Kazanie na Górze - cz.14 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 05 marca 2020 14:38

 
Przebaczenie i małżeństwo Drukuj Email
Autor: Kazimierz i Ludmiła Sosulscy   
środa, 04 marca 2020 14:31

Poprzednie rozważanie o wybranych aspektach małżeńskiego życia dotyczyło konfliktów. Jego konkluzję stanowiło stwierdzenie, że skuteczne pokonanie rozdźwięku wymaga wyjaśnienia i poproszenia o wybaczenie.

Brak wybaczenia bardzo komplikuje życie osobiste oraz utrudnia relacje z innymi. Dlatego apostoł Paweł upomina ludzi w zborach: „Gniewajcie się, ale nie grzeszcie, nie pozwólcie, by słońce zaszło, nim uporacie się z przyczyną waszego gniewu; w przeciwnym razie zostawiacie furtkę Przeciwnikowi. (…) Bądźcie dla siebie nawzajem uprzejmi, życzliwi; i przebaczajcie jeden drugiemu, tak jak w Chrystusie przebaczył wam Bóg” (Efezjan 4,24.32 KŻNT).

Wiadomo, że do zakończenia konfliktu nie wystarczy tylko samo „przepraszam”. Jeśli odnajdziemy ową „przyczynę swojego gniewu”, to musimy wziąć odpowiedzialność za własne uchybienie i z pokorą je wyznać, następnie przeprosić i zobowiązać się do dołożenia wszelkich starań, aby stale umacniać porozumienie w małżeństwie. Jest wtedy szansa, że Przeciwnik utraci swoją „furtkę” do wywołania następnego konfliktu.

Więcej… [Przebaczenie i małżeństwo]
 
Czy byłeś już pod krzyżem? Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
wtorek, 03 marca 2020 20:07

 
Droga z krzyża Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
poniedziałek, 02 marca 2020 20:04

 
Czy słyszysz jak ptaki śpiewają? Drukuj Email
Autor: Lilianna Dwulat   
niedziela, 01 marca 2020 18:21

 
Czy słyszysz? Drukuj Email
Autor: Sawron Stefania   
niedziela, 01 marca 2020 00:00

Czy  słyszysz, jak  pasterz  nadchodzi,
Jak woła swe owce zgubione,
Gdy  mrok  nas  ogarnia  w  powodzi,
I trwoży  nam  serce  zranione.

On  woła, On  nas  wyratuje,
W  bezpieczne  wprowadzi  pastwiska,
Bo  każdą  swą  owcę  miłuje,
I  każda  mu  droga  i  bliska.

Więcej… [Czy słyszysz?]
 
Szczególny Obóz Młodych Odkrywców Drukuj Email
Autor: CHS Miłość Edukacja Dojrzałość   
sobota, 29 lutego 2020 17:35

Zapraszamy dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym na chrześcijański obóz wypoczynkowy do Wisły Jawornika.

W programie codzienne „spotkania” z biblijnymi bohaterami, którzy rozmawiali z Bogiem.

Poza tym dużo wspólnego śpiewu, dobrej wspólnej zabawy, zajęć plastycznych i długich spacerów.

Planujemy także wyjazd na basen.

Więcej informacji i zapisy: kliknij tutaj

Pobierz pdf 
Nieczystość Drukuj Email
Autor: Billy Graham   
piątek, 28 lutego 2020 00:10

Grzech nieczystości nie wydaje się na pierwszy rzut oka czymś wstrętnym lub niebezpiecznym. Raczej przychodzi w szacie piękna, harmonii kształtów, obiektu marzeń. Niczego odrażającego w nim nie widać. Szatan stroi swoją boginię rozkoszy w szaty anioła miłości, którego widok potrafi zwieść najsilniejszego. „Przecież to tylko naturalny popęd – twierdzi racjonalista – a jako taki powinien pochodzić od Boga”. Lecz co mówi Słowo Boże? W Księdze Przysłów czytamy: „Kto cudzołoży z zamężną, jest pozbawiony rozumu, a kto chce samego siebie zgubić, niech tak robi. Ciosów i wstydu się doszuka, nie zmaże swojej hańby” (6,32 - 33).

Grzech ten doprowadza do upadku całe narody. Od wieków rujnuje świątynie domowego ogniska. Zabiera zdrowie i tłumi rozwój osobowości, wyjaławia i spłyca dusze miliardów ludzi. On to zapełnia przytułki podrzutkami, niewinne dzieci pozbawia domu, niezliczonym rzeszom młodych ludzi zabiera nadzieję jaśniejszego jutra.

Więcej… [Nieczystość]
 
Kazanie na Górze - cz.13 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 27 lutego 2020 10:00

 
Siódme - nie cudzołóż Drukuj Email
Autor: Ludmiła Sosulska   
czwartek, 27 lutego 2020 00:00

Nie jest dziś zbyt popularne głoszenie surowych zasad w odniesieniu do dziedziny życia seksualnego. Raczej przeciwnie. W swoim dążeniu do swobody, do uwolnienia się od podporządkowania autorytetom, człowiek chce przekraczać wszelkie możliwe tabu. Wątpliwej wartości zdobycze tak zwanej rewolucji seksualnej, która dokonała się gdzieś w kręgach dzieci-kwiatów czy innych kontestujących przeciwko tradycyjnym wartościom grup, za pośrednictwem pism, kina, telewizji, literatury wlewają się szeroką rzeką w umysły ludzi.

Więcej… [Siódme - nie cudzołóż]
 
Droga Pańska Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
środa, 26 lutego 2020 16:32

 
Konflikty i małżeństwo Drukuj Email
Autor: Kazimierz i Ludmiła Sosulscy   
środa, 26 lutego 2020 07:03

Wiele lat temu jeden z naszych przyjaciół zauważył w rozmowie, że się z żoną właściwie nigdy nie sprzeczają. Było w tym stwierdzeniu trochę zdziwienia, trochę jakby dumy i zarazem zastanowienia nad sytuacją. Dodać trzeba, że małżeństwo było dla nich stosunkowo nowym stanem.

Też się zdziwiliśmy, ponieważ u nas tak różowo nie było. Całkiem często i zawzięcie dyskutowaliśmy o różnych sprawach. Mieliśmy też dłuższy staż małżeński. A ponieważ sprawa nas zaintrygowała, po jakimś czasie, gdy się nadarzyła okazja, „zasięgnęliśmy języka” u żony naszego przyjaciela. Usłyszawszy, co powiedział mąż, wyjaśniła: – No tak, bo ja po prostu zawsze się godziłam z tym, co on chciał, nawet wtedy, kiedy mi to nie odpowiadało. – W każdym razie taki był sens jej wypowiedzi na ten temat.

Więcej… [Konflikty i małżeństwo]
 
Światło - czy nosisz je w sobie? Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
wtorek, 25 lutego 2020 16:29

 
Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 25 lutego 2020 00:00

Ale wy kapłanami Pańskimi nazwani będziecie. (Izaj. 61, 6)

Ta obietnica według brzmienia słów przeznaczona jest dla Izraela, ale według ducha zwraca się do nasienia z Ducha, mianowicie do wszystkich wierzących. Jeśli będziemy żyli zgodnie z powołaniem naszym, będziemy szczerze i zupełnie żyli dla Boga, wtedy ludzie zobaczą, że jesteśmy wybrani do służby świętej i nazwą nas kapłanami Pańskimi. Możemy pracować lub uprawiać handel, jak inni, a jednak być jedynie i całkowicie sługami Pana. Naszym poświęceniem jest składać stale ofiary w modłach uwielbienia i świadectwach oddania się naszemu żywemu Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 140