Klejnoty Bożych obietnic - 09 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 09 lipca 2019 00:00

„Oczy Moje obrócone będą na prawdomównych w ziemi, aby siadali ze Mną; kto chodzi drogą uprzejmą, ten Mi służyć będzie” ( Psalm 101, 6)

Jeżeli Dawid tak mówił, możemy być pewni, że i Syn Dawidowy to samo ma na myśli. Jezus ogląda się za wiernymi ludźmi, a oko Jego zwrócone jest, aby mieć o nich baczenie i kierować nimi, dodawać im odwagi, nagradzać ich. Niechaj nikt z wiernych nie sądzi, iż został nie zauważony; sam Król obrócił nań oko Swoje.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 09 lipiec]
 
Strumienie na pustyni - 09 lipca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 08 lipca 2019 19:42

Oto wytapiałem cię sobie jak srebro, próbowałem cię w piecu cierpienia. Iz. 48, 10

Słowo Boże opada jak delikatna rosa, chłodząc palący płomień. Czy nie jest ono podobne do azbestowego pancerza, przy którym płomień nie ma żadnej mocy? Jeśli mam jakiś problem, wiem, że to Bóg mnie doświadcza! Jeśli ubóstwo przekroczy próg mego domu, to wiem, że Bóg znajduje się w moim mieszkaniu i On mnie doświadcza. Jeśli do mojego ciała wkradnie się choroba, to mam już balsam w pogotowiu – Bóg mnie doświadcza. Cokolwiek by się ze mną stało na tym padole łez, wiem, że Bóg mnie nie opuści. On tylko do czasu mnie doświadcza!

Wzmocnij się, chrześcijaninie, Pan Jezus jest z tobą! We wszystkich doświadczeniach, jakie mogą cię dosięgnąć, Jego obecność powinna być twoim pocieszeniem i podporą. On nigdy nie porzuci tych, którzy Mu ufają. „Nie bój się, bo jestem z tobą” – to Jego wierna obietnica dla wszystkich przechodzących przez ogień doświadczeń. Brzemię cierpień wydaje się być „młyńskim kamieniem” przywiązanym do szyi, podczas gdy w rzeczywistości jest to balast niezbędny dla nurka, gdy znajduje się na dnie morza w poszukiwaniu pereł.

 
Jak ochronić przemieniony umysł przed zwiedzeniem? Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
niedziela, 07 lipca 2019 02:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze  Paweł Sochacki  - kazania 2015-2019   udostępnione zostało do pobrania  kazanie  pt. "Jak ochronić przemieniony umysł przed zwiedzeniem?" wygłoszone przez br. Pawła Sochackiego.

Można je odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Strumienie na pustyni - 07 lipiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 07 lipca 2019 01:00

Gdzie jest Bóg, mój Stwórca, który i w nocy niedoli wywołuje pieśni pochwalne? Job 35,10

Może cierpisz na bezsenność, niespokojnie spędzając noc w oczekiwaniu pierwszego promienia światła? Proś Ducha Bożego, aby dał ci siły skupić myśli na Bogu, twoim Stwórcy i wierz, że te nużące godziny samotności On napełni pieśnią.

Być może przeżywasz noc rozstania z kimś drogim. Czy w takich chwilach Bóg nie przybliża się do serca zasmuconego stratą bliskiego człowieka, przekonując go o tym, ze Panu potrzebny był ten, który odszedł do tamtego świata, wśród mnóstwa promiennych, niewidzialnych istot, w celu wypełnienia jakiejś wysokiej misji i czy nie objawiła się ta myśl jako początek pieśni?

Więcej… [Strumienie na pustyni - 07 lipiec]
 
Ojciec jako sługa rodziny Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
sobota, 06 lipca 2019 00:00

 
Mężczyzna odpowiedzialny za dyscyplinę Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
piątek, 05 lipca 2019 00:00

 
Strumienie na pustyni - 04 lipca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 04 lipca 2019 00:00

„Gdyż widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni” ( Hab. 2,3)

W książce pod tytułem: „Zakątek wielkich oczekiwań”, autor dzieli się tym, co przeżył, gdy Pan wprowadził go do swojego skarbca i spośród wielu cudów, tam się znajdujących, opisuje między innymi „Biuro zatrzymanych błogosławieństw”, gdzie Bóg przechowywał odpowiedzi na modlitwy do nadejścia sprzyjającego czasu dla ich urzeczywistnienia.

Trzeba nieraz wiele czasu, aby niektórzy mogli zrozumieć, że zwłoka jeszcze nie oznacza odmowy. „Biuro zatrzymanych błogosławieństw” zawiera wiele tajemnic miłości i mądrości, o których nie mamy żadnego pojęcia. Zwykle ludzie nie lubią czekać, chcą zrywać sobie łaski, gdy one są jeszcze zielone, a Pan chce, aby dojrzały. „I dlatego Pan czeka, aby wam okazać łaskę” (Iz. 30, 18).

Podczas trudnych przeżyć Pan obserwuje nas i nie dopuści ani jednego zbytecznego doświadczenia.

Gdy nadejdzie odpowiedni moment, On przyjdzie ci z pomocą. Nie zasmucaj Boga wątpieniem w Jego miłość. Podnieś głowę i staraj się wielbić Go za wybawienie, które jest już w drodze i będziesz obficie wynagrodzony za czekanie, które było niczym innym, jak doświadczeniem twojej wiary.

 
Mężczyzna przywódcą domu Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
czwartek, 04 lipca 2019 00:00

 
Niczego nie potrzebuję Drukuj Email
Autor: Cyrikas Andrzej   
środa, 03 lipca 2019 00:00

 
Próba wyższej kategorii Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 02 lipca 2019 00:00

<

 
Gdyby nie istniał czas.... Drukuj Email
Autor: Eugeniusz Gradek   
poniedziałek, 01 lipca 2019 12:26

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Eugeniusz Gradek - kazania udostępnione zostało do pobrania/wysłuchania  kazanie pt. ”Czas” wygłoszone przez br. Eugeniusza Gradka pastora zboru w Żywcu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Umarłeś wreszcie czy nadal żyjesz dla siebie? Drukuj Email
Autor: Bartłomiej Szymon Kurylas   
niedziela, 30 czerwca 2019 00:00

 
Nowe narodzenie Drukuj Email
sobota, 29 czerwca 2019 00:00

- Co muszę zrobić by zostać chrześcijanką? Zapytała pewna Japonka misjonarza.
- To może ja też zadam ci pytanie. Odrzekł misjonarz
- Co muszę zrobić by zostać Japończykiem?
- Co przez to rozumiesz ?
- Czy zostanę Japończykiem, jeśli zacznę bezbłędnie mówić po japońsku?
- Och, oczywiście, że nie!
- A jeśli ubiorę się w wasz strój narodowy?
- To też nie wystarczy, aby być Japończykiem.

- A jeślibym codziennie jadł ryż pałeczkami?
- To wszystko nie zmieni cię w prawdziwego Japończyka. Musiałbyś się urodzić w japońskiej rodzinie.

- Tak samo jest z chrześcijaństwem. Odpowiedział misjonarz.

- Bycie chrześcijaninem nie zależy od tego, co robisz lub umiesz. Chrześcijaninem można zostać przez nowe narodzenie w Bożej Rodzinie.

 
Nowe narodzenie i początek nowego życia (02) Drukuj Email
Autor: Manfred Roseler   
sobota, 29 czerwca 2019 00:00

Każdy człowiek zna datę swoich urodzin i wie, kiedy rozpoczął swoje ziemskie życie. Biblia mówi, że ludzie mogą narodzić się po raz drugi. Wszechmocny Bóg staje się wówczas ich Ojcem, oni zaś – częścią Bożej rodziny:

"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga."(Jan 1,12-13).

Studiuj drugą lekcję kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem"  pt."Nowe narodzenie i początek nowego życia"

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 129