Strumienie na pustyni - 10 maj Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 10 maja 2018 00:00

... omal nie połknęły się nogi moje, omal nie pośliznęły się kroki moje, bo zazdrościłem ... (Ps. 73,2 i dalej)

Jak wielkie pokuszenie opisuje ten psalm! Ale nie trać nadziei!

Pod naciskiem doświadczeń napotykanych na drodze życia, dusza zaczyna słabnąć i upada wiara podczas cierpień i utrapień.

„Już nie jestem w stanie więcej znieść, słabnę. Co mam robić? Bóg zakazuje upadać na duchu; lecz cóż może człowiek przedsięwziąć kiedy mdleje?”

Jak się zachowujecie, kiedy robi się wam źle fizycznie? Nie macie siły, aby coś uczynić. W omdleniu padacie na ramię bliskiego, silnego człowieka. Opieracie się na nim. Uspokajacie się i ufacie kochającemu przyjacielowi.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 10 maj]
 
Napełniajcie się Słowem Bożym bo nadchodzi czas głodu Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
poniedziałek, 07 maja 2018 13:26

 
Pytania, których Bóg nie zada w dniu sądu Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 00:00

1.Bóg nie zapyta jakim autem jeździłeś. On zapyta ilu ludzi bez środków transportu przewiozłeś.

2.Bóg nie zapyta jak duży dom miałeś. On zapyta ilu ludzi przyjąłeś pod swój dach.

3.Bóg nie zapyta o ubrania w twojej szafie. On zapyta ilu ludziom pomogłeś się odziać.

4.Bóg nie zapyta o najwyższą wypłatę jaką otrzymałeś. On zapyta co poświęciłeś by ją zdobyć.

5.Bóg nie zapyta o twoje stanowisko w kościele. On zapyta czy pracowałeś najlepiej jak potrafiłeś.

Więcej… [Pytania, których Bóg nie zada w dniu sądu]
 
Pan osądza wnętrze Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 00:00

 
Dlaczego sąd rozpoczyna się od domu Bożego? Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
środa, 02 maja 2018 00:00

 
Duchowy wzrost Drukuj Email
Autor: Wrzecionko Leszek   
wtorek, 01 maja 2018 15:34

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Duchowy wzrost”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Bóg zwycięża w trudnych sytuacjach Twojego życia Drukuj Email
Autor: Kaleta Korneliusz   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania  pt."Bóg zwycięża w trudnych sytuacjach Twojego życia" wygłoszonego przez br. Korneliusza Kaletę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Zwycięstwo nad pokusą (audio) Drukuj Email
Autor: Jawdyk Roman   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania nowego kazania  pt. "Zwycięstwo nad pokusą" wygłoszonego przez br. Romana Jawdyka - prezbitera naczelnego Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Co tutaj robisz Eliaszu? Drukuj Email
Autor: Krzyżagórski Krzysztof   
niedziela, 29 kwietnia 2018 12:32

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Co tutaj robisz Eliaszu?" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 29.04.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty Obietnic Bożych - 29 kwiecień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 29 kwietnia 2018 00:00

Nie mów: Oddam złem. Oczekuj na Pana, a wybawi cię. ( Przyp. 20, 22)

Nie bądź porywczy. Pozwól ostygnąć gniewowi. Nie mów nic i nie czyń nic, aby się mścić samemu. Z pewnością niemądrze postąpisz, podnosząc kij, aby upomnieć się o własną krzywdę; nie okażesz przez to ducha Chrystusowego. Szlachetnie jest przebaczać nie pamiętać obrazy. Pozwolić, aby wyrządzona ci krzywda obciążyła serce twoje chęcią zemsty, znaczyłoby to, że nie pozwalasz zagoić się starym ranom zadając sobie nowe. Lepiej przebaczyć i zapomnieć.

Może niepokoisz się, że powinieneś coś uczynić, ponieważ grozi ci wielka strata, zastosuj się jednak do tej rady: „Oczekuj na Pana, a wybawi cię”. Rady tej nie kupisz za pieniądze, gdyż jest ona znacznie więcej warta. Bądź rozważny i spokojny. Oczekuj na Pana; przedstaw Mu swoje skargi: rozłóż list Rabsacesa przed Panem; przyniesie to ulgę twojej obciążonej duszy. Oprócz tego masz obietnicę: „On wybawi cię”. Bóg znajdzie dla ciebie drogę wyzwolenia. Jak to uczyni - nie zgadniemy, ale On to zrobi. Jeśli Pan ci pomoże, będzie to o wiele lepsze, niż gdybyś wdawał się w drobiazgowe spory, a walcząc z człowiekiem nieprawym, samego siebie brudem kalał. Nie bądź zagniewany. Sprawę swoją pozostaw Sędziemu wszystkich.

 
Klejnoty Bożych obietnic - 28 kwiecień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 28 kwietnia 2018 00:00

Zamieszkam w nich, i będę się przechadzał w nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem Moim. 2 Kor. 6, 16

Jest tu wzajemne zainteresowanie. Jedno należy do drugiego. Bóg jest częścią Swego ludu, a wybrany lud jest cząstką swego Boga. Święci znajdują w Bogu doskonały dział. Bóg przywiązuje do nich szczególną wartość. Jakiż bezmiar pociechy zawiera się w tym dla każdego z wierzących! Ten błogosławiony stan wzajemnego zainteresowania wiedzie także do wzajemnej pamięci o sobie. Bóg będzie zawsze pamiętał o wybranych Swoich, oni zaś - o Nim. Dzisiaj chce Bóg wszystko dla mnie uczynić; cóż ja mogę dziś dla Niego zrobić? Myśli moje powinny biec ku Niemu, gdyż On myśli o Mnie. Będę zważał, aby w istocie spieszyły do Niego, a nie zadowolę się próżnym tylko stwierdzeniem, że biec Doń powinny.

A to prowadzi w dalszym ciągu do wzajemnego obcowania. Bóg mieszka w nas i my w Nim mieszkamy. On przechadza się w nas, a my w Nim. O, jakże błogosławione jest to obcowanie z Panem!

Pragnę łaski, żebym w Panu mógł uznać Boga moc jego; abym ufał i służył Jemu, jak na to zasługuje Jego Boskość. Oto pragnienie mojego serca. Jeśli to osiągnę, znajdę niebo swoje. Panie, dopomóż mi! Bądź moim Bogiem, pomagając mi w tym, żebym poznał Ciebie, jako Boga, przez Pana Jezusa Chrystusa.

 
Świętość (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: John Withe   
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00

Świętość musi obejmować również nasze najzwyklejsze codzienne sprawy.

Czy kiedykolwiek usiłowałeś łowić ryby w zanieczyszczonej rzece? Czy zdarzyło ci się wyciągnąć kiedyś na brzeg jakiś stary but, czajnik do herbaty lub zardzewiałą puszkę? Coś podobnego wyciągam, kiedy jako przynętę rzucam słowo ,,świętość'' w mroczne głębie mojego umysłu. Z przerażeniem stwierdzam, że ze słowem "świętość" mam takie skojarzenia:

 • szczupłość postaci
 • wymizerowanie
 • broda
 • sandały
 • długie szaty
 • kamienne cele
 • zaniechanie seksu
 • powstrzymywanie się od żartów
 • włosiennica
 • zimne kąpiele
 • posty
 • długie modlitwy
 • dzika skalista pustynia
 • wstawanie o 4 rano
 • czyste paznokcie
 • witraże
 • samoupokorzenie

Jest to dość dziwny spis. Niektóre z wymienionych skojarzeń sugerują, że świętość można osiągnąć jedynie w bolesnym i rygorystycznym procesie. Mimo to niektórzy kaznodzieje twierdzą, że twoje największe wysiłki okażą się daremne, ponieważ świętość jest darem od Boga i nie można jej zdobyć. Moje zestawienie nadaje sprawie nieco frywolności, chociaż nikt z nas nie chce lekceważyć świętości. Jeśli bowiem sposoby poszukiwania świętości przez ludzi wydawać się mogą śmieszne, powinniśmy raczej nad nimi zapłakać niż śmiać się.

Co więcej, ten zaśmiecony obraz świętości pochodzący z mojego umysłu wskazuje, że nasz pogląd o świętości jest nieprawdziwy. Weźmy na przykład takie punkty jak szaty, sandały, brody. Tak wyobrażamy sobie sylwetkę Chrystusa. I chociaż świadomi jesteśmy, że Jego szaty i broda niewiele mają wspólnego ze świętością, jednakże podświadomie wrzucamy je do wspólnego garnka. Jeśli wątpisz w to, co mówię, spróbuj przedstawić sobie Jezusa z wąsikiem, noszącego niebieskie dżinsy i jeżdżącego na rowerze. O ile należysz do większości przeciętnych ludzi, będziesz zaszokowany, chociaż możesz uświadomić sobie, że nie ma niczego niepobożnego w noszeniu dżinsów lub jeżdżeniu na rowerze. Nie istnieją także żadne moralne powody, dla których Jezus w dwudziestym wieku miałby się nie posługiwać obu tymi rzeczami.

Więcej… [Świętość (przypomnienie)]
 
Strumienie na pustyni - 25 kwiecień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 25 kwietnia 2018 17:54

A była tam Maria Magdalena i druga Maria, siedziały one naprzeciw grobu. Mt. 27, 61

Smutek powoduje, że nie przyjmujemy żadnych nakazów, nie chcemy się uczyć, brak nam zrozumienia. Te zasmucone siostry, siedząc naprzeciw grobu, na pewno nie dostrzegały minionych od tej chwili dwóch tysięcy lat, podczas których wielu ludzi doświadczyło łaski zbawienia. Nie widziały dalej niż wyrażały to słowa: „Wzięli Pana mego!” Przez to, co one uważały jako stratę, my pozyskaliśmy Chrystusa. Miliardy serc otoczonych smutkiem poznały moc zmartwychwstania. Jednakże te smutne obserwatorki patrzyły tylko na początek tego wspaniałego wydarzenia. Widziały „ziarno, które wpadło w ziemię” niczego nie pojmując. To, co uważały za koniec życia, było tylko przygotowaniem do koronacji. Chrystus chwilowo umilkł, aby z większą jeszcze władzą przyjąć życie. Tego one nie wiedziały. Zasmuciły się, odeszły ze łzami i znów przez poryw serca wróciły ku grobowi. Wszystko pozostawało dla nich grobem, nie mającym znaczenia, milczącym i mrocznym.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 25 kwiecień]
 
Jonasz, Niniwa i Ja (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: N. Alford   
wtorek, 24 kwietnia 2018 00:00

W dzisiejszych czasach bardzo mało słyszy się o cenie, którą trzeba zapłacić za naśladowanie Chrystusa. Zamiast tego chrześcijańskie poselstwo mówi o tym, co możemy uzyskać od Boga. Niezależnie od tego, że Bóg jest źródłem wszystkich dobrych rzeczy, to również chce On, abyśmy poświęcili wszystko, co mamy po to aby wykonywać Jego dzieło. Dla Jonasza oznaczało to opuszczenie domu, społeczności, przyjaciół – wszystkiego co było mu znajome i bliskie - i służenie w nieprzyjaznych okolicach wśród niezbyt miłych ludzi.

Więcej… [Jonasz, Niniwa i Ja (przypomnienie)]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 107