Wielka Sobota - Jak najlepiej uczcić śmierć Jezusa? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 15 kwietnia 2017 18:00

 
Rozmyślam nad miłością Drukuj Email
sobota, 15 kwietnia 2017 01:00

 
Dzięki Ci Panie za Twój krzyż Drukuj Email
piątek, 14 kwietnia 2017 17:17

1.Dzięki Ci Panie za Twój krzyż

Dziękuję Ci za cenę jaką  na nim zapłaciłeś

Dźwigając cały mój  grzech i wstyd

Przyszedłeś w miłości i dałeś cudowną  łaskę

 
2.Dzięki Ci Panie za Tę miłość,

Dziękuję Ci za Twe dłonie przebite gwoździami

Obmyty w Twoim oczyszczającym przepływie

Teraz wszystko co wiem

Twoje przebaczenie i objęcie

Więcej… [Dzięki Ci Panie za Twój krzyż]
 
Boże mój, Boże mój czemuś mnie opuścił Drukuj Email
Autor: Leszek Czyż   
piątek, 14 kwietnia 2017 16:52

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania   kazań  pt."Boże mój,  Boże mój czemuś mnie opuścił"  oraz "Ojcze w ręce Twoje polecam ducha mego" wygłoszonych przez br. Leszka Czyża.

Można je wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj "Boże mój..." 

Słuchaj  Ojcze w ręce..."

 
Wielki Piątek - Płacz nad własnym grzechem Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 14 kwietnia 2017 01:00

 
Wielki czwartek - Pocałunkiem? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 13 kwietnia 2017 13:59

 
Pastor Michał Hydzik odszedł do Pana Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 12:38

Z przykrością informujemy, że nasz przyjaciel i brat w Chrystusie, pastor Michał Hydzik, dziś w nocy(z 12 na 13 kwietnia 2017) odszedł do Pana.

Uroczystości żałobne Ś.P. Michała Hydzika odbędą się we wtorek 18 kwietnia 2017. O godzinie 13.00 odbędzie się nabożeństwo w siedzibie Zboru „Filadelfia” w Bielsku Białej przy ul. Lotniczej 19.

Po nabożeństwie przejedziemy na cmentarz w Skoczowie, gdzie ciało Ś.P. Brata Michała złożone zostanie w grobowcu rodzinnym.

Siostra Tatiana wraz z rodziną proszą, by zamiast kwiatów złożyć ofiarę na służbę ewangelizacyjną Kościoła Zielonoświątkowego – będzie ku temu sposobność podczas nabożeństwa.

 
Zaufanie (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
środa, 12 kwietnia 2017 13:30

Czym jest zaufanie? Według słownikowej definicji jest to „przeświadczenie, że można komuś ufać”[1]. W przypadku zaufania Bogu, będzie to „przeświadczenie, że można ufać Bogu”. W jaki jednak sposób zdobywa się to „przeświadczenie”?

Myśląc o zaufaniu Bogu, o wielu wersetach, które zachęcają, by pokładać w Nim swoją ufność, dochodzę do wniosku, że zaufanie opiera się na wierze. Fundamentem zaufania jest zatem wiara w Boże Słowo i zawarte w nim Boże obietnice.  Jednak, niedawno uświadomiłam sobie, że zaufanie może być jeszcze „budowane”. Ostatnio w trudnych chwilach, kiedy wszystko stało pod znakiem zapytania z wdzięcznością wspominałam… ciężkie momenty w moim życiu, różne przeciwności, problemy i niełatwe sytuacje, w których mogłam doświadczyć Bożej pomocy. Przypominając sobie te chwile, myślałam: „Boże, jeśli Twoja ręka nie była wtedy za krótka, skoro w niesamowity sposób rozwiązałeś tę i tamtą sprawę, wiem, że teraz również możesz mi pomóc”.  Wspominając minione wydarzenia, uśmiechałam się myśląc o tym, że Bogu nigdy nic nie wymknęło się spod kontroli – dziś, z perspektywy czasu, widzę jak wszystko było dobrze przez Niego zaplanowane.

Więcej… [Zaufanie (przypomnienie)]
 
Zaufaj mu Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 13:00

 
Konferencja młodzieżowa! Drukuj Email
Autor: Tomasz Jakubowski   
wtorek, 11 kwietnia 2017 11:48

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Ciebie na zbliżającą się konferencję młodzieżową, która odbędzie się w Polkowicach już 29-30 kwietnia 2017 roku pod hasłem: „Chcę się zmienić…ale nie wiem jak!”. Poruszane zagadnienie w równym stopniu dotyczy każdego młodego człowieka, niezależne od miejsca zamieszkania, światopoglądu czy posiadanego wykształcenia. Wszyscy bowiem niejednokrotnie zderzamy się z brutalną prawdą o nas samych i – często całkiem szczerze – staramy się zmienić! Jednak po kilku próbach poddajemy się, gdyż zwyczajnie nie wychodzi…

Zaproszeni przez nas mówcy będą przyglądać się temu problemowi z punktu widzenia nieprzemijającej, ciągle świeżej i zmieniającej ludzkie życie wiary chrześcijańskiej. Punktem wyjściowym do rozważań będą wykłady Mateusza Jakubowskiego, nakreślające biblijne tło doktrynalne pokazujące kondycję człowieka poszukującego Boga; człowieka targanego natrętnymi pragnieniami i bezowocnymi tęsknotami, których nie potrafi zaspokoić. Następnie, Tomasz Guńka wejdzie w prozę ludzkiego życia z pełną nadziei informacją: Twoje próby zmiany swojego życia nie muszą za każdym razem kończyć się na parterze. Bóg przygotował dla Ciebie plan wyjścia! Możesz zacząć zupełnie od nowa, zacząć jeszcze raz!

Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: http://zbornowezycie.pl/zjazd-mlodziezowy/

 
Wierność w codzienności Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 00:00

To był jeden z tych poranków, kiedy obudziłam się… zmęczona. A na myśl o całym dniu pracy przede mną poczułam się przygnębiona i ciężko westchnęłam. Chwilę później sięgnęłam po małą broszurkę zatytułowaną „Codzienna siła” – w której na każdy dzień miesiąca wybranych było kilka zachęcających wersetów – i otworzyłam na odpowiedniej stronie. Zaczęłam czytać pierwszy werset.

Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie (Mt 11:28) – przeczytałam ze łzami w oczach, bo poczułam, że to wezwanie bezpośrednio do mnie. Tego właśnie potrzebowałam – ukojenia. I siły, by sprostać wyzwaniom rozpoczynającego się dnia. Dokładnie tak się czułam – spracowana i obciążona – i oto mój Zbawiciel wzywał mnie, by przyszła z tym do Niego. Zwierzywszy się Mu w modlitwie z mojego przygnębienia, włączyłam sobie pieśń „Jezus trzyma mnie” i ruszyłam na spotkanie małych i wielkich wyzwań codzienności. Nie minęło wiele czasu, gdy uświadomiłam sobie, że niepokój zniknął, a zmęczenie i zniechęcenie ustąpiło miejsca radości i wdzięczności. Chodziło o tę jedną decyzję, o to, dokąd się skieruję, na co zwrócę swój wzrok. Dzięki Bożej łasce tamtego dnia udało mi się pójść w stronę Źródła i, jak wiele razy wcześniej, nie zawiodłam się. 

Więcej… [Wierność w codzienności]
 
Mocno przytul mnie Drukuj Email
Autor: Zand   
sobota, 08 kwietnia 2017 00:00

Bóg działa w przedziwny sposób. Jego myśli, często nie są naszymi myślami, a Jego drogi nie są naszymi drogami. Mojżesz podczas pierwszego spotkania z „wodonośną” skałą miał w nią uderzyć laską, a za drugim razem tylko do niej przemówić: Bóg od czasu do czasu mówi do nas w nieco inny sposób i „przychodzi” do nas inaczej tak, byśmy raz na zawsze pozbyli się rutyny i uczyli wsłuchiwać się w Jego delikatny głos.

Poniższy tekst to inny przekład tej samej pieśni (org.Draw Me Close). Inne słowa, przez które Bóg może zechcieć dotrzeć do kogoś, w nieco inny sposób…

Mocno przytul mnie

Nie wypuszczaj już

Wszystko składam u Twych stóp,

Chcę słyszeć znów, że jestem

Twój Ciebie pragnę dziś,

Panie tylko Ty,

Nic nie jest w stanie oddać mi,

Miłości Ojca,

objęć Twych

Pokaż drogę mi przed oblicze Twe

Refren:

To, czego chcę

To, czego potrzebuję

To, czego chcę

Wiedzieć, że jesteś tu…

 
Miłość nigdy nie ustaje Drukuj Email
sobota, 08 kwietnia 2017 00:00

Siwy, pogodny staruszek czasami patrzy z uśmiechem na małą pogodną staruszkę. Czasem wędruje myślami gdzieś daleko...
Znikają wtedy zmarszczki z jej twarzy i staje się znów młodą, pełną życia dziewczyną w skromnej białej sukni.
A on jest znowu smukły jak leśne sosny i silny jak wiosenne słońce. Ma oczy pełne błękitu.

Ich droga była czasem tak radosna jak wiosenny wiatr, jak śpiew ptaków wracających do gniazd, jak rozkwitające w maju drzewa.
Często jednak popadali po pas w grząskim śniegu, a mróz ziębił ich serca i wykrzywiał twarze. Ale wtedy dmuchali jeszcze silniej w tlące się płomyki dobrych uczuć i mocniej trzymali się za ręce. Chciał jej dać tak wiele, ale czas i życie były za silne.

Nie została więc nigdy królową, a on nigdy nie zbudował jej pałacu, choć jego ręce stały się twarde i nieczułe na ból. Dał jej więc - tylko swoje serce...
Lecz ona była tak szczęśliwa, że potrafiła śpiewać, kiedy jej włosy za wcześnie przyprószył śnieg. A kiedy cerowała jego koszulę, wyglądała jak księżniczka pochylona nad złotym ściegiem.
Był więc szczęśliwy jak najbogatszy z bogatych i widział słońce nawet w pochmurne dni i nie pomyślał nigdy, ze żałuje choć jednego dnia ze wspólnej wędrówki...

Dziś, kiedy czas pochyla ich do ziemi, uśmiechają się do siebie i patrzą na siebie z rozrzewnieniem. Modlą się do Pana Wszechświata o taką samą drogę dla swych wnuków.

 
Trzy miary mąki Drukuj Email
Autor: Roman Jawdyk   
piątek, 07 kwietnia 2017 00:00

Zapraszamy do wysłuchania nowych kazań  pt. "Trzy miary mąki" oraz "Przez niego mamy dostęp do Ojca" wygłoszone przez br. Romana Jawdyka - prezbitera naczelnego Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj   " Trzy..." 

Słuchaj  Przez Niego..."

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 86