Trzeciego dnia zmartwychwstał Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
niedziela, 21 kwietnia 2019 00:00

„Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata i Jego zmartwychwstanie w ciele; […]”.

Zmartwychwstanie w ciele

Nasze kościelne wyznanie wiary głosi, że zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa było zmartwychwstaniem w ciele. Zmartwychwstały Jezus, który dał się widzieć, nie był duchem czy widmem. Był w ciele. Tak mówi Pismo: „On sam stanął wśród nich i rzekł im: Pokój Wam!

Wtedy zatrwożyli się i pełni lęku mniemali, ze widzą ducha. Lecz On rzekł im: Czemu jesteście zatrwożeni i czemu wątpliwości budzą się w sercach waszych? Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i patrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. Lecz gdy jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia? A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. A On wziął i jadł przy nich” (Łk 24, 36 ‑43). Nie było więc tak, że Jego zdjęte z krzyża i pogrzebane ciało leżało w grobie, a On dawał się widzieć jako duch. Wierzymy, że zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa było zmartwychwstaniem w ciele.

Więcej… [Trzeciego dnia zmartwychwstał]
 
Przebity za nasze przestępstwa Drukuj Email
sobota, 20 kwietnia 2019 21:08

 
Niepewna przyszłość, pewna nadzieja Drukuj Email
Autor: Kwiecień Aleksandra   
sobota, 20 kwietnia 2019 09:54

„…Wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika.” (1 Ptr 4:14)

Ten wyjazd zaplanowałyśmy kilka miesięcy temu. Bilety kupione są już od dawna. Nawet udało mi się znaleźć hotel stosunkowo niedaleko Île de la Cité, bo to właśnie katedra Notre Dame otwierała listę miejsc, które chciałam zobaczyć w Paryżu. Być może właśnie dlatego, że – Deo volente – pierwszy majowy weekend mam spędzić w Paryżu, wydarzenia poniedziałkowego wieczoru tak mnie poruszyły. Bo jak się okazuje, nie będzie nam dane zwiedzić jednej z najsłynniejszych budowli chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego i architektonicznego. Zamiast piękna i zachwytu, raczej nastawiam się na smutny widok poczerniałych murów pozbawionych dachu i iglicy, i unoszący się jeszcze w powietrzu swąd pogorzeliska.

Więcej… [Niepewna przyszłość, pewna nadzieja]
 
Audycje "Głosu Ewangelii" w radiowej jedynce Drukuj Email
sobota, 20 kwietnia 2019 08:53

 
Via Dolorosa Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 20:02

 
Cóż tak wielkiego działo się w tych dniach? Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
piątek, 19 kwietnia 2019 18:08

Wielki Tydzień, Wielki Piątek, Wielkanoc – cóż tak wielkiego działo się w tych dniach, że chrześcijański świat powraca corocznie do wydarzeń sprzed tysięcy lat, aby celebrować ich wielkość i znaczenie?

Wszystko było wtedy takie jak dziś – chciwość Judasza, polityczne dylematy Piłata, zdroworozsądkowe tchórzostwo uczniów, czy też małostkowość widzów stojących pod krzyżem. Ta rozpaczliwa zwyczajność posłużyła jednak wyłącznie za tło dla nadzwyczajnego Człowieka, który wszedł na karty historii z taką lekkością, jakby przekraczał właśnie próg własnego mieszkania. Można nim gardzić lub go uwielbiać, można też stać z boku z zimną obojętnością. Trudno jednak nie przyznać, że łączył w sobie paradoksy i przeciwieństwa z nieznanym wcześniej kunsztem.

Więcej… [Cóż tak wielkiego działo się w tych dniach?]
 
Pasja Miłości Drukuj Email
Autor: Beata Bednarz   
piątek, 19 kwietnia 2019 00:00

 
Czy będziesz miał co świętować w Wielkanoc? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
czwartek, 18 kwietnia 2019 16:24
Pobożność ludu Bożego w czasach Jezusa wymagała radykalnej odnowy. Syn Boży przyszedł dać im nowe życie, bo stare na tyle było skażone, że nie nadawało się na żadną rewitalizację. Spojrzenie na Jerozolimę przyprawiło Pana o płacz, a na widok tego, co zastał w świątyni, wziął do ręki bicz. Gdy się zbliżył i zobaczył miasto, zapłakał nad nim i powiedział: O, miasto, gdybyś i ty w tym dniu poznało drogę, która prowadzi do pokoju. Lecz jest ona teraz zakryta przed tobą. Bo oto nadejdą dni, w których twoi wrogowie usypią wokół ciebie wał, otoczą cię, uderzą zewsząd, powalą wraz z twoimi mieszkańcami i nie pozostawią w tobie kamienia na kamieniu, ponieważ zabrakło ci rozpoznania czasu Bożych odwiedzin u ciebie. Potem wszedł do świątyni i zaczął z niej wyrzucać sprzedawców. Mówił do nich: Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy zrobiliście z niego jaskinię zdzierców [Łk 19,41-45].
Stan duchowy ówczesnych Żydów podpowiada, jak w oczach Bożych może wyglądać obraz współczesnego chrześcijaństwa.
Więcej… [Czy będziesz miał co świętować w Wielkanoc?]
 
Strumienie na pustyni - 17 kwiecień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 17 kwietnia 2019 00:00

...dokonała tego ręka Pana. Joba 12, 9

Kiedyś, w pewnej kopalni afrykańskiej, znaleziono jeden z najwspanialszych diamentów na świecie. Podarowano go królowi angielskiemu dla upiększenia korony królewskiej. Król posłał diament do Amsterdamu, by go oszlifowano. Czynność tę powierzono najlepszemu jubilerowi. I jak myślicie, co szlifierz uczynił? Zrobił rysę na tym drogocennym kamieniu, a następnie uderzył silnie swoim narzędziem i rozłupał go na połowę. Nieporównany diament leżał w jego ręce rozłupany na dwie części.

Cóż za głupota, jakie bezmyślne roztrwonienie czasu, jaka karygodna lekkomyślność! Jednak sprawa nie tak się miała. Przez szereg dni i tygodni mistrz rozmyślał nad tym i dokładnie zaplanował uderzenie. Wykonał szereg rysunków i modeli drogocennego kamienia. Z wielką dokładnością badał wszystkie jego walory i defekty. Z najbardziej drobiazgową przezornością planował linie rozkruszenia. Człowiek, któremu powierzono ów kamień, był najbieglejszym jubilerem na świecie.

Czy przypuszczacie, że to uderzenie było pomyłką?

Więcej… [Strumienie na pustyni - 17 kwiecień]
 
Pieśń Spartakusa Drukuj Email
Autor: Administrator   
wtorek, 16 kwietnia 2019 22:08

 
Przyrzekłem Twe słowo wypełniać Drukuj Email
Autor: Obozowicze CHWZ   
wtorek, 16 kwietnia 2019 00:00

 
Szaty weselne Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
niedziela, 14 kwietnia 2019 18:50

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Szaty weselne" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa  środowego w dniu 07.04.2019 r. w Zborze KZ w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Toksyczni ludzie Drukuj Email
Autor: Bartłomiej Szymon Kurylas   
sobota, 13 kwietnia 2019 10:29

Zapraszamy do wysłuchania dwóch kazań z cyklu "Kościelni wysysacze" pt."Toksyczni ludzie" oraz "Krytykanci".

 
Strumienie na pustyni - 11 kwiecień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 11 kwietnia 2019 00:36

Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle dnia. (Mt. 10, 27)

Aby Pan mógł do nas przemówić, często wprowadza nas w mrok.

W mrok dotkniętej śmiercią rodziny, gdzie utrapienie zawiesiło zasłonę, która pozbawiła nas pełni radości i światła. W mrok samotnego, zapomnianego przez wszystkich świata, spowodowanego fizyczną niemocą. W mrok jakiegoś wielkiego nieszczęścia i gorzkiego rozczarowania.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 11 kwiecień]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 127