Strumienie na pustyni - 17 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
wtorek, 17 lutego 2015 21:59

Do ziemi, którą Ja im, synom izraelskim, daję. (Jozue 1, 2)

Tutaj Bóg mówi w czasie teraźniejszym. Nie objawia tego, co ma zamiar uczynić w przyszłości, lecz mówi o tym, co czyni w danej chwili. Bóg spełnia obietnice, do nas należy tylko uwierzyć i odebrać błogosławieństwo. W taki właśnie sposób Bóg zawsze wszystko daje. On i dzisiaj wychodzi naprzeciw tobie i twoim potrzebom. Dopóki oczekujesz czegoś, masz nadzieję – to nie wierzysz. Możesz mieć nadzieję, szczere pragnienie, lecz to nie jest wiara, ponieważ wiara jest urzeczywistnieniem tego, czego oczekujemy i pewnością rzeczy niewidzialnych.... Na tym polega doświadczenie twojej wiary. „Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam” (Mar. 11, 24). Czy tak się rzecz ma z nami? Czy wstąpiliśmy w to wieczne „teraz” – i czy spotkaliśmy tam Boga?

Więcej… [Strumienie na pustyni - 17 luty]
 
Jak zachowywać się wobec zasypujących nas informacji Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
wtorek, 17 lutego 2015 21:49

Zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Jak zachowywać się wobec zasypujących nas informacji" wygłoszonego przez br. Romana Jawdyka - prezbitera naczelnego Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Znamię bestii - czyli znakowanie biometryczne Drukuj Email
poniedziałek, 16 lutego 2015 19:18

Dr Hanrick Eldeman, główny analityk Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej w Brukseli, ujawnił że plan "Odnowy świata" jest już realizowany. Światowy kryzys ekonomiczny na początku 1974 r. doprowadził do spotkania przywódców krajów EWG, doradców i naukowców w czasie którego dr Eldeman przedstawił zgromadzonym "BESTIĘ".

(...) „Bestia” to gigantyczny trzypiętrowej wielkości komputer, ulokowany w administracyjnym budynku siedziby EWG w Brukseli.

Brussels Electronical Accounting Surveying Terminal

Jest to samoprogramujący się komputer, który będzie w stanie rejestrować i kontrolować wszystkie transakcje finansowe na świecie. Planuje się wprowadzenie cyfrowej indentyfikacji wszystkich zamieszkałych na świecie ludzi. Każdy mieszkaniec naszej planety otrzyma swój indywidualny numer składający się z trzech sześciocyfrowych liczb, który będzie niezbędny dla przeprowadzenia jakiejkolwiek transakcji. Czytaj więcej

 (.pdf pochodzi ze strony www.chlebznieba.pl)

 
Czipowanie ludzi ... Drukuj Email
poniedziałek, 16 lutego 2015 19:11

 
Ś.p. Paweł Małysz - świadectwo cz.2 Drukuj Email
Autor: Paweł Małysz   
niedziela, 15 lutego 2015 00:00

Zapraszamy do wysłuchania drugiej części  (dostępnego na naszym serwerze ftp w dziale świadectwa) obszernego, pełnego wdzięczności Bogu, mądrości i wzruszeń świadectwa ś.p. br. Pawła Małysza. (Odszedł do swojego niebiańskiego Ojca w  dniu 12.02.2015r.)

Materiał przygotowała i nagrała redaktor Anita Pilch.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj

Uprzejmie informujemy o możliwości zakupu książki  brata Pawła Małysza pt. "Życie pełne Bożych cudów".

Poniżej publikujemy zapis wideo świadectwa pt."Rozmowa z Ojcem".


 
Klejnoty Bożych obietnic - 15 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 15 lutego 2015 00:00

Pan będzie pamiętał na nas, będzie błogosławił. (Psalm 115, 12)

Mogą pieczęć swoją wycisnąć na pierwszym zdaniu. Czy i wy możecie? Tak, Bóg o nas pamiętał. Dbał o nas, pocieszał nas, wyzwolił, kierował nami. Na wszystkich drogach Opatrzności Swojej myślał o nas i nie przeoczył najdrobniejszej sprawy. „Pamiętał” o nas. Byliśmy w myślach Jego. A tak było przez całe życie nasze bez żadnej przerwy. W wielu okolicznościach widzieliśmy to myślenie o nas wyraźniej i chcielibyśmy te chwile przywołać na pamięć z uczuciem wielkiej wdzięczności. Tak, tak, Pan pamiętał o nas.

Druga część zdania jest logicznym wynikiem części pierwszej. Bóg nie zmienia się. Będzie pamiętał o nas w przyszłości tak, jak w przeszłości pamiętał; już sama myśl Jego o nas równa się błogosławieństwu. A to nie jest wniosek rozumowy lecz wyjaśnienie dane przez Samego Boga; mamy na to autorytet Ducha Świętego; „będzie błogosławił nas”. To oznacza rzecz wielką i niezgłębioną. Właśnie nieokreśloność tego przyrzeczenia oznacza nieskończoność. Będzie błogosławił nas na Swój, Boży sposób, a to na wieki wieków. Niechaj każdy z nas powie: „Błogosław, duszo moja, Panu”.

 
Ś.p. br. Paweł Małysz - świadectwo cz.1 Drukuj Email
Autor: Paweł Małysz   
sobota, 14 lutego 2015 23:00

W dniu 12.02.2015r. do swojego niebiańskiego Ojca odszedł br. Paweł Małysz.

Zapraszamy do wysłuchania obszernego, pełnego wdzięczności Bogu, mądrości i wzruszeń świadectwa br. Pawła Małysza, które w grudniu 2013 r. przygotowała i nagrała redaktor Anita Pilch.

Dzisiaj prezentujemy pierwszą (dostępną na naszym serwerze ftp w dziale świadectwa) część świadectwa.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj

Poniżej  publikujemy dostępne zdjęcia z jego życia.

Drugą część świadectwa udostępnimy jutro w niedziele 15.02.2015r.

 
Czuwajcie! Drukuj Email
Autor: Paweł Małysz   
sobota, 14 lutego 2015 21:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania   pt. "Czuwajcie!"  jednego z ostatnich kazań wygłoszonych przez ś.p. br. Pawła Małysza.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Jeszcze o czipach Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 13 lutego 2015 18:57
Informacja o czipach wszczepionych pracownikom szwedzkiej firmy wywołała dyskusję - jak się okazuje - nie tylko w środowiskach chrześcijańskich. Nas oczywiście temat intryguje w kontekście zapowiadanego przez Biblię znamienia, które ludzie przyjmować będą na czoło lub prawą rękę. Jedni twierdzą, że absolutnie nie jest tam mowa o czipach, drudzy mają szereg wątpliwości, a jeszcze inni są przekonani, że właśnie o tego rodzaju oznakowanie chodzi.
Nie wiem, kto ma rację. Trzeba wszakże uważać, ażeby nie przespać sprawy. Są ludzie, którzy przez nie wiadomo czym karmiony sceptycyzm i sami mogą nie rozpoznać ważnego znaku, i w innych uśpić pożądaną czujność. Wiele tu zależy od duchowej wrażliwości. To co pochodzi od Boga niełatwo bywa rozpoznawane w świecie. Tym bardziej, gdy osoby uchodzące za znawców tematu, jawnie twierdzą, że to na pewno jeszcze nie to.
Więcej… [Jeszcze o czipach]
 
Tak dla wygody... Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 13 lutego 2015 18:52

W tych dniach świat obiegła wiadomość, że około 400 pracowników szwedzkiej firmy Epicenter zostało zaczipowanych. Elektroniczne identyfikatory wszczepione pod skórę ręki zastąpiły karty identyfikacyjne używane m.in. do otwierania drzwi i bramek. Codziennie i tak mamy kontakt z technologią. Mamy masę kodów i PIN-ów do spamiętania. Przez to zaczyna się robić bałagan. Czy nie byłoby łatwiej, gdybyśmy po prostu mogli przyłożyć rękę, gdzie trzeba?  -  powiedział pomysłodawca nowej metody oznakowania pracowników. To dla dobra ludzi. Będzie im z tym znacznie wygodniej.

Kto czyta Biblię, ten wie, że wszczepianie ludziom identyfikatorów zostało zapowiedziane w księdze Objawienia św. Jana już pod koniec pierwszego wieku po Chrystusie. Pismo Święte zapowiada przy tym, że to, co najpierw będzie służyć ludzkiej wygodzie, potem stanie się życiową koniecznością. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia [Obj 13,16-17]. Kto nie przyłączy się do systemu, ten będzie w poważnym kłopocie.

Więcej… [Tak dla wygody...]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 11 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 11 lutego 2015 00:13

Wyleją Ducha Mego na nasienie twoje i błogosławieństwo Moje na potomki twoje. (Izaj. 44,3)

Dzieci nasze nie mają w sobie Ducha Bożego z natury. Spostrzegamy w nich wiele cech, które każą nam lękać się o ich przyszłość i skłaniają do gorącej modlitwy. A jeśli syn wchodzi na manowce, wołamy wraz z Abrahamem: „Oby tylko Izmael żył przed obliczem Twoim!” Wolelibyśmy, aby córki nasze były jak Anna, a nie jak cesarzowe. Dodaje nam otuchy Słowo, które mówi: „Nie bój się, sługo Mój, Jakubie” i, powinno ono usunąć wszelkie zwątpienie i obawę. Pan chce Ducha Swojego dać, chce dać Go obficie, chce Go wylać na nas, chce dać Go w mocy, aby się stał prawdziwym i wiecznym błogosławieństwem. Pod Bożym tchnieniem mają się dzieci nasze znaleźć. „Ten rzecze: jam jest Pański; a ów się ozwie do imienia Jakubowego.”

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 11 luty]
 
Pilnuj swojego serca Drukuj Email
Autor: Jurek Konieczny   
wtorek, 10 lutego 2015 21:50

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego   na naszym serwerze ftp  kazania, które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Nosi ono  tytuł ”Pilnuj swojego serca” .

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj

 
Strumienie na pustyni - 09 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 09 lutego 2015 00:00

On zaś nie odpowiedział jej ani słowa. (Mat. 15, 23)

Przestanie na miłości swej. (Sof. 3,17)

Być może, słowa te czyta dziecko Boże, które przygniata smutek, jakieś gorzkie rozczarowanie, a może miażdżące uderzenie z zupełnie nieoczekiwanej strony. Może pragniesz usłyszeć głos Pana dodający ci otuchy słowami: „Wzmacniaj się”, a tymczasem nic nie słyszysz i to głębokie milczenie przygniata cię.

„A On jej nie odpowiedział ani słowa”.

Serce Boże, pełne współczucia, niewątpliwie często cierpi z powodu naszych smutnych i żałosnych lamentów. Nie potrafimy zrozumieć, że Pan milczy dla naszego dobra, lub odpowiada nie tak, jak chciałyby widzieć nasze zamglone łzami i krótkowzroczne oczy.

Milczenie Pana Jezusa jest równie wymowne jak i Jego słowa. Nie zawsze jest ono objawem braku aprobaty, lecz być może jest właśnie zachętą dla twych próśb, mającą na celu udzielić ci obfitego błogosławieństwa. „Czemu się smucisz, duszo moja?” Będziesz jeszcze sławić Pana za Jego milczenie.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 09 luty]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 08 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 08 lutego 2015 00:00

I podeprę cię prawicą sprawiedliwości Swojej. (Izaj. 41, 10)

Strach przed upadkiem jest zbawienny. Zuchwalstwo nie jest oznaką mądrości. Przychodzą chwile, gdy czujemy, że musimy upaść, jeżeli nie znajdziemy szczególnej podpory. Ale mamy ją. Prawica Boża jest mocnym oparciem. Miejcie na uwadze nie tylko Jego rękę, która utrzymuje niebo i ziemię w posadach, ale właśnie prawą rękę, czyli moc Jego wraz ze zręcznością, moc, objawiającą się tam, gdzie jest najkonieczniejsza. Ale to nie wszystko. Powiedziano: „prawicą Swej sprawiedliwości”. Więc to ręka, której On używa, aby utrzymać świętość Swoją i wypełniać Swoje - Boże wyroki - ta dłoń ma być wyciągnięta, aby utrzymać tych, którzy Mu zaufają. Męża, którego Bóg podparł, nie wywrócą żadne szatany.

Mogą słabnąć nogi nasze, ale prawica Boża jest wszechmocna. Droga może być wyboista, ale Wszechmoc jest naszą podporą. Możemy śmiało iść naprzód - nie upadniemy. Dajcie nam wesprzeć się tam, gdzie wszystko znajduje swoje oparcie. Nie cofnie Ci Pan ręki, gdyż na niej opiera się też sprawiedliwość: wierny będzie danemu nam przyrzeczeniu i Synowi Swemu. Jakże powinniśmy weselić się! Czy nie jesteśmy już radośni?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 31