Ewangelia Mateusza 16 i Krzyż Drukuj Email
Autor: Dave Hunt   
wtorek, 23 sierpnia 2016 00:00

Plik pochodzi ze strony www.tiqva.pl

 
Bóg szuka człowieka według swojego serca Drukuj Email
Autor: Clendennen Bert   
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:00

Biblia jest pełna ludzi, ale też pełna jest doktryn i zasad. Jednak dokładniej niż cokolwiek innego opisany jest w Biblii człowiek, jego społeczność z Bogiem oraz to, jak Bóg z nim rozmawiał. W życiu ludzi opisanych w Biblii bardzo wyraźnie widać było Boży charakter, Jego myśli oraz cechy, które odróżniały ich od innych ludzi. Bóg poświęcił wiele czasu i wysiłku, aby cechy te w nich wykształtować. Z powodu tych cech Bóg położył na tych mężach swoją rękę, aby przez całą historię byli jakby wyrazem tych szczególnych cech.

Więcej… [Bóg szuka człowieka według swojego serca]
 
Oczyść serce me Drukuj Email
Autor: Brian Doerksen   
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 00:00

Oczyść serce me...Oczyść serce me,
chcę jak złoto lśnić i jak czyste srebro.
Oczyść serce me,
chcę czystego złota blaskiem lśnić.

Więcej… [Oczyść serce me]
 
Nowe serce Drukuj Email
Autor: Oswald J. Smith   
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 00:00

„Dam wam serce nowe” (Ez. 36,26)

Wynikiem pełni Ducha jest życie uświęcone, wolne od grzechu i obfitujące w miłość Bożą. Przywódcy duchowi różnią się w ujęciu doktryny, lecz zgadzają co do istoty doświadczenia. Nie chodzi w nim ani o całkowite wykorzenienie grzechu, ani o doskonałość bezgrzeszną. To nie są określenia biblijne. Terminem zgodnym z Pismem Św. jest wyzwolenie. Wyzwolenie przez zamieszkanie Ducha w człowieku. „Rozwiązałeś więzy moje” (Ps. 96,16), „Zakon Ducha żywota, który jest w Chrystusie Jezusie, uwolnił mię od zakonu grzechu i śmierci” (Rzym. 8,2).

A więc On wybawia, Duch Święty uwalnia człowieka. „Uwolniona jesteś od niemocy twojej” - powiedział Jezus (Łuk. 13,12). Łazarz został ożywiony, lecz nadal był skrępowany. „Rozwiążcie go, a niechaj odejdzie” - brzmiało przykazanie Chrystusa (Jan 11,44). Jest życie i jest obfitość życia. Ty i ja musimy być rozwiązani i uwolnieni. Wszakże nie przez nasze własne wysiłki. Jedynie Duch Święty może dokonać tego cudu.

Więcej… [Nowe serce]
 
Najpilniej strzeż swojego serca Drukuj Email
Autor: Remigiusz Mackiewicz   
niedziela, 21 sierpnia 2016 12:07

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Najpilniej strzeż swojego serca" wygłoszonego przez br. Remigiusza Mackiewicza podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 21.08.2016 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Szczęśliwi, którzy mają czyste serce Drukuj Email
Autor: lcwords   
niedziela, 21 sierpnia 2016 00:00

Pewien człowiek przyszedł do Jezusa i zapytał:

– Nauczycielu, co dobrego mam uczynić, aby zdobyć życie wieczne?

– Czemu Mnie pytasz o to, co dobre? Jest tylko jeden Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania.

– Które? – Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego.

– Czego jeszcze mi brak? Tego wszystkiego przestrzegałem.

– Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swój dobytek i rozdaj ubogim, a cały twój skarb znajdzie się w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną.

Gdy młody człowiek to usłyszał, odszedł smutny, bo miał wielki majątek.

Był tak przywiązany do rzeczy które posiadał, że nie mógł sobie wyobrazić życia bez nich.

"Szczęśliwi, którzy mają czyste serce, ponieważ oni będą oglądać Boga." Ewangelia Mateusza 5:8 i 19:16-22

 
Egocentryzm Drukuj Email
Autor: Dave Hunt   
sobota, 20 sierpnia 2016 19:20

Plik pochodzi z www.tiqva.pl

 
Psychologia chrześcijańska Drukuj Email
Autor: Dave Hunt   
piątek, 19 sierpnia 2016 16:24

Plik pochodzi z www.tiqva.pl

 
Całodobowy Dom Opieki dla osób starszych w Sobinie, k. Polkowic Drukuj Email
Autor: Stowarzyszenie Jordan   
piątek, 19 sierpnia 2016 00:00

Drogi Czytelniku,

dzięki uprzejmości portalu Radio Pielgrzym, mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w misji Stowarzyszenia Jordan, powołanego w celu budowy całodobowego domu opieki dla osób starszych w Sobinie, k. Polkowic.

U podstaw przedmiotowej inwestycji legła smutna obserwacja sytuacji wielu starszych osób, pozbawionych możliwości spędzenia ostatnich lat życia w sposób godny i umożliwiający spokojne przejście na drugi brzeg wieczności. Jako pastor, wielokrotnie zderzałem się z osobistymi tragediami kobiet i mężczyzn, którzy w wyniku niesprzyjającego splotu okoliczności, musieli witać starość w zupełnie obojętnym, niesprzyjającym, a często wrogim otoczeniu, nie mogąc liczyć na opiekę i wsparcie, ani też zrozumienie specyfiki istniejących w tym czasie potrzeb.

Więcej… [Całodobowy Dom Opieki dla osób starszych w Sobinie, k. Polkowic]
 
Wizualizacja Drukuj Email
czwartek, 18 sierpnia 2016 00:00

Plik pochodzi z www.tiqva.pl

 
Rick Warren i jego okultystyczni doradcy Drukuj Email
wtorek, 16 sierpnia 2016 10:00

...Część amerykańskich komentatorów wyraziła swoje zdziwienie faktem, że Rick Warren świadomie wprowadził okultystów do swojego kościoła, aby uczyli oni chrześcijan jak osiągnąć pełne zdrowie fizyczne. Zastanówmy się czy takie posunięcie Ricka Warrena powinno nas dziwić? Od dawna możemy zauważyć jak "najpopularniejszy pastor" Ameryki prowadzi ludzi w kierunku ciemności...

 
Joga najlepszą gimnastyką? Drukuj Email
wtorek, 16 sierpnia 2016 02:00

Miliony ludzi praktykuje codziennie jogę: gospodynie domowe, przedsiębiorcy, nauczyciele, lekarze, profesorowie, sportowcy, i inni. Poprzez prasę, plakaty, telewizję i książki joga zyskała popularność na całym zachodnim świecie. Joga jest ulubionym tematem w wielu szkołach podstawowych i średnich w USA jak również w wielu krajach Europejskich takich jak: Wielka Brytania i RFN. Niedawno w jednym ze znanych programów telewizyjnych była nawet przedstawiona szkoła jogi dla dzieci. Mówiono wyraźnie, że poprzez jogę dzieci nauczą się pokonywać strach przed egzaminami. W innej publikacji twierdzono, że joga uznana jest przez lekarzy, z jogą można lepiej żyć, można się lepiej koncentrować, dzięki jodze można być szczuplejszym, zdrowszym i ładniejszym, nie jest to jednak żadne religijne działanie, joga pomaga w przypadku bólu głowy, astmie, bezsenności, okresie przekwitania, depresji, bólach stawów itp. W międzyczasie ukazała się w tym temacie niezliczona ilość książek: "Joga dla wszystkich", "Joga dla Ameryki", "Joga i seks", "Joga dla młodzieży", "Nowe życie przez jogę", "Joga szkołą ciszy" i inne. Dlaczego Zachód stał się otwarty dla jogi? Wielu z tych, którzy cierpią z powodu stresów i skutków pogoni za nowoczesnością, szukają metod odprężenia. To oferuje joga. Dlatego jest ona dla wielu zawodowo zaangażowanych atrakcyjna. Przyjmuje się ją jako rozluźniającą formę gimnastyki, prowadzącą do poprawy samopoczucia i zdrowia. Są jednak ludzie, którzy w jodze również szukają osobistego pokoju, sensu i realnej rzeczywistości.

Więcej… [Joga najlepszą gimnastyką?]
 
Okultyzm w chrześcijaństwie Drukuj Email
Autor: Dave Hunt   
wtorek, 16 sierpnia 2016 00:00

 
Wniebowzięcie najświętszej Marii Panny. Czy to święto widać w świetle Biblii? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
poniedziałek, 15 sierpnia 2016 17:58

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 69