Finanse Drukuj Email
Autor: Wrzecionko Leszek   
sobota, 04 marca 2017 11:48

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Finanse”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Przeznaczyłem was, abyście wydawali owoc Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
sobota, 04 marca 2017 00:00

15 rozdz. Ew. Jana mówi o Bogu Ojcu jako o winogrodniku, Pan Jezus jest przyrównany do winnego krzewu, natomiast my jesteśmy porównani do latorośli przynoszących lub nie przynoszących owoce.

Czasem duchowe prawdy łatwiej zrozumieć jeśli podawane są w obrazach - jak mówimy - z życia wziętych. Takim obrazowym językiem często posługiwał się Jezus, ale choć to język prosty i przemawiający do wyobraźni słuchaczy nie zawsze nasz Pan był należycie zrozumiany. Nawet i uczniowie często musieli Go prosić, by na osobności wyłożył im dane podobieństwo.

Chciałbym byśmy dziś zastanowili się nad głębokimi prawdami duchowymi przedstawionymi w obrazie ogrodu Pana. Jesteśmy bowiem świadomi, że Pismo Święte w tym miejscu nie mówi o zwykłym ogrodzie i nie opisuje tylko i wyłącznie wyglądu tej, czy innej winnicy.

Więcej… [Przeznaczyłem was, abyście wydawali owoc]
 
Przyjdź Królestwo Twoje Drukuj Email
Autor: Eugenisz Gradek   
czwartek, 02 marca 2017 10:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Eugeniusz Gradek - kazania udostępnione zostało do pobrania/wysłuchania  kazanie pt. ”Przyjdź Królestwo Twoje” wygłoszone przez br. Eugeniusza Gradka pastora zboru w Żywcu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Nie bój się moje dziecko Drukuj Email
Autor: Paulina Cieplik   
czwartek, 02 marca 2017 00:00

Kiedy staję naprzeciw wielkich zmian w głowie rodzi się wiele wątpliwości. Nie wiem co się wydarzy i jak będzie wyglądała przyszłość. Wtedy pojawia się pytanie czy naprawdę potrafię zaufać, że Bóg ma to wszystko w swoich rękach. Robię krok wiary, bo to co widzą moje fizyczne oczy nie wygląda zbyt różowo.

Wierzę, że podejmuję właściwą decyzję, ale bardzo się boję. Nie mogę już sama kontrolować sytuacji. Wszystko wydaje się wielką niewiadomą.

Nie wiem to słowa, które najczęściej przychodzą mi do głowy. Wtedy właśnie Pan Bóg chwyta mnie za rękę i przemawia prosto do serca: Nie bój się i nie lękaj, bo Ja wiem, jakie myśli mam o tobie i cudownie zaplanowałem już całą twoją przyszłość. Nie musisz wszystkiego wiedzieć, wystarczy, że Ja wiem.

Czułam, że zawiodłam Pana
I bałam się spróbować jeszcze raz
Przygasł ogień w moim sercu
I wtedy przyszedł Jezus i powiedział

Mój Duch, daje siłę, której potrzebujesz
By podnieść Cię i dać Ci powodzenie
A w widzeniu nocnym
Skieruję do Ciebie słowa światła

Nie bój się moje dziecko
Zawsze jestem z tobą
Czuję każdy ból
I widzę każdą łzę
Nie bój się moje dziecko
Zawsze jestem z tobą
Wiem jak zatroszczyć się o to
Co należy do mnie

Więcej… [Nie bój się moje dziecko]
 
Duchowy człowiek do walki duchowej Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
środa, 01 marca 2017 00:00

  „Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.” (Efezjan 6:12)

Kto może prowadzić tę walkę modlitwy? Na to pytanie można dać bardzo krótką odpowiedź. Nowy Testament mówi jasno, że walczący z siłami zła musi być człowiekiem duchowym, bo tylko on może zrozumieć walkę i potrzebną do niej zbroję. Cielesny chrześcijanin rozpoczyna walkę pokonany. Człowiek zmysłowy nie może stać po Bożej stronie. Ale kto to jest duchowy człowiek?

Dr. J. Elder Cumming opisał go, jako „człowieka, w którym rządzi nie tylko jego duch w zarządzaniu i dyscyplinie, ale w którym Duch Boży mieszka jako osoba i moc; i ponad wszystko postępuje tak: przyjął i przyjmuje nadal Ducha Bożego i Jego kontrolę i panowanie w równoważeniu sił wewnątrz niego, i On poprzez ducha człowieka podbija wszystko, co jest cielesne i świeckie i doprowadza go do podobieństwa z Chrystusem.”

Jego duch, angażując do pomocy wszystkie ludzkie zmysły, oświecone i pod kontrolą Ducha Świętego, przechodzi na pole walki duchowej, aby stanąć po stronie Boga i poprzez modlitwę umożliwia działanie Bożej mocy, aby dzieło łaski zostało ukoronowane powodzeniem...

Więcej… [Duchowy człowiek do walki duchowej]
 
Droga dwukierunkowa Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 00:00

„Przebaczenie jest wielkim darem, który Bóg nam dał, abyśmy byli w stanie przetrwać w przepełnionym złem świecie, w którym ludzie nas ranią, zdradzają i postępują z nami w sposób bezduszny. Kiedy nauczymy się trwać w rzece przebaczenia, będziemy żyć naprawdę wolni.”  Brat Yun

 
Nie zapomnę Ciebie nigdy, nie porzucę Ciebie Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 00:00

    Jezusie w świecie grzesznym mnie znalazłeś
    Panie mój, ja nawet nie myślałem o Tobie
    Ojcze mój, przyjąłeś mnie  jak syna
    Miłością ogrzałeś moje serce .

    Jezusie wierzę, że na wieki przebaczyłeś mi
    Oczyściłeś i Słowem prawdy serce uświęciłeś
    Swoje Słowo święte mi podarowałeś
    Że kochasz i nie opuścisz nigdy - powiedziałeś.

Ref.
  
    Ja nie zapomnę Ciebie nigdy, nie porzucę Ciebie
    Miłością wieczną na wieki ukochałem Ciebie
    Ja nie zapomnę Ciebie nigdy, nie porzucę Ciebie
    Nawet jeśli matka zostawi dziecię, ja nie zostawię Ciebie.

Więcej… [Nie zapomnę Ciebie nigdy, nie porzucę Ciebie]
 
Znasz tylko ze słyszenia? Drukuj Email
niedziela, 26 lutego 2017 00:00

 
Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 25 lutego 2017 00:00

Ale wy kapłanami Pańskimi nazwani będziecie. (Izaj. 61, 6)

Ta obietnica według brzmienia słów przeznaczona jest dla Izraela, ale według ducha zwraca się do nasienia z Ducha, mianowicie do wszystkich wierzących. Jeśli będziemy żyli zgodnie z powołaniem naszym, będziemy szczerze i zupełnie żyli dla Boga, wtedy ludzie zobaczą, że jesteśmy wybrani do służby świętej i nazwą nas kapłanami Pańskimi. Możemy pracować lub uprawiać handel, jak inni, a jednak być jedynie i całkowicie sługami Pana. Naszym poświęceniem jest składać stale ofiary w modłach uwielbienia i świadectwach oddania się naszemu żywemu Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 25 luty]
 
Upewniłem się! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 24 lutego 2017 00:00

Osiem najnowszych wpisów na blogu "Dzisiaj w świetle Biblii" poświęciłem wielkiej potrzebie  sprawdzenia samego siebie w myśl apostolskiego wezwania: Poddawajcie samych siebie próbie: Czy trwacie w wierze? Doświadczajcie siebie: Czy dostrzegacie u siebie to, że Jezus Chrystus jest w was? [2Ko 13,5]. Poruszyłem w tych rozważaniach zagadnienia, które jako pierwsze przyszły mi na myśl, gdy rozpocząłem upewnianie się na drodze wiary. Oczywiste, że jeszcze i w innych kwestiach należałoby postawić sobie niewygodne pytania. Mogę i będę to miał na uwagę, skoro jednak tym razem chciałem, żeby przynajmniej niektórzy moi Czytelnicy zechcieli przejść ze mną ten proces, ograniczyłem go do siedmiu punktów. Jak się po tych badaniach czuję?

Więcej… [Upewniłem się!]
 
Pokuta Drukuj Email
Autor: Georg Steinberger   
czwartek, 23 lutego 2017 00:00

Mówiąc własnymi słowami moglibyśmy powiedzieć: wystaw swoją garderobę, swoją spiżarnię, swój interes i swoje relacje z ludźmi na światło Boże. Niech dobry owoc pokuty przejawi się w tym, że te cztery dziedziny twojego życia, urządzisz na Boże upodobanie i dla dobra bliźnich.

Jak wiele dzisiejszych dzieci Bożych tego nie uczyniło!

Więcej… [Pokuta]
 
Pokuta Drukuj Email
czwartek, 23 lutego 2017 00:00

"Grzech i piekło są sobie poślubione, dopóki pokuta nie ogłosi rozwodu" C.H. Spurgeon

 
Klejnoty obietnic Bożych - 21 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 21 lutego 2017 22:00

Będzie błogosławił tym, którzy się boją Pana, małym i wielkim. (Psalm 115, 13)

Oto słowo otuchy dla ludzi niższego stanu i ubogich. Nasz Bóg łaskawie patrzy na tych, którzy posiadają mało własności, mało talentu, mało wpływów i niewiele znaczą. Bóg dba i o najmniejsze Swoje stworzenia, zważa nawet na wróble, kiedy spadają na ziemię.

Nic nie jest małe przed Bogiem, gdyż używa On często nieznacznych środków dla wykonania Swego celu. Niechaj najmniejszy wśród ludzi wyprosi błogosławieństwo dla swojej małości, a przekona się, że w ciasnym kółku będzie szczęśliwy.

Wśród ludzi bojaźni Bożej są mali i wielcy. Jedni są dziećmi, drudzy olbrzymami. Ale wszyscy są błogosławieni. I mała wiara jest błogosławiona. I drżąca nadzieja jest nadzieją błogosławioną. Każda łaska Ducha Świętego, choćby w pączku, zawiera błogosławieństwo. Boć Pan wykupił wszystkich, małych i wielkich tą samą drogą krwią i przyjął na Siebie ochronę tak jagniąt, jak i dorosłych owiec. Żadna matka nie przeoczy dziecka, że jest małe. Nie! Im jest mniejsze, tym je czulej pielęgnuje.

Jeśli Pan daje jakieś przywileje, to zważmy, że nie mówi „wielkim i małym”, ale „małym i wielkim”.

 
Być może dlatego przychodzą zmartwienia Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2017 00:00

Dokąd byśmy nie jechali, dokąd nie biegli

Wszędzie są problemy i wszędzie są zmartwienia.

A wszystko dlatego, byśmy zrozumieli:

Że tu jesteśmy krótko, a naszym domem jest raj!
 

Ref.: Być może dlatego przychodzą zmartwienia,

Abyśmy tęsknili za wiecznością.

Abyśmy z całej duszy dążyli do niebios,

Gdzie nie dotknie nas już żadne nieszczęście.(2x)

Więcej… [Być może dlatego przychodzą zmartwienia]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 84