Strumienie na pustyni - 16 październik Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 16 października 2020 00:00

... złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, ... biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami. (Hbr. 12, 1)

Bywają brzemiona, które same przez się nie są grzechem, ale stają się przeszkodą w rozwoju życia duchowego. Jednym z najgorszych obciążeń jest poddanie się w smutkowi. Staje się to prawdziwie ciężkim brzemieniem, które będzie wielką przeszkodą do osiągnięcia świętości i pożytecznego życia.

Niepowodzenie narodu Izraelskiego, przy wejściu do ziemi obiecanej, zaczęło się od narzekania: „i szemrali... wszyscy synowie Izraela”. Mówili „przeciwko Bogu i Mojżeszowi”. A to uczucie przerodziło się w bunt i doprowadziło do klęski. Nigdy nie pozwalaj sobie przestać ufać Bogu; Jego miłość i wierność trwa na zawsze i we wszystkim. Możemy sprzeciwić się niedowiarstwu, podobnie jak i wszelkiemu innemu grzechowi. Gdy mocno staniemy na stanowisku i do naszych myśli nie dopuścimy zwątpienia, Duch Święty przyjdzie nam zaraz z pomocą, da nam Bożą wiarę i ukoronuje nas zwycięstwem.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 16 październik]
 
Przeciwstawiajmy się złu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 14 października 2020 00:00

 
My głosimy Chrystusa i to ukrzyżowanego Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
wtorek, 13 października 2020 00:00

 
Napominać czy zachęcać? Drukuj Email
Autor: Dawid Goryczka   
poniedziałek, 12 października 2020 20:22

 
Uzdrowienie - teoria i praktyka Drukuj Email
Autor: Józefowicz Zdzisław   
czwartek, 08 października 2020 00:00

Zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt.  "Uzdrowienie - teoria i praktyka"  wygłoszonego  przez  br. Zdzisława Józefowicza pastora - seniora zboru w Bydgoszczy.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Refleksje nad historią Naamana Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
środa, 07 października 2020 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Refleksje nad historią Naamana" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego  w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Bytomiu Odrzańskim w dniu 04.10.2020 r.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Głupie zwiastowanie a moc krzyża Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
wtorek, 06 października 2020 12:50

 
Modlitwa według Bożego serca Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
poniedziałek, 05 października 2020 12:36

`

 
Ordynacja kobiet w Oknie Overtona Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 03 października 2020 12:24
Czy można zmienić w społeczeństwie podejście do zagadnienia, które dla wszystkich wydaje się być całkowicie słuszne i raz na zawsze ustalone? Według amerykańskiego naukowca i aktywisty, Józefa P. Overtona [1960-2003] istnieje możliwość przeforsowania legalizacji kwestii nieakceptowanych lub zabronionych w danym społeczeństwie. Dzięki umiejętnym działaniom to, co zabronione, po jakimś czasie będzie traktowane już tylko jako radykalne. Potem stanie się akceptowalne, a z czasem zacznie wydawać się rozsądne. Po jakimś czasie na tyle będzie już popularne, że w końcu stanie się całkiem legalne

Na stronach serwisu Piękno umysłu w artykule pt. "Okno Overtona - na czym polega ta ciekawa koncepcja" czytamy: "Okno Overtona to niezwykle interesująca koncepcja polityczna, która opisuje sposób, w jaki można stopniowo zmienić opinię publiczną na dany temat. Stwierdza ona, że idee, które wcześniej uważano za raczej niedorzeczne, mogą przy odrobinie wysiłku i pracy nad gronem potencjalnych odbiorców zostać na dłuższą metę zaakceptowane.

Zgodnie z tą koncepcją, nawet tematy tabu nie są wolne od jego skutków. Ogólna opinia, jaką dane społeczeństwo żywi na takie kwestie, jak kazirodztwo, pedofilia lub kanibalizm, może radykalnie się zmienić. Aby tak się stało, nie jest konieczne korzystanie z technik prania mózgu, ani też wprowadzanie reżimu o charakterze dyktatorskim. Zamiast tego w zupełności wystarczy opracowanie szeregu zaawansowanych technik, których realizacja pozostanie niezauważona przez społeczeństwo" (zobacz całość artykułu).

Według Overtona najpierw o głos należy poprosić naukowców, w celu rozłożenia danego poglądu na czynniki pierwsze, aby stracił on swe znamiona całkowitej pewności. W świetle tak stworzonego podejścia naukowego dużo łatwiej jest następnie ośmieszyć dany pogląd jako ekstremalny i zbyt radykalny. W trzeciej fazie należy nagłośnić jak najwięcej przypadków innego podejścia do sprawy i wykazać, że wielokrotnie miało ono już miejsce w historii. Tak oto nowy pomysł nie tylko zaczyna być akceptowalny w społeczeństwie, ale wydaje się już też całkiem słuszny. Wtedy przychodzi czas na to, aby nowy pogląd spopularyzować. Należy więc dużo mówić i pisać na jego temat, prosząc przy tym o pozytywne głosy celebrytów i innych ludzi, ważnych w danym społeczeństwie. Uzyskaną w ten sposób popularność nowego poglądu, łatwo już wtedy usankcjonować zmianą prawa i uczynić go w pełni legalnym.
Więcej… [Ordynacja kobiet w Oknie Overtona]
 
Chwała i brzemię wybrańców Bożych Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 01 października 2020 14:42

 
Klejnoty Bożych obietnic - 30 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 30 września 2020 00:00

„Otwórz usta twoje, a napełnię je” (Psalm 81,11)

Jakaż to zachęta do modlitwy! Nasze wyobrażenia ludzkie prowadzą nas do tego, abyśmy prosili o drobne rzeczy, jako że zasługa nasza jest drobna; ale Pan chce, abyśmy prosili o wielkie błogosławieństwa. Modlitwa powinna być sprawą tak prostą, jak otworzenie ust - to ma być naturalny, niewymuszony gest. Gdy człowiek traktuje go na serio, otwiera usta szeroko; sam tekst zachęca nas do próśb błagalnych i żarliwych.

Tekst ten upoważnia nas jeszcze, abyśmy śmiało prosili Boga o wiele i wielkich błogosławieństw z Jego ręki. Przeczytaj cały werset i rozważ jego uzasadnienie: „Albowiem Ja Pan, Bóg twój Który cię wywiódł z ziemi Egipskiej, otwórz usta twoje, a napełnię je”. Ponieważ Bóg nam tyle ofiarował, żąda więc, abyśmy o więcej jeszcze prosili i więcej oczekiwali.

Patrzcie! małe ptaszęta w gniazdach zdają się być tylko dziobkami otwartymi, gdy przylatuje matka, aby je nakarmić. I my bądźmy jak te ptaszęta. Przyjmijmy łaskę u każdych wrót. Pijmy ją, jak gąbka wsysa wodę, w której leży. Bóg gotów jest nas napełnić, jeśli gotowi jesteśmy stać się napełnionymi. Niechże potrzeby nasze skłonią nas do rozwarcia ust i łaknięcia; nie lękajmy się nawet otworzyć usta z krzykiem dziecka. Pan napełni usta otwarte.

 
Piękniejsze kazania? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 30 września 2020 00:00
Służba Bogu może być opisywana i charakteryzowana bardzo rozmaicie. Najczęściej czytamy o niej, że ma być to służba duchowa, sprawowana wiernie, zgodnie ze Słowem Bożym i z całkowitym oddaniem. Służcie Mu szczerze i wiernie [Joz 24,14].  Służcie Mu wiernie z całego swego serca [1Sm 12,24]. Służcie Panu z bojaźnią i weselcie się [Ps 2,11]. Służcie Panu z radością [Ps 100,2]. Płomienni Duchem Panu służcie [Rz 12,11]. Z Biblii wiemy, że służbę Bogu sprawują zarówno mężczyźni, jak i kobiety, przy czym płeć nie jest tu bez znaczenia. Nawet ze zwykłej biologii każdy wie, że inne funkcje i zadania życiowe Bóg wpisał w naturę kobiety, a inne wyznaczył mężczyźnie. Nie inaczej jest z funkcjonowaniem zboru Pańskiego, który jest lokalną cząstką Kościoła.  
Więcej… [Piękniejsze kazania?]
 
Łaska i pokój Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
wtorek, 29 września 2020 00:00

 
Kto w tobie mieszka? Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
poniedziałek, 28 września 2020 20:07

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze  kazania pt.  ”Kto w tobie mieszka?" , które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.


Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 154