Strumienie na pustyni - 26 sierpień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 26 sierpnia 2015 00:00

... nie ma jej we mnie. Job 28,14

Wspominam lato, kiedy mówiłam, „potrzebuję morza, powietrza morskiego by się wzmocnić”. Udałam się więc nad ocean, lecz on szumiąc jakby powiedział: „nie ma go we mnie” i nie spełnił mych życzeń, więc pomyślałam: „znajdę odpoczynek na górskich szczytach”. Wyruszyłam więc w góry. Obudziłam się wczesnym rankiem; przede mną wznosiła się bardzo wysoka góra, którą tak pragnęłam widzieć; lecz i ona mówiła: „nie we mnie!”

Więcej… [Strumienie na pustyni - 26 sierpień]
 
Intymność w małżeństwie Drukuj Email
Autor: Dave & Claudia Ary   
wtorek, 25 sierpnia 2015 17:37

Czy jest możliwe zbliżanie się do siebie

będące w równowadze z pracą i obowiązkami rodzinnymi?

Oczywiście, że tak!

Oto, jak można zacząć to robić.

Właśnie skończyliśmy pracę nad programem na temat małżeńskiej intymności. Wyczerpani, wsiedliśmy do samochodu, gdy nagle nas oświeciło. „Dlaczego sami nie stosujemy tego?” - zapytała Claudia. „Nie wiem” - odpowiedział Dave. „Ale czas, by coś zmienić!”

Przez ostatnich siedem miesięcy nie mieliśmy okazji spędzić czasu we dwoje. Tego wieczora miało być podobnie. Nie mieliśmy czasu nawet na to, by w drodze do domu wstąpić na kawę - musieliśmy pędzić na pocztę, by czym prędzej nadać manuskrypt ukończonej książki.

Oboje dostrzegliśmy tę ironię: „Podczas, gdy pomagaliśmy innym mężom i żonom w umacnianiu więzi między nimi, sami naruszaliśmy ważne, nauczane przez nas zasady. Łatwo moglibyśmy stwierdzić: „Praca z innymi małżeństwami pozwala nam rozwijać naszą relację”. Jednak oszukiwaliśmy się, kiedy wieczorem zamiast paść sobie w ramiona, pędziliśmy na pocztę.

Niestety, nie jesteśmy w tym odosobnieni. Wiele małżeństw, które pełnią służbę dla Boga, znajduje się w takim samym niebezpieczeństwie.

Więcej… [Intymność w małżeństwie]
 
Jak reagujesz w konfliktach? Drukuj Email
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00

Związek małżeński tworzy się na bazie intymności, która sprawia, że poznajemy siebie lepiej i głębiej niż innych - nie tylko nasze mocne strony, ale i te słabe, które wymagają uzupełnienia, pomocy. Atakując świadomie wzajemne słabości, skutecznie ranimy, a takie postępowanie jest grzechem. Zamiast być pomocą i wsparciem, niszczymy najbliższą nam osobę. Podobnie jest z prowadzeniem rejestru przewinień, do którego sięga się przy każdym kolejnym nieporozumieniu. Równie destruktywne jest przerzucanie odpowiedzialności i winy za własne błędy na drugą osobę oraz brak samokontroli. W jaki sposób wyeliminować strefy walki i narzędzia zniszczenia i dlaczego jest to życiowo ważne dla małżeństwa?

Więcej… [Jak reagujesz w konfliktach?]
 
Zaręczyny i małżeństwo w świetle Słowa Bożego Drukuj Email
Autor: Józef Mrózek   
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00

Jeżeli pobieżnie czytamy siódmy rozdział Pierwszego Listu do Koryntian, odnosimy wrażenie, że Apostoł Paweł stawia wyżej stan wolny niż stan małżeński. Gdy jednak badamy tę sprawę gruntowniej w świetle całego Pisma Świętego, przekonujemy się, że normalny stan to stan małżeński, natomiast życie w stanie wolnym należy raczej do wyjątków.

Za stanem małżeńskim przemawiają przede wszystkim następujące względy:

Więcej… [Zaręczyny i małżeństwo w świetle Słowa Bożego]
 
Chrześcijańskie małżeństwo (przypomnienie) Drukuj Email
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego wykładu pt."Chrześcijańskie małżeństwo" wygłoszonego przez br.Richarda Frazera podczas konferencji w Centrum Chrześcijańskim "Nowe Życie" w Gdańsku.

W dziale kazania różne w formie pliku audio przypominamy drugi wykład br. Frazera pt."Jak radzić sobie z konfliktami w małżeństwie".(12 pozycja od dołu)

 
Owoc, który przynosisz Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
niedziela, 23 sierpnia 2015 19:41

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Owoc, który przynosisz" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 23.08.2015r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Złap byka za rogi Drukuj Email
Autor: Andrzej Paździorko   
niedziela, 23 sierpnia 2015 19:36

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Złap byka za rogi" wygłoszonego przez br. Andrzeja Paździorko  podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 23.08.2015r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wybór partnera na życie - cz.4 (ostatnia) Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
sobota, 22 sierpnia 2015 10:00

7. Dlaczego należy wyznawać biblijne zasady w planowaniu związku małżeńskiego?

Biblia, zarówno Stary, jak i Nowy Testament, w sposób harmonijny ukazuje małżeństwo. Biblijnie wierzący chrześcijanie zanim sięgną po radę u niewierzących przyjaciół, zaczerpną ją wpierw z najpewniejszego źródła jakim pozostaje Biblia. Podstawowe zasady określające zarówno małżeństwo jak i życie rodzinne zostały ugruntowane w akcie stworzenia. Nowy Testament, niczego nie uchylając ze Starego, nadaje tym zasadom nowy wymiar. Oznacza to, że Nowy Testament stanowi doskonały komentarz nauki i wydarzeń przedstawionych w Starym Testamencie. Dotyczy to także, a może przede wszystkim biblijnych zasad związku małżeńskiego. Jako chrześcijanie, którzy Biblię traktują poważnie, nie będziemy szukać własnego wyjaśnienia zawartych w niej prawd, ale z radością poddamy się jej, wiedząc, że ona wyraża wolę Boga.

Więcej… [Wybór partnera na życie - cz.4 (ostatnia)]
 
Wybór partnera na życie - cz.3 Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
sobota, 22 sierpnia 2015 00:00

Dlaczego seks przedmałżeński i pozamałżeński jest niewłaściwy?

Przedmiotem naszych rozważań jest ciągle aktualne pytanie: Dlaczego seks przedmałżeński i pozamałżeński jest niewłaściwy? W tym numerze czasopisma zajmiemy się zaledwie częścią wstępu do odpowiedzi na to ważne pytanie. W następnych numerach pojawi się kontynuacja tego tematu,

W późniejszych numerach „Łaski i Pokój” zamierzamy zająć się także odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego należy wyznawać biblijne zasady w planowaniu związku małżeńskiego?”

Więcej… [Wybór partnera na życie - cz.3]
 
Wybór partnera na życie cz.2 Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
piątek, 21 sierpnia 2015 01:00

Poprzednie 4 rozdziały były poświęcone następującym tematom:

1. Co to jest małżeństwo?

2. Bóg ustanowił małżeństwo?

3. Na czym polega prawdziwa miłość?

4. Kogo chrześcijanin nigdy nie powinien poślubić?

 5. W jaki sposób należy przygotować się do małżeństwa?

Więcej… [Wybór partnera na życie cz.2]
 
Wybór partnera na życie - cz. 1 Drukuj Email
Autor: Czesław Bassara   
piątek, 21 sierpnia 2015 00:00

1. Co to jest małżeństwo?

2. Dlaczego Bóg ustanowił małżeństwo?

3. Na czym polega prawdziwa miłość?

4. Kogo chrześcijanin nigdy nie powinien poślubić?

5. W jaki sposób należy przygotować się do małżeństwa?

6. Dlaczego seks przedmałżeński i pozamałżeński jest niewłaściwy?

7. Dlaczego należy wyznawać biblijne zasady w planowaniu związku małżeńskiego?

Więcej… [Wybór partnera na życie - cz. 1]
 
Wyprawa w małżeństwo Drukuj Email
Autor: Małgorzata Gruszczyńska   
czwartek, 20 sierpnia 2015 00:00

...czyli o czym musisz wiedzieć, wybierając się w tę szczególną podroż życia?

Małżeństwo można porównać do budowli - domu, który stawiamy na określonym fundamencie i budujemy z różnych materiałów. Zamierzeniem Stwórcy jest to, by ta budowla była silna, oparta na mocnym fundamencie i zbudowana z mocnych materiałów, ponieważ tylko wtedy wytrzyma wszelkie próby i oprze się różnym przeciwnościom losu. Z naszych doświadczeń w pracy doradczej z małżeństwami wynika, że prawie wszystkie konflikty i problemy małżeńskie rozpoczynają się od braku właściwego fundamentu - zrozumienia, czym jest małżeństwo z Bożej perspektywy oraz z braku budulca: duchowej przemiany każdego małżonka, braku wspólnej modlitwy i szczerych, otwartych rozmów na temat ich wzajemnych oczekiwań lub stosunku do jakiejś konkretnej trudnej sytuacji.

Więcej… [Wyprawa w małżeństwo]
 
Chrześcijańskie małżeństwo Drukuj Email
Autor: Albert L. Cardwell   
czwartek, 20 sierpnia 2015 00:00

Co jest gwarancją szczęśliwego, udanego małżeństwa? Wielu młodych i już tych bardziej doświadczonych małżonków poszukuje odpowiedzi na to zasadnicze pytanie. Odpowiedź na nie jest niestety bardzo złożona. Fakt zawarcia związku małżeńskiego w obliczu Boga i ludzi nie ma znaczenia magicznego, gwarantującego pełnię szczęścia i harmonii w życiu obojga małżonków, w ich stosunku do siebie nawzajem i wychowaniu dzieci. Również regularne uczestniczenie w nabożeństwach nie może automatycznie uczynić małżeństwa trwałym i odpornym na zgubne wpływy z zewnątrz.

Więcej… [Chrześcijańskie małżeństwo]
 
Małżeńskie prawo jazdy Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
środa, 19 sierpnia 2015 00:49
Czym tak na prawdę jest małżeństwo? Albo inaczej, czy można uznać, że osoby żyjące w tzw. konkubinacie, są również małżeństwem?
Dyskusję nad poprawnością pojęcia, czym jest święty związek małżeński rozpętał prowokacyjny plakat zawierający oświadczenie, że konkubinat jest grzechem, czyli złamaniem przykazania „Nie będziesz cudzołożyć”. Wiele osób reprezentujących różne środowiska społeczne wypowiadają się na ten temat, i jest rzeczą oczywistą, iż te wypowiedzi bardzo się różnią między sobą. Jakie więc zająć stanowisko wobec kwestii konkubinatu, aby być w zgodzie z Biblią? Mnie osobiście interesuje tylko biblijny punkt widzenia, gdyż jestem osobą wierzącą, i uznającą jedyny autorytet, jakim jest właśnie Biblia.
Więcej… [Małżeńskie prawo jazdy]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 44