Tylko Pismo! Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
czwartek, 14 września 2017 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Sola scriptura"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Biblia - pochodzenie, przekaz, natchnienie (17) Drukuj Email
Autor: Manfred Roseler   
środa, 13 września 2017 00:00

„Rozkoszuję się przykazaniami twoimi, które pokochałem. Wznoszę ręce do przykazań twoich, które kocham, i rozmyślam o ustawach Twoich.” (Ps. 119,47-48)

Już od ponad trzech tysięcy lat Słowo Boże jest dla ludzi źródłem pokrzepienia i zachęty. Wciąż na nowo potwierdza się to, że Biblia jest w pełni godna zaufania i zawiera doskonałe wskazania dotyczące wiary oraz życia.

Słowo Boże pokazuje, kim jest Bóg oraz w jaki sposób możemy żyć w społeczności z Nim.

Studiuj siedemnastą lekcję kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem"  pt. "Biblia - pochodzenie, przekaz, natchnienie"

 
Jak więc wypełniłyby się Pisma? Drukuj Email
Autor: Gradek Eugeniusz   
wtorek, 12 września 2017 00:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Eugeniusz Gradek - kazania udostępnione zostało do pobrania/wysłuchania  kazanie pt. ”Jak więc wypełniłyby się Pisma?” wygłoszone przez br. Eugeniusza Gradka pastora zboru w Żywcu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
...lecz mój grzech... Drukuj Email
wtorek, 12 września 2017 00:00

 
Miłość - praktyczne przesłanie Drukuj Email
Autor: Bartek Mackiewicza   
niedziela, 10 września 2017 19:54

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Miłość - praktyczne przesłanie" wygłoszonego przez br. Bartka Mackiewicza podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 10.09.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Objawienie szczególne Drukuj Email
Autor: Bartosz Sokół   
sobota, 09 września 2017 10:49

Skoro treść czterech Ewangelii jest zupełnie nieprawdopodobna, dlaczego uznajemy ją za wiarygodną?

Czy historia Jezusa Chrystusa broni się w ramach procesowej oceny materiału dowodowego?

Skąd przekonanie, że nie jest kolejną legendą, wykreowaną przez szereg niepowiązanych ze sobą przypadków?

Zachęcamy do wysłuchania wykładu, który wygłosił Bartosz Sokół podczas I Konferencji Apologetycznej w Polkowicach.

 
W jaki sposób doświadczamy Bożej miłości? Drukuj Email
Autor: John Piper   
piątek, 08 września 2017 00:00

Doświadczanie miłości Bożej, nie tylko rozmyślanie o niej, powinno być naszym nadrzędnym pragnieniem. W niej właśnie dotykamy realności Boga, a co za tym idzie - radości. Jest także fundamentem głębokiej i wspaniałej pewności, że nasza nadzieja „nie zawodzi” (List do Rzymian 5:5), a to z kolei pomaga nam „chlubić się nadzieją chwały Bożej” (List do Rzymian 5:2) i wytrwać w ciężkich próbach wiary. 

Jednak czy doświadczenie Bożej miłości ma ten sam wymiar dla każdego wierzącego? Nie. Gdyby każdy człowiek był na jednakowym poziomie doświadczania Bożej miłości, Paweł nie modliłby się za Efezjan, żeby „ zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość i głębokość, i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie” (List do Efezjan 3:18-19) . Modlił się o to dlatego, że niektórzy z nich byli ubodzy w poznaniu miłości Bożej w Chrystusie.

Więcej… [W jaki sposób doświadczamy Bożej miłości?]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 06 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 06 września 2017 18:51

Oczekujże Pana, zmacniaj się, a On utwierdzi serce twoje; przetoż oczekuj Pana. (Psalm 27,14)

Oczekuj! oczekuj! Niechaj czekanie twoje będzie czekaniem na Pana! Godzien jest, byś Nań czekał. Nie zawiedzie nigdy oczekującej duszy. Wpośród czekania wzmocnij odwagę. Oczekuj wielkiego wyzwolenia i bądź gotów sławić Go za nie.

W środku wiersza tkwi zachęta do zaufania tej obietnicy: „On utwierdzi serce twoje”. Od razu trafia w sedno twej potrzeby. Kiedy serce jest zdrowe, i reszta organizmu jest w porządku. Sercu potrzeba spokoju i otuchy; będzie to miało, gdy zostanie „utwierdzone” w wierze. Mocne serce odpoczywa i raduje się, wlewa to siłę w całego człowieka.

Nikt inny nie potrafi wlać mocy do tej tajemniczej urny żywota. On jedyny, Który ją stworzył, potrafi to uczynić. Sam potężny, przeto może udzielić potęgi potrzebującym. Odwagi! Albowiem Pan natchnie cię mocą, a będziesz spokojny wśród burzy i radosny - bolejąc.

Ten, który pisze te słowa, może wraz z Dawidem rzec: „Oczekujże Pana!” Mówię tak, albowiem z długich doświadczeń poznałem, że dobrze jest oczekiwać Pana.

 
Czy chcemy w Panu wzbudzić zazdrość? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 06 września 2017 10:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Czy chcemy w Panu wzbudzić zazdrość?" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Próby i doświadczenia w naszym życiu Drukuj Email
Autor: Reszka Bogusław   
wtorek, 05 września 2017 20:00

 
Klejnoty obietnic Bożych - 05 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 05 września 2017 00:00

Pan będzie z wami. 2 Kron. 20,17

Była to wielka łaska dla Jozafata, bo wyciągnęło przeciwko niemu wielkie mnóstwo: będzie to wielką łaską i dla mnie, gdyż jestem w wielkiej potrzebie, a nie mam ani mocy, ani mądrości. Gdy Pan jest ze mną, mało znaczy, kto mnie opuszcza. Gdy Pan jest ze mną, zwyciężę w boju życia, a im cięższe będą próby, tym świetniejsze będzie zwycięstwo. Ale jak upewnić się, że Pan jest ze mną?

Jest na pewno ze mną, gdy ja jestem z Nim. Kiedy buduję na Jego wierności, ufam Jego Słowu, słucham Jego przykazań, wtedy z pewnością jest przy mnie. Jeżeli przechodzę na stronę szatana, Bóg jest przeciwko mnie, i nie może być inaczej; ale gdy celem mego życia jest cześć Jego, pewien jestem, że i On mnie uczci. Jestem pewien, że Bóg jest ze mną, skoro w Jezusie widzę mego jedynego i osobistego Zbawiciela. Jeślim włożył duszę moją w ręce Jednorodzonego Syna Bożego, wiem z pewnością, że Ojciec użyje całej Swej mocy, aby mnie zachować, aby Syn nie został pohańbiony.

O, gdybym miał wiarę, aby przyswoić sobie, na dziś to krótkie, a słodkie zdanie. Spełnij Panie Słowo to na Twoim słudze! Bądź ze mną w domu, na ulicy, w polu, w sklepie, gdym w towarzystwie i kiedy sam jestem. Bądź też z wszystkim dziećmi Twoimi.

 
Czym jest Słowo Boże? Drukuj Email
Autor: Tatiana Ilczuk - Hydzik   
poniedziałek, 04 września 2017 00:00

„...Ci, którzy znają swojego Boga, będą mocni i będą działać” ( Dn 11,32)

Bóg stworzył niebo i ziemię swoim Słowem. Kiedy mówił, stworzył coś z niczego przez moc swojego Słowa. Bóg jako Stwórca nie tylko powołał świat do bytu, ale wszystko podtrzymuje mocą swego Słowa. Właśnie z tego powodu możemy wierzyć Bogu, że będzie czynił nowe rzeczy dzisiaj. Nawet w drobnych sprawach naszego codziennego życia.

Słowo Boże ma potężną moc – moc nad wieloma rzeczami, między innymi nad depresją. Jest jedynym czynnikiem w całym stworzeniu, które może przeniknąć serce człowieka. Nic innego nie może rozdzielić duszy człowieka od jego ducha, dopóki Słowo Boże nie przeniknie naszego życia, nasz duch zdominowany jest przez duszę. Jest ono jak tchnienie Boże pochodzące z serca samego Boga, dlatego jest pełne mocy i wypełnia Jego zamysły.

Więcej… [Czym jest Słowo Boże?]
 
Podążanie ku Bogu Drukuj Email
sobota, 02 września 2017 11:56

 
Ukorzyć się Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
czwartek, 31 sierpnia 2017 16:48

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 94