Gdy wiadomo o co chodzi... Drukuj Email
Autor: Redakcja Radia Pielgrzym   
poniedziałek, 04 stycznia 2021 00:00

W tym roku znacznie później niż zwykle zwracamy się  do naszych słuchaczy. Nie jest naszym celem wygłaszanie mowy motywacyjnej, która miałaby kogokolwiek skłonić do ofiarności, ale rzetelna informacja o kosztach funkcjonowania.

Podejmowana przez nas praca to działanie na zasadzie non profit , ponieważ funkcjonujemy tylko z ofiar słuchaczy oraz dobrowolnych datków zaprzyjaźnionych zborów.

Jest niezbędne - jeśli nasza praca ma być kontynuowana na co najmniej dotychczasowym poziomie - pokrycie poniżej przedstawionych kosztów.

Więcej… [Gdy wiadomo o co chodzi...]
 
Duchowa anosmia Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
niedziela, 03 stycznia 2021 14:13
Sporo osób na całym świecie w tych miesiącach doznaje objawów anosmii - czyli całkowitej utraty węchu. Nic nam wówczas ani nie pachnie, ani nie śmierdzi. Zarówno woń przyjemna jak i przykra staje się całkowicie obojętna dla naszych zmysłów. Powodów takiego schorzenia bywa wiele. Jedną z popularnych ostatnio przyczyn okresowej niemożności odczuwania zapachów jest wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych.

Zmysł powonienia jest wspaniałym i bardzo potrzebnym narzędziem, w które Bóg wyposażył organizm człowieka. Nie miejsce tu na objaśnianie jego działania. Wystarczy powiedzieć, że dzięki niemu zarówno doznajemy szeregu przyjemnych wrażeń, jak również unikamy wielu niebezpieczeństw. Rozkoszujemy się setkami oszałamiających zapachów ale też wyczuwając np. woń spalenizny lub szkodliwych dla zdrowia chemikaliów, rozpoznajemy zagrożenie i możemy w porę oddalić się z niebezpiecznego miejsca. 

Więcej… [Duchowa anosmia]
 
Dojrzewanie w Chrystusie Drukuj Email
Autor: Jacek Nitecki   
niedziela, 03 stycznia 2021 14:12

 
Błogosławiony jest ten... Drukuj Email
Autor: Syloe   
sobota, 02 stycznia 2021 14:07

 
Po co protestować, skoro tak się stać musi Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 02 stycznia 2021 00:00
W obecnej sytuacji dość liczne grono kaznodziejów i pastorów skoncentrowało swoją aktywność na wskazywaniu, że wprowadzone rygory sanitarne oraz szczepienia na covid-19 są wynikiem zakulisowej zmowy złych ludzi i szkodzą społeczeństwu. Autorzy i propagatorzy rozmaitych teorii na ten temat wzywają chrześcijan do wyrażenia sprzeciwu wobec ograniczających wolności obywatelskie rozporządzeń rządowych. Słyszę, że niektórzy z nich mają pretensje, że zamiast dołączyć do ich głosu, przemilczamy sprawę. Gotowi są nawet zarzucać nam duchową ślepotę lub tchórzostwo.

Jeżeli rzeczywiście rozpoczynające się szczepienia antycovidowe są wstępną fazą przygotowywania ludności do przyjmowania znaku bestii, bez którego nie można będzie kupować ani sprzedawać, jeżeli w tych dniach świat wchodzi w realia wydarzeń końca świata, przedstawionych w księdze Objawienia św. Jana, to jaki sens ma protestowanie przeciwko tym wydarzeniom? Czyżby wspomniani pastorzy i kaznodzieje chcieli odwrócić losy świata, zapowiedziane przez Słowo Boże? 

Więcej… [Po co protestować, skoro tak się stać musi]
 
Nieustannie się módlcie Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
piątek, 01 stycznia 2021 00:00

 
Aleksandra Rusnok - świadectwo Drukuj Email
Autor: Aleksandra Rusnok   
czwartek, 31 grudnia 2020 12:17

 
Talent Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
środa, 30 grudnia 2020 22:14

 
Czas na wypełnienie złych słów Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 29 grudnia 2020 21:05

 
Życie pod Bożą ochroną Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 28 grudnia 2020 14:16

 
Jezus przyniósł prawdę Drukuj Email
Autor: Witold Dynak   
niedziela, 27 grudnia 2020 14:41

 
Klejnoty Bożych obietnic - 27 grudzień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 27 grudnia 2020 05:00

„A choćby się i góry poruszyły i pagórki się zachwiały: jednak miłosierdzie Moje od ciebie nie odstąpi, a przymierze pokoju Mego nie wzruszy się, mówi Twój miłościwy Pan” (Izaj. 54,10)

Jedną z najpiękniejszych cech miłości Bożej jest jej wiecznotrwałość. Ziemia w swoich posadach może się poruszyć, ale miłosierdzie i przymierze pokoju, pełnego dobroci Wiekuistego Boga, nigdy nie odstąpi od Jego ludu. Jak radośnie czuje się dusza moja, wierząc niezachwianie w tę obietnicę, daną przez Pana! Nieomal rok cały przeminął i mniej już lat mam przed sobą, ale czas nie zmienia mojego Zbawiciela. Nowe świeczniki zajmują miejsce dawnych, nieustanna zmiana dokonuje się we wszystkim, ale Pan nasz pozostaje zawsze Ten Sam.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 27 grudzień]
 
Czas na wypełnienie dobrych słów Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
niedziela, 27 grudnia 2020 04:14

 
Strumienie na pustyni - 27 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 27 grudnia 2020 00:00

Dostał się w żelazne kajdany. Ps. 105, 18

Odwróć te słowa i przetłumacz na nasz język w takim sensie: żelazo weszło w jego duszę. Czy tak nie było? Smutek i niedostatki, brzemię niesione w młodości, życie pełne przeciwieństw – wszystko to sprzyja rozwojowi żelaznej wytrzymałości i mocy decyzji, wytrwałości i męstwa, co jest niezbędną podstawą do budowania szlachetnego charakteru.

Nie uchylaj się od cierpień! Znoś je w milczeniu, pokornie i z cierpliwością, i bądź przekonany, że to Boży sposób wlewania żelaza w twoje duchowe życie. Świat potrzebuje żelaznych rycerzy, żelaznych batalionów, żelaznych muskułów, stalowych mięśni. Bogu potrzebni są święci z żelaza. Aby zmienić przyrodzoną naturę człowieka w naturę żelazną, Bóg dopuszcza, by ludzie cierpieli, ponieważ nie ma na to innego sposobu, jak tylko droga cierpień.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 grudzień]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 161