Siła Twojej miłości Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 00:00

Piękna interpretacja piosenki pt. "Power of your love" w wykonaniu mojego ulubionego Oslo Gospel ChoirPrzed Tobą staję dziś Panie zmień i odnów mnie

Poprzez łaskę Twą którą dałeś mi

W słabości które mam oddaję Tobie dziś bo wiem

Jak pył rozpierzchną się mocą miłości Twej

 

Okryj mnie i otocz swą miłością

Prowadź mnie chcę blisko Ciebie być

W chwili złej nową silę we mnie wlej

Aż wzniosę w górę się jak orzeł wzbija się

Mocą miłości Twej

Więcej… [Siła Twojej miłości]
 
Człowiek bez miłości Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 00:00

 
Biblijna moda Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
środa, 31 maja 2017 00:00
 
Bóg w Trójcy jedyny Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
wtorek, 30 maja 2017 18:00

Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Istota i charakter Boga stanowią niepojętą tajemnicę. Z drugiej jednak strony fakt, że upodobało się Bogu objawić siebie samego, umożliwia podejmowanie prób określenia ludzkimi słowami tego, co o Nim wiemy. Musimy jednakże stale przy tym pamiętać, iż nasze słowa nie są zdolne adekwatnie oddać wspaniałości charakteru Boga. Dlatego powinniśmy raczej traktować je jako pewne analogie i przenośnie, które pomagają nam wyrazić to, do czego Bóg jest podobny. Analogie, które przedstawiają Boga ludzkimi słowami, mamy prawo stosować z uwagi na to, że człowiek jest stworzeniem uczynionym na obraz i podobieństwo Boga. Czytaj całość

 
Dotyk dłoni Mistrza Drukuj Email
Autor: Ewa Walczak   
sobota, 27 maja 2017 08:33

Ta historia wydarzyła się dawno temu w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z przedmiotów wystawionych na aukcji były stare skrzypce, na których czas wyrył swoje piętno. Przyszła na nie kolej. Proponowane kwoty były niewielkie 1 $ po raz pierwszy, 2 $ po raz pierwszy, 2 $ po raz drugi… Ktoś rzucił 3$. 3$ po raz pierwszy, 3$ po raz drugi, do prowadzącego aukcję podszedł starszy szpakowaty mężczyzna, kolekcjoner, który siedział z tyłu, szepnął coś do ucha prowadzącemu aukcję. Prowadzący skinął potakująco głową i podano starszemu panu skrzypce. Nastroił je delikatnie i zaczął grać. W całej sali zaległa cisza. Maestro grał z mistrzowską wprawą wydobywając ze starych skrzypiec przecudne, coraz to nowe i nowe dźwięki. Czas się zatrzymał.

Maestro grał dalej utwór za utworem, na zmianę przyspieszając i zwalniając tempo. Gdy skończył, posypały się szczere gromkie brawa. Nikt wcześniej nie zdawał sobie sprawy z prawdziwej wartości starych wysłużonych skrzypiec dopóki nie dotknęły ich dłonie mistrza. Te dłonie i ten instrument tworzyły doskonałą harmonię i dlatego jeszcze raz stare skrzypce mogły poruszyć serca wszystkich słuchających.

Więcej… [Dotyk dłoni Mistrza]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 26 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 26 maja 2017 00:00

Lecz służyć będziecie Panu Bogu waszemu, a On błogosławić będzie chlebowi twemu i wodom twoim; i odejmę niemoc z pośrodku ciebie. 2 Mojż. 23, 25

Co za wspaniała obietnica! Bogu służyć - samo to, już jest wielką radością. Poza tym, jest to przywilej, że błogosławieństwo Boże we wszystkich sprawach spoczywa na nas! Nasze codzienne, zwykłe życie będzie błogosławione, jeśli my sami poświęceni będziemy Bogu. Nasz Pan Jezus wziął chleb i pobłogosławił go; my także pożywamy z tego błogosławionego chleba. Jezus pobłogosławił wodę i przemienił ją w wino! woda, którą pijemy, jest lepsza, niż wino, które rozwesela ludzi, gdyż każda jej kropla zawiera w sobie błogosławieństwo Boże. Błogosławieństwo to spoczywa na człowieku Bożym i zawsze pozostanie na nim.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 26 maja]
 
Nie ma problemu by Bóg... Drukuj Email
Autor: Monika   
czwartek, 25 maja 2017 00:00

Ojciec zostawił nas gdy miałam 3 lata. Nie wiele pamiętam z tego okresu. Jednak ta chwila, w której opuszczał nas bardzo utkwiła mi w pamięci. Mieszkaliśmy wtedy u dziadków. Pamiętam jak ojciec wychodził z domu z walizką w ręku, mówiąc " Nie chcę was znać". Jako mała dziewczynka poczułam się odrzucona, niekochana, nieakceptowana.

Więcej… [Nie ma problemu by Bóg...]
 
Strumienie na pustyni - 23 maj Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
wtorek, 23 maja 2017 00:00

„Wołali do Pana w swej niedoli, a On wybawił ich z utrapienia” Ps. 107, 28

Czy niszczeje i twoja umiejętność wszelka,

Rzecz, chrześcijaninie strapiony!

Czy rozmyślasz wciąż o tym, jaka czeka cię walka,

Jak wciąż jesteś już teraz zgnębiony?

Czy ten cały świat zda się przeciwnym być tobie,

A tyś w swojej walce samotny;

Gdy niszczeje i twa umiejętność – w tej dobie,

Bóg Swej mocy da owoc stokrotny!

Czy niszczeje i twoja umiejętność wszelka,

Czy cię ból twój dotkliwy oślepia?

Czyć się zdaje ta próba stanowczo za wielka

I nad siły jednego człowieka?

Ustawicznym cierpieniem zranionym jest srodze;

W głowie zamęt, już słaniasz się, mdlejesz...

Gdy niszczeje i twa umiejętność po drodze,

Powiedz: „Zbawco, wiem, że mnie miłujesz!”

Czy niszczeje i twoja umiejętność wszelka,

Gdy przed tobą jest dzieło zaczęte,

Lecz daleko do końca!... Gniecie troska cię wielka,

Serce żalem i trwogą jest zdjęte...

Pragniesz siły mieć więcej, aby sprostać zadaniu

I wyciągasz z tęsknotą swe ręce –

Umiejętność niszczeje, lecz Pan koniec czekaniu

Sprawi – pomoc ci da w twojej męce.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 maj]
 
Krytyka Drukuj Email
Autor: Leszek Czyż   
poniedziałek, 22 maja 2017 00:00

Zapraszamy do wysłuchania cyklu wykładów koncentrujących się wokół zagadnienia praktycznego duszpasterstwa. Dzisiaj prezentujemy ostatni wykład cyklu:

08. Krytyka

 
Po co żyję? Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
niedziela, 21 maja 2017 07:01

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Po co żyję?" wygłoszonego przez br. Henryka Dedo.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
O uporządkowaniu życia dzieci Bożych Drukuj Email
Autor: Józef Mrózek jun.   
niedziela, 21 maja 2017 00:00

Przed wielu laty zwiedzałem zakład, w którym opiekowano się kalekami, ułomnymi, umysłowo i fizycznie niedorozwiniętymi. W jednej z sal pokazano mi prawie 40-letniego mężczyznę o rozmiarach, a częściowo i wyglądzie 2-letniego dziecka. Mężczyzna ten nie rozwijał się. Czy to nie tragedia dla rodziców, gdy ich dziecko nie rośnie i jest niedorozwinięte zarówno pod względem fizycznym jak i umysłowym? Dla niejednej matki byłoby lepiej, gdyby takie dziecko zmarło jeszcze w okresie niemowlęcym. Przecież źródłem radości rodziców jest przede wszystkim to, że jest ono zdrowe, rusza się, rośnie, przybiera na wadze, uczy się, krótko mówiąc - normalnie się rozwija.

Ludzi, którzy nie rozwijają się pod względem fizycznym, spotykamy rzadko. O wiele częściej natomiast zdarzają się karły nie rozwijające się duchowo. Czyż nie spotykamy wierzących, którzy od pięciu, dziesięciu, a nawet dwudziestu lat nie zrobili w duchowym życiu ani jednego kroku naprzód?

Więcej… [O uporządkowaniu życia dzieci Bożych]
 
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany Drukuj Email
Autor: Guńka Jan   
sobota, 20 maja 2017 19:18

Z przyjemnością informujemy, że na naszym  serwerze ftp w dziale Jan Guńka opublikowane zostało  kazanie  wygłoszone przez br. Jana Guńkę  pt. ”Z Chrystusem jestem ukrzyżowany”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Może dokończyć pracę... Drukuj Email
Autor: Paul Washer   
sobota, 20 maja 2017 18:21

 
Modlitwa wymaga ukrzyżowania wraz... Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
sobota, 20 maja 2017 00:00

"Jeżeli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam".  (Jan 15:7)

"Panie! Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej? ten, kto żyje nienagannie i pełni to, co prawe i mówi prawdę w sercu swoim". (Psalm 15:1,2)

F.J. Hugel był kapelanem wojskowym w czasie I Wojny Światowej, a później był misjonarzem w Meksyku. Mówi tak o początkach swojej służby: "były to lata gorliwego trudu i niewielkiego owocu, ale w głębi mojej duszy płakałem ze wstydu, gdyż było tyle braków. Nie odnosiłem zwycięstwa. Byłem ofiarą tysiąca znienawidzonych rzeczy."

Bóg pozwolił mu przejść przez bardzo trudne doświadczenia, w których odkrył, że tym światem rządzą siły demoniczne, o których przedtem nie miał pojęcia i w obliczu których jego zbroja była zabawką skierowaną przeciwko okrętom wojennym. Nauczył się tego, że jego życie dla siebie samego otworzyło miejsce dla tych sił w nim i zneutralizowało jego atak przeciwko nim. Wtedy stało się coś wspaniałego, zrozumiał że Bóg przybił jego stare życie dla siebie samego do krzyża Zbawiciela wiele wieków temu. Nic dziwnego, że słowa zapisane poniżej płoną realnością, kiedy zachęca do ukrzyżowania z Chrystusem, jako warunku do modlitwy z autorytetem.

Więcej… [Modlitwa wymaga ukrzyżowania wraz...]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 90