Klejnoty obietnic Bożych - 24 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 24 października 2017 00:00

Bom cię postawił przeciw ludowi temu, jako mur miedziany i obronny; i będą walczyć przeciw tobie, ale cię nie przemogą; bom Ja z tobą, abym cię wybawiał i wyrywał, mówi Pan. Jer. 15,20

Stałość w bojaźni Bożej i wierze przeobraża człowieka, niby w mur miedziany, którego nikt nie rozwali. Tylko Pan takich mężów może powołać; a trzeba nam takich w kościele i w świecie, zwłaszcza zaś - na kazalnicy.

Przeciwko ludziom prawdy, bezkompromisowym, walczy nasza epoka fałszu z całą mocą. Nic, zdaje się, tak nie wścieka szatana i jego nasienia, jak owo nieprzejednanie. Napadają na świętą stanowczość, jak Asyryjczycy oblegali miasta warowne. Radujmy się, że tych, których Pan utwierdził w sile, nigdy wrogowie nie przemogą. Inni, chwiejący się i unoszący się z każdym prądem nauki, zmieceni zostaną przy lada okazji, ale miłujący naukę łaski, służący darem nauczania, trwają jak skały, w pośrodku burzliwego morza.

Skąd taka wytrwałość? „Bom Ja z tobą, mówi Pan” - w tym zawarta jest cała prawda. Bóg chce wybawiać i wyrywać dusze Swoich wiernych z rąk nieprzyjaciół. „Wojska są przeciwko nam, ale Pan Zastępów jest z nami”. Nie cofniemy się ani o milimetr, bo Pan postawił nas na tym miejscu - wytrwamy na stanowisku naszym na wieki.

 
Strumienie na pustyni - 23 październik Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 23 października 2017 00:00

... ziściła się każda obietnica z wszystkich jego dobrych obietnic ... (1 Król. 8, 56)

Nadejdzie dzień, kiedy zrozumiemy znaczenie każdego „nie”, które Bóg wypowiedział w ciągu przemijania naszego codziennego życia. Tak, czy inaczej Bóg wynagradza nasze straty. Bardzo często, gdy Boże dzieci niepokoją się tym, że nie otrzymują odpowiedzi na swoje modlitwy, Bóg odpowiada na nie daleko obficiej niż tego oczekiwały! Chwilami darowane nam bywają zadatki wspaniałego działania Bożego, lecz jego pełne objawienie pozostaje jeszcze przed nami.

O, jak radosnym pocieszeniem jest posiadanie wiary, która nie śpieszy się, lecz cierpliwie oczekuje Pana, oczekuje wyjaśnień, które w końcu będą dane – przy objawieniu się Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 październik]
 
(Re)formowani przez łaskę Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
sobota, 21 października 2017 20:43

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "(Re)formowani przez łaskę" wygłoszonego przez  br. Biernacki Tomasz.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Bóg troszczy się o nas Drukuj Email
Autor: Senk Marek   
środa, 18 października 2017 00:00

 
Klejnoty Bożych obietnic - 17 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 17 października 2017 04:00

„Kto się boi przykazania Jego, odniesie nagrodę” ( Przyp. 13,13)

Święta bojaźń wobec Słowa Bożego nie jest dostatecznie ceniona. Ludzie uważają siebie za mędrszych, niźli Słowo Boże, i ważą się je sądzić. Lub powiadają: „uczyniłem tak, ale nie dla bojaźni Bożej”. My zaś Księgę, daną przez Boga, uważamy za nieomylną, a czci dla niej dowodzimy naszym posłuszeństwem. Nie jest to wcale przerażenie wobec Słowa, ale dziecięce poszanowanie dla Niego. Nie boimy się kary, skoro boimy się samych przykazań.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 17 październik]
 
Tak wiele zależy od Boga Drukuj Email
Autor: Poręba Andrzej   
wtorek, 17 października 2017 00:00

 
Dziękuj Bogu za to co Ci daje Drukuj Email
Autor: Dodak Stanisław   
poniedziałek, 16 października 2017 00:00

 
Czy jesteś wdzięczny? Drukuj Email
Autor: Ferfecki Eugeniusz   
poniedziałek, 16 października 2017 00:00

 
Zdrowe pragnienie Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
niedziela, 15 października 2017 00:00

Wydaje mi się, że każdy z nas wie, czym jest pragnienie. Niepotrzebna jest nam żadna literatura ani też studia medyczne, bo każdy potrafi zdefiniować, że jest to odczuwanie braku wody przez organizm, zarówno u ludzi, zwierząt czy też przez roślinność. Gdy pojawia się pragnienie, jaka jest twoja reakcja? Oczywiście wygląda mniej więcej tak: „Chcę pić! Dajcie mi wody, abym się napił!”

Pragnienia nie ugasi się mówieniem o wodzie, słuchaniem o niej, ani też patrzeniem na nią. To jedynie jeszcze wzmaga chęć picia. Pragnienie możemy ugasić tylko wtedy, gdy do woli się napijemy lub inaczej mówiąc, kiedy w pełni uzupełnimy potrzebny poziom wody w organizmie. Poprzez powyższe rozważania, chciałbym zwrócić uwagę Szanownych Czytelników na inny rodzaj pragnienia, który towarzyszy ludziom na zupełnie innej płaszczyźnie, tj. na duchowej i intelektualnej.

Więcej… [Zdrowe pragnienie]
 
Strumienie na pustyni - 12 październik Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 12 października 2017 20:00

... kazał pojmać Józefa i wtrącić go do więzienia, ... Ale Pan był z Józefem ... i sprawił, że szczęściło mu się we wszystkim, cokolwiek czynił. 1 Moj. 39, 20-23

Gdy Bóg dopuszcza, by osadzono nas w więzieniu za to, że byliśmy Mu wierni, On idzie tam razem z nami, i więzienna cela przeobraża się w najbardziej błogosławione miejsce w świecie. Józef właśnie tego doświadczył. Nie sprzeciwiał się, nie narzekał, nie okazywał rozgoryczenia i nie upadł na duchu z powodu krzywdy, jaka go spotkała. Gdyby tak nie było – naczelnik więzienia nie okazałby mu takiego zaufania. Józef po prostu nie użalał się nad sobą, ale z pokorą i w cichości przyjął na siebie ten los. Józef wiedział komu zaufać i dlatego mógł cierpliwie znosić trudną sytuację, w jakiej się znalazł.

Strzeżmy się ubolewania nad sobą i zapamiętajmy, że najmniejsze uczucie litości dla samego siebie, które dopuścisz do serca, przyniesie fatalny skutek. Dlatego na zawsze odsuńmy je od siebie. Józef Bogu powierzył swój los. Dzięki temu i naczelnik więzienia mógł wszystko powierzyć Józefowi.

„Panie Jezu! Kiedy zamkną się za mną drzwi jakiegokolwiek więzienia, zachowaj moją ufność i pomóż mi radować się Twoją obecnością, nie patrząc na krępujące mnie więzy. Daruj, aby moje uwięzienie posłużyło do rozpowszechnienia Twego Słowa. Nawet i w ciemnej celi zachowaj mię wolnym”.

Nauczyłam się doceniać mrok smutku – w tym mroku żywiej świeci jasne oblicze Chrystusa.

 
Wylać chce przed Tobą duszę mą (przypomnienie) Drukuj Email
czwartek, 12 października 2017 00:00

Tekst piosenki został przetłumaczony tak, że tekst polski spokojnie można zaśpiewąć :) Zatem pośpiewajmy:)

Podziękowania dla Bartka Sokoła za przygotowanie klipu.

Więcej pieśni zza wschodniej granicy znajdziesz tutaj

 
Ucisk i cierpliwość Drukuj Email
Autor: Chraścina Tadeusz   
środa, 11 października 2017 19:16

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Ucisk i cierpliwość" wygłoszonego przez br. Tadeusza Chraścinę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
..z całego serca i duszy swojej... Drukuj Email
Autor: NDJ   
środa, 11 października 2017 00:00

 
Jezu, ukochany mej duszy! Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 20:00

Karol Wesley jest jednym z najbardziej cenionych autorów chrześcijańskich hymnów na świecie. Wiele z ponad 5,500 pieśni, które napisał śpiewa się w protestanckich zgromadzeniach do dziś. Hymn ‘Jesus, Lover of My Soul’ powstał ok. roku 1740 i chociaż z samym jego napisaniem nie wiąże się żadna szczególna opowieść, istnieje wiele historii ludzi, których serca zostały dotknięte jego słowami.

Tuż przed Bitwą pod Chickamauga pewien dobosz miał sen, w którym śniło mu się, że powrócił do domu i został przywitany przez ukochaną matkę i siostrę. Obudził się bardzo smutny, ponieważ jego matka i siostra nie żyły i nie miał domu, do którego mógł wrócić. Chłopak opowiedział swój sen kapelanowi tuż przed bitwą.

Po bitwie pozostał na polu wraz z martwymi i ciężko rannymi i w ciemnościach można było usłyszeć, jak śpiewa: ‘Jesus, Lover of My Soul’, nikt jednak nie miał odwagi aby po niego pójść. Kiedy doszedł do linijki: “Nie zostawiaj mnie samego, wspieraj i pocieszaj mnie’ jego głos nagle zamilkł. Ciało dobosza odnaleziono następnego dnia oparte o pieniek, obok - na ziemi - leżał jego bęben. Chłopiec odszedł do niebiańskiego domu, gdzie spotkał się ze swoją matką i siostrą!

Więcej… [Jezu, ukochany mej duszy!]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 99