Cena za bycie chrześcijaninem Drukuj Email
Autor: Nelson Bell   
środa, 08 kwietnia 2015 15:23

Być chrześcijaninem kosztuje. Zbawienie otrzymujemy darmo, kupione dla nas za cenę krwi Syna Bożego przelaną na Golgocie (Ef. 2:8). Prawdziwy chrześcijanin wie, że jeśli będzie żyć tak, jak Chrystus tego od niego oczekuje, będzie go to drogo kosztowało. Jezus powiedział: „Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój i niech idzie za mną” (Mat. 16:24). My często nie chcemy zapłacić tej ceny.

Więcej… [Cena za bycie chrześcijaninem]
 
Zwolnij ! Drukuj Email
Autor: Mariusz Muszczyński   
środa, 08 kwietnia 2015 11:16

Serdecznie zapraszamy do pobrania/wysłuchania zamieszczonego na naszym serwerze ftp  folder Mariusz Muszczyński  kazania   pt. ”Zwolnij !".

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Namaszczenie Drukuj Email
Autor: Maciej Wilkosz   
wtorek, 07 kwietnia 2015 11:19

Zapraszamy do wysłuchania nowego kazania   pt. "Namaszczenie" wygłoszonego  przez br. Macieja Wilkosza pastora zboru w Skoczowie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Tobie mówie: wstań! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:06

Gdy słuchamy dobrego kazania, to dość często przychodzą nam na  myśl osoby, które naszym zdaniem powinny tego posłuchać. Rodzicie tak myślą o dzieciach, starsi o młodzieży, żona o mężu itd.  Pan Jezus jednak sam wie, do kogo chce przemówić i czasem okazuje się to bardzo zaskakujące. Zwraca się do kogoś, o kim my byśmy w danych okolicznościach nawet nie pomyśleli.

A z jakim nastawieniem zaczynasz czytać to rozważanie w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego? Czego się spodziewasz? Że będzie jakaś nauka o Zmartwychwstaniu. Ale dla kogo? Czy spodziewasz się, że Słowo Boże będzie osobiście do Ciebie?

Więcej… [Tobie mówie: wstań!]
 
Spełni się wszystko co o nim napisane Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
niedziela, 05 kwietnia 2015 08:04

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - kazania 2015 udostępnione zostało do pobrania nowe kazanie  pt. "Spełni się wszystko co o nim napisane" wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Zasłona świątyni Drukuj Email
Autor: A. M. Parker   
sobota, 04 kwietnia 2015 19:20

Zarówno Namiot na pustyni, jak i miejsca najświętsze w późniejszych Świątyniach, zbudowano według wzorca otrzymanego od Boga. „I wystawią Mi świątynię, abym zamieszkał pośród nich, dokładnie według wzoru przybytku i wzoru wszystkich jego sprzętów, które ci pokażę, tak wykonacie” (II Ks. Mojżeszowa 2,8-9). „...Dawid dał Salomonowi, swemu synowi, plan [...] wszystkiego, co sobie umyślił, dziedzińców świątyni PANA [...] i wszystkich przyborów co do służby w świątyni PANA [...] zgodnie z pismem z ręki PANA pochodzącym...” (I Ks. Kronik 28,11-12. 19).

Zakończona praca stanowiła więc widzialne i namacalne odzwierciedlenie zamysłu Bożego w sprawie oddawania Bogu czci przez człowieka. Każdy szczegół niebieskiego planu jest pełen symboliki i przykuwa naszą uwagę. Zasłona Świątyni nie jest wyjątkiem.

Więcej… [Zasłona świątyni]
 
Krew mówiąca lepsze rzeczy Drukuj Email
Autor: Michał Hydzik   
sobota, 04 kwietnia 2015 18:54

Biblia stwierdza jednoznacznie, że krew mówi. A naszym zadaniem jest przyjąć wiarą, że tak właśnie jest.

Cóż jednak mówi ta krew? Jak można usłyszeć jej głos?

List do Hebrajczyków wspomina, że krew Jezusa przemawia lepiej niż krew Abla.

Za czym wołała krew Abla? Co przyniosła krew Jezusa? Możesz uciekać jak Kain, możesz też ze wszystkim co masz, podejść do Jezusa.

Posłuchaj i nie daj się oskarżać!

Zapraszamy do wysłuchania  zamieszonego na  naszym serwerze ftp nowego kazania  pt. "Krew mówiąca lepsze rzeczy " wygłoszonego  przez br. Michała Hydzika.

Słuchaj 

 
Tylko Jezusa samego Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 03 kwietnia 2015 15:17
Tytułowe słowa pochodzą z ewangelicznego opisu cudownego przemienienia Jezusa na górze. Trzej towarzyszący Panu Jezusowi uczniowie mieli niezwykłe przeżycie. Zobaczyli na chwilę Mojżesza i Eliasza rozmawiających z ich Mistrzem. Szybko jednak pojawił się obłok i zakrył im tę scenę.  Z obłoku natomiast usłyszeli: Ten jest Syn mój umiłowany, jego słuchajcie. A nagle, rozejrzawszy się wokoło, już nikogo przy sobie nie widzieli, tylko Jezusa samego [Mk 9,7-8]. Nie zdążyli wziąć od tych wielkich mężów Bożych nawet autografu. Wszystko zniknęło i tylko sam Jezus, taki jak wcześniej, im pozostał.

To wymowne zakończenie cudu przemienienia Jezusa przychodzi mi na myśl, gdy obserwuję zachowanie wielu dzisiejszych chrześcijan, zwłaszcza w dniach poprzedzających główne święta chrześcijańskie. Otóż odnoszę wrażenie, że z roku na rok coraz większą wagę zdają się oni przykładać do wizualnych symboli, przedmiotów kultowych i gestów o charakterze obrzędowym. Urządza się inscenizacje głównych wydarzeń ewangelicznych. Akt wyznawania grzechów łączy się z przybijaniem do krzyża karteczek symbolizujących poszczególne grzechy wiernych. Fazę okresu oczekiwania określa się zapalaniem kolejnej świecy. Kazanie Słowa Bożego domaga się użycia rozmaitych akcesoriów a miejsce zgromadzenia ludzi biblijnie wierzących coraz częściej zamienia się w strojną szopkę.
Więcej… [Tylko Jezusa samego]
 
Najtrudniejsza rada Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
piątek, 03 kwietnia 2015 00:00

Stałam na jednej z ulic pewnego dużego miasta. Był piękny wiosenny dzień, ale wszystko dookoła widziałam w odcieniach szarości z powodu przygniatającego mnie ciężaru bezsilności. Chwilę wcześniej wyszłam z gabinetu lekarskiego: „Nie mogę Pani pomóc. Dolegliwości, które Pani ma są reakcją organizmu na zbyt duży stres. Proszę, ograniczyć sytuacje stresogenne.”

Stałam bezradna na ulicy – owe „dolegliwości” zaczęły bardzo utrudniać mi codzienność, a zalecenie lekarza wcale nie podnosiło mnie na duchu. Równie dobrze mógłby mi kazać nie oddychać…

Zadzwoniłam do mamy. Wysłuchała mnie i po chwili ciszy dała najtrudniejszą rade, jaką kiedykolwiek w życiu usłyszałam: „Jesteś dorosła, zrobisz to, co uważasz za słuszne. Wydaje mi się jednak, że powinnaś w poście i modlitwie szukać Boga, szukać zrozumienia tej sytuacji, prosić o mądrość i Bożą wskazówkę”. Nigdy wcześniej nie zgadzałam się z czymś, co jednocześnie wzbudzało we mnie tak mocny sprzeciw. Mama miała racje, ale… ja chciałam odpowiedzi teraz, już, natychmiast. Chciałam konkretnej wskazówki, lekarstwa, które zaczęłoby działać od zaraz. Mama wskazał mi drogę długą, mozolną i pełną niewiadomych. Pomimo tego, że przyznawałam jej słuszność, przeciwko jej radzie buntowała się cała moja natura współczesnego człowieka.

Więcej… [Najtrudniejsza rada]
 
Zwiastuję bo chodzę w pełni Ducha Świętego Drukuj Email
Autor: Andrzej Guresz   
czwartek, 02 kwietnia 2015 19:32

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania pt."Zwiastuję bo chodzę w pełni Ducha Świętego".

Zamyka ono cykl kazań pt.  ”Zwiastuję bo...” wygłoszonych   przez br. Andrzeja Guresza pastora zboru „Słowo Życia” w Głogowie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 02 kwiecień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 02 kwietnia 2015 09:55

Zwrócili się ku pustyni, a oto ukazała się chwała Pańska w obłoku. (2 Mojżeszowa 16, 10)

Zawsze szukaj srebrnego podbicia obłoku, a kiedy go znajdziesz, niech wzrok twój skoncentruje się na nim, a nie na ciemnym, ołowianym środku chmury.

Jakkolwiek by ci było ciężko, nie poddawaj się rozpaczy! Człowiek pozostający w rozpaczy nie może być pożyteczny i nie ma sił przeciwstawić się szatanowi. Nie potrafi też w modlitwie wstawiać się za innymi.

Uciekaj przed najmniejszą oznaką przybliżania się tego śmiertelnego wroga, jak od jadowitego węża i nie zwlekaj, jeśli nie chcesz leżeć w prochu, co może być następstwem gorzkiej porażki.

Szukaj obietnic Bożych i przy każdej z nich powiedz sobie głośno: „ta obietnica dla mnie jest dana”. Kiedy wpadniesz w zwątpienie, lub upadniesz na duchu, wylewaj serce swe przed Bogiem i proś Go, aby zabronił wrogowi bezlitośnie napadać na ciebie.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 02 kwiecień]
 
Przeszkody na drodze do Bożego odpocznienia Drukuj Email
Autor: Leszek Wrzecionko   
wtorek, 31 marca 2015 01:00

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Przeszkody na drodze do Bożego odpocznienia”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Małżeńska dieta Drukuj Email
Autor: Dave & Claudia Arp   
wtorek, 31 marca 2015 00:00

Nasz sekret został odkryty. W sklepie spożywczym, w czasie pośpiesznie dokonywanych zakupów zatrzymał nas znajomy i patrząc na wybrane przez nas produkty, wrzucone do wózka sklepowego, skomentował: „O, widzę, że wasz posiłek będzie prosty, lekki i niskotłuszczowy!”

Tymi słowami: „prosty, lekki i niskotłuszczowy” opisalibyśmy nasz aktualny tryb życia. Być może potrafisz się z nami utożsamić. Jak można znaleźć czas, by budować swoje małżeństwo w samym środku rodzinnego zabiegania? Czasami trzeba po prostu o to walczyć. Zanim pojawiło się niebezpieczeństwo, my uczyniliśmy coś takiego.

Więcej… [Małżeńska dieta]
 
Recepta na miłość Drukuj Email
Autor: Marzena Wiśniewska   
poniedziałek, 30 marca 2015 00:00

Jeśli powiem, że każdy człowiek potrzebuje w swoim życiu doświadczać miłości, nie powiem nic nowego. Nie będzie odkrywczym również stwierdzenie, że miłość jest dziś w tym samym stopniu poszukiwana, co deficytowa. Każdy z nas czerpie z niej siłę i motywację do życia. Jesteśmy niczym zbiorniki, które napełniają się każdym przejawem życiodajnej miłości. Jesteśmy jej spragnieni bez względu na wiek i płeć. Nie mam tu na myśli miłości lansowanej przez dzisiejsze media, ale raczej głęboką tęsknotę za relacją z drugim człowiekiem. Relację, która nadaje sens naszemu życiu, wypełnia je satysfakcją i poczuciem spełnienia.

Więcej… [Recepta na miłość]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 33