnego charakteru.

Nie uchylaj się od cierpień! Znoś je w milczeniu, pokornie i z cierpliwością, i bądź przekonany, że to Boży sposób wlewania żelaza w twoje duchowe życie. Świat potrzebuje żelaznych rycerzy, żelaznych batalionów, żelaznych muskułów, stalowych mięśni. Bogu potrzebni są święci z żelaza. Aby zmienić przyrodzoną naturę człowieka w naturę żelazną, Bóg dopuszcza, by ludzie cierpieli, ponieważ nie ma na to innego sposobu, jak tylko droga cierpień.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 grudzień]
 
Wówczas przyszedł, to i teraz przyjdzie Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 26 grudnia 2015 09:36

 
Boże Narodzenie – odpowiedź na ludzkie cierpienie Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
sobota, 26 grudnia 2015 07:39

W 1863 roku w Stanach Zjednoczonych szalała straszna wojna. Krwawa, okrutna i szczególnie tragiczna, bo domowa. Jednak gdzieś na boku tej zawieruchy żył człowiek, który uciekł od otaczającego go świata i zatopił się w pracy. Jego wyizolowanie było spowodowane osobistym cierpienie – dwa lata wcześniej w tragicznych okolicznościach stracił żonę.

Fanny Appleton zmarła na skutek poważnych obrażeń – jej cienka, letnia suknia zapaliła się od świeczki. Pogrążony w bólu poeta rzucił się w wir pracy w zaciszu swojej biblioteki, jednak osobisty dramat nie miał być jedynym źródłem jego cierpienia a odizolowanie nie uchroniło go przed tragedią tamtych czasów. To właśnie w swojej bibliotece Henry Wadsworth Longfellow otrzymał list, który informował, że jego najstarszy syn wyruszył na front. Tam również zastała go wieść o tym, że chłopak został poważnie ranny... Przepełniony bólem i cierpieniem poeta napisał wiersz, na podstawie którego powstała popularna angielska kolęda „I Heard The Bells On Christams Day”(1):

Słyszałem dźwięk dzwonków w dniu Bożego Narodzenia,

Ich dawny, znajomy dźwięk kolędy,

Łagodnie i słodko powtarzaną pieśń

O pokoju na ziemi, życzliwości dla ludzi

I dzwonki dzwonią,

(pokój na ziemi)

Jak chór śpiewają,

(pokój na ziemi)

W moim sercu słyszę je.

(pokój na ziemi)

Pokój na ziemi, życzliwość dla ludzi

I w rozpaczy skłoniłem głowę

Nie ma pokoju na ziemi – powiedziałem,

Bo nienawiść jest silna i szydzi z pieśni

O pokoju na ziemi, życzliwości dla ludzi

Ale dzwonki dzwonią,

(pokój na ziemi)

Jak chór śpiewają.

(pokój na ziemi)

Czy ktokolwiek je słyszy?

(pokój na ziemi)

Pokój na ziemi, życzliwość dla ludzi

Wtem zadzwoniły dzwonki głośniej i głębiej

Bóg nie jest martwy ani nie śpi…

W dniu przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię, na niebie pojawili się aniołowie, którzy śpiewali „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie”, ale od tego momentu pokój na ziemi nie zapanował. Nie skończyły się wojny i kataklizmy, nie znikło cierpienie. O jakim pokoju śpiewali aniołowie…? 

Więcej… [Boże Narodzenie – odpowiedź na ludzkie cierpienie]
 
Najcenniejszy prezent Drukuj Email
piątek, 25 grudnia 2015 22:27

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 51