Z depresji i lęku ku Bożemu zwycięstwu Drukuj Email
Autor: Ania   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 00:00

..abyście opowiadali cnoty tego, który was powołał z ciemności ku dziwnej swojej światłości. (1P. 2,9)

Pochodzę z rodziny wierzącej. Jednak w moim życiu też musiał nadejść moment, w którym doświadczyłam, że Bóg jest realny, że dotyka się mojego serca, że żyje i chce działać w moim życiu.

Pamiętam, jak mój tata opowiadał mi o Jezusie. Pamiętam, jak bardzo płakałam, gdy słuchałam jak zmarł na krzyżu. Myślę, że już wtedy, gdy byłam kilkuletnim dzieckiem – Bóg mnie dotknął. To, co nam rodzice przekazują w dzieciństwie ma bardzo duże znaczenie.

Później moje życie potoczyło się różnymi ścieżkami. Jednak ze wszystkiego wyprowadził mnie Bóg i roztaczał nade mną opiekę. Dziś chcę Jemu służyć całym sercem.

Depresja

Gdy miałam 26 lat przechodziłam depresję. Byłam zastraszona, bez radości, bez poczucia bezpieczeństwa, poczucia cenności dla Boga. Podczas tych trudnych, ciemnych dni depresji,dręczyły mnie myśli, że nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie rozumie, że nawet Bóg się ode mnie odwrócił, że jestem nic nie warta i nikt mi nie pomoże.

Więcej… [Z depresji i lęku ku Bożemu zwycięstwu]
 
Lęk, strach, trwoga Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
niedziela, 02 kwietnia 2017 11:44

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Lęk, strach, trwoga" wygłoszonego przez br. Andrzeja Poręby podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.04.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Lęki, które towarzyszą naszym dzieciom Drukuj Email
Autor: Magdalena Zagrodzka   
niedziela, 02 kwietnia 2017 11:00

Każdy wiek ma swoje lęki i aby nauczyć się je rozumieć i rozpoznawać, trzeba przede wszystkim uświadomić sobie, że to, co dla dorosłego człowieka jest czymś oczywistym i nie wzbudza żadnych emocji, dla dziecka może być przerażające.

Więcej… [Lęki, które towarzyszą naszym dzieciom]
 
Zła się nie ulęknę Drukuj Email
niedziela, 02 kwietnia 2017 10:30

"Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie.  Na niwach zielonych pasie mnie. Nad wody spokojne prowadzi mnie. Duszę moją pokrzepia. Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości Ze względu na imię swoje. Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają."(Psalm 23)


 
Czasami pozory mylą... Drukuj Email
niedziela, 02 kwietnia 2017 00:00

"Człowiek patrzy na to co na zewnątrz..."


 
Jałmużna z tego co wewnątrz Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
sobota, 01 kwietnia 2017 15:40

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Waldemar Świątkowski udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie wygłoszone przez br. Waldemara Świątkowskiego  pt. „ Jałmużna z tego co wewnątrz ”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Nabożeństwo video na żywo Drukuj Email
sobota, 01 kwietnia 2017 00:00

Z przyjemnością informujemy o możliwości uczestniczenia w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w nabożeństwach video " na żywo" transmitowanych  za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Transmisja kierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach lokalnych społeczności z powodu choroby, braku możliwości dotarcia do lokalnej społeczności zborowej czy innych obiektywnych przeszkód.

Kierujemy ją również do wszystkich naszych braci i sióstr przebywających na stałe lub czasowo za granicą naszego kraju, tęskniących za przekazem Bożego Słowa w języku ojczystym.

Aby uczestniczyć w nabożeństwie wystarczy kliknąć w poniżej zamieszczone buttony w każdą niedzielę, w wyznaczonych godzinach. Zapraszamy!

1.Nabożeństwo z Kościoła Zielonoświątkowego w Bydgoszczy - godz.10,002.Nabożeństwo z Kościoła Chrystusowego w Kołobrzegu - godz.10,003.Nabożeństwo z Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Hucie - godz.10,00


 
Prawdziwa miłość Drukuj Email
Autor: Zbigniew Krystoń   
piątek, 31 marca 2017 01:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "Prawdziwa miłość" wygłoszonego przez  br. Zbigniewa Krystonia pastora zboru Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Opolu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Uwaga! Podstęp. Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 31 marca 2017 00:00
Wczoraj wieczorem rozmawiałem w grupie chrześcijan o podstępie. Według słownika języka polskiego jest to posunięcie mające na celu zmylenie, oszukanie kogoś. Możemy się z nim zetknąć niemal na każdym kroku. Któż nie otrzymał telefonicznej oferty tańszego prądu, czy bezpłatnej prezentacji w dobrym hotelu z gwarantowanym prezentem? Wciąż słyszymy o naciąganiu starszych osób metodą na tzw. „wnuczka” lub na obietnicę dozgonnej opieki. Podstęp się udaje, bo jesteśmy łatwowierni, prostolinijni, naiwni i nieostrożni. Potrzebna nam większa świadomość, że na świecie, obok dobrych, są też źli ludzie. Zastawiają sidła ci, co godzą na życie moje; a ci, którzy życzą mi nieszczęścia, grożą zagładą i nieustannie knują podstępy [Ps 38,13], zauważył biblijny Dawid.

Z podstępem – chcemy, czy nie  - będziemy mieli do czynienia. Ważne, żeby w porę odkrywać zastawioną na nas zasadzkę. W jakich sytuacjach jest ona bardzo prawdopodobna? Na przykład, gdy ktoś bardzo podkreśla, że chce dobra naszego lub naszych najbliższych. Albo, gdy mówi, że jest to wyjątkowa okazja i nie daje nam przy tym czasu do namysłu. Gdy chce płatności gotówką. Gdy trzeba coś podpisać bez kontaktu z naszymi bliskimi, to znaczy, gdy czujemy się w takiej chwili jakoś oddzielani od rodziny i przyjaciół. W takich i podobnych sytuacjach możemy być prawie pewni, że mamy do czynienia z podstępem.
Więcej… [Uwaga! Podstęp.]
 
Nieczystość Drukuj Email
Autor: Billy Graham   
środa, 29 marca 2017 00:00

Grzech nieczystości nie wydaje się na pierwszy rzut oka czymś wstrętnym lub niebezpiecznym. Raczej przychodzi w szacie piękna, harmonii kształtów, obiektu marzeń. Niczego odrażającego w nim nie widać. Szatan stroi swoją boginię rozkoszy w szaty anioła miłości, którego widok potrafi zwieść najsilniejszego. „Przecież to tylko naturalny popęd – twierdzi racjonalista – a jako taki powinien pochodzić od Boga”. Lecz co mówi Słowo Boże? W Księdze Przysłów czytamy: „Kto cudzołoży z zamężną, jest pozbawiony rozumu, a kto chce samego siebie zgubić, niech tak robi. Ciosów i wstydu się doszuka, nie zmaże swojej hańby” (6,32 - 33).

Grzech ten doprowadza do upadku całe narody. Od wieków rujnuje świątynie domowego ogniska. Zabiera zdrowie i tłumi rozwój osobowości, wyjaławia i spłyca dusze miliardów ludzi. On to zapełnia przytułki podrzutkami, niewinne dzieci pozbawia domu, niezliczonym rzeszom młodych ludzi zabiera nadzieję jaśniejszego jutra.

Więcej… [Nieczystość]
 
Usprawiedliwienie Drukuj Email
Autor: Stanisław Cieślar   
wtorek, 28 marca 2017 13:48

Zapraszamy do wysłuchania zamieszczonego  na  serwerze ftp w folderze  Stanisław Cieślar  wartościowego kazania pt. "Usprawiedliwienie" wygłoszonego  przez br. Stanisława Cieślara pastora zboru w Gorzowie Wielkopolskim.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Po co nam słabi w wierze? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 28 marca 2017 00:00
Poranna lektura Biblii znowu wcisnęła mnie w fotel. Osobę o wciąż słabej wierze przygarnijcie do siebie, lecz nie po to, by spierać się o poglądy [Rz 14,1]. Nie jest to dla mnie - patrząc od strony  mojej natury - rzecz łatwa. Swego czasu pewien specjalista od przywództwa i osobowości powiedział mi, że mam niski poziom akceptacji dla osób słabych. Dawno już zadałem sobie pytanie, czy nie kryje się za tym jakaś moja własna niemoc? Dość często tak bowiem bywa, że w innych bardzo razi nas to, z czym sami się borykamy. Tak. Irytowała mnie słabość innych,  bo  sam  wielokrotnie  okazywałem się słaby. Mam nadzieję, że po latach zmagań z własnymi słabościami nabieram coraz więcej empatii...
Więcej… [Po co nam słabi w wierze?]
 
Zrób własny kosztorys Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
poniedziałek, 27 marca 2017 13:40

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Zrób własny kosztorys" wygłoszonego przez br. Tomasza Biernackiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 26.03.2017 r. w Centrum Chrześcijańskim "Nowe Życie" w Gdańsku.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 27 marca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 27 marca 2017 00:00

„Albowiem, sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić” (Rzym. 8,18)

Ta historia miała miejsce w Anglii. Podczas ślubu pewnego młodego, dobrze sytuowanego człowieka, zdarzył się niezwykły wypadek. Bohater naszej historii, gdy miał dziesięć lat, stracił wzrok na skutek nieszczęśliwego wypadku. Mimo to, ukończył uniwersytet z wyróżnieniem, a potem zakochał się w pięknej, młodej dziewczynie, której twarzy nigdy nie widział. Dziewczyna odwzajemniała miłość, więc postanowili pobrać się. Niedługo przed ślubem, młody człowiek zwrócił się do specjalistów chorób ocznych i poddał się leczeniu, pod kierownictwem znakomitego okulisty. Punkt kulminacyjny leczenia miał nastąpić w dniu ślubu.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 marca]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 84