...więcej łaski... Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
środa, 07 czerwca 2017 12:52

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2017 udostępnione zostało do pobrania  nowe kazania  pt. "Łaska"   wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Łaską zbawieni Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 00:00

 
Klejnoty Obietnic Bożych - 07 czerwiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 07 czerwca 2017 00:00

Ja żywot wieczny daję im, i nie zginą na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki Mojej. (Jan 10, 28)

Wierzymy w wieczne bezpieczeństwo dzieci Bożych. Po pierwsze, ponieważ są one własnością Pana Jezusa Chrystusa, Który nigdy nie dopuści do zguby owiec, kupionych Swoją krwią, a otrzymanych od Boga.

Następnie, ponieważ dał im żywot wieczny, a skoro wieczny, nie ma on kresu, podobnie jak Bóg, niebo i piekło nie mają kresu. Gdyby duchowe życie kończyło się z chwilą śmierci, ciała, byłoby tylko doczesne, a nie wieczne. Ale Pan przyrzekł nam życie wieczne, a to całkowicie wyklucza możliwość kresu istnienia.

Czytając dalej, zwróćmy uwagę, że Pan wyraźnie powiada: „nie zginą na wieki”. Słowo to ma Wartość nieprzemijającą, to zabezpiecza wiernych od zguby wiecznej. Najuporczywsza nawet niewiara nie zniweczy znaczenia tej obietnicy Bożego Słowa.

Bóg czyniąc dzieło Swoje doskonałe, rzuca wyznanie duchowi ciemności, oświadczając jednocześnie, że nikt z ręki Jego, zbawiony lud, nie wydrze. Oczywiście nie jest to możliwe nawet dla wroga z piekła. Całkowicie, bezpieczni i pewni jesteśmy, ukryci w dłoni wszechmocnego naszego Zbawiciela.

Odrzućmy cielesność całą i strach oraz wiarę we własne siły i spocznijmy ufnie we wklęsłości dłoni Zbawiciela.

 
Prosty sposób na świętość Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 06 czerwca 2017 00:00

Tym razem pragnę zaproponować krótkie rozważanie na temat uświęcenia. Czy można w tym świecie prowadzić uświęcone życie? Jak to zrobić?

Zacznijmy tak: Wielu ludzi dąży do usamodzielnienia się. Dzieci chcą pójść na swoje, pracownicy chcą założyć swój własny biznes, a uczniowie skończyć wreszcie naukę i uwolnić się od nauczyciela. Wydaje się, że jest to normalne i słuszne dążenie.

Więcej… [Prosty sposób na świętość]
 
Dlaczego droga musi byc wąska? Drukuj Email
Autor: Dariusz Suszek   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 00:00

 
Obietnica Ojca Drukuj Email
Autor: Kazimierz Sosulski   
niedziela, 04 czerwca 2017 18:08

Na serwerze ftp zamieszczamy kazanie br. Kazimierza Sosulskiego pt.  "Obietnica Ojca" wygłoszone w zborze w Kutnie w dzień Zielonych Świąt 2017 roku.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Starania o drugich Drukuj Email
Autor: Waldemar Czerniejewski   
sobota, 03 czerwca 2017 09:45
 
Siła Twojej miłości Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 00:00

Piękna interpretacja piosenki pt. "Power of your love" w wykonaniu mojego ulubionego Oslo Gospel ChoirPrzed Tobą staję dziś Panie zmień i odnów mnie

Poprzez łaskę Twą którą dałeś mi

W słabości które mam oddaję Tobie dziś bo wiem

Jak pył rozpierzchną się mocą miłości Twej

 

Okryj mnie i otocz swą miłością

Prowadź mnie chcę blisko Ciebie być

W chwili złej nową silę we mnie wlej

Aż wzniosę w górę się jak orzeł wzbija się

Mocą miłości Twej

Więcej… [Siła Twojej miłości]
 
Człowiek bez miłości Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 00:00

 
Biblijna moda Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
środa, 31 maja 2017 00:00
 
Bóg w Trójcy jedyny Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
wtorek, 30 maja 2017 18:00

Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Istota i charakter Boga stanowią niepojętą tajemnicę. Z drugiej jednak strony fakt, że upodobało się Bogu objawić siebie samego, umożliwia podejmowanie prób określenia ludzkimi słowami tego, co o Nim wiemy. Musimy jednakże stale przy tym pamiętać, iż nasze słowa nie są zdolne adekwatnie oddać wspaniałości charakteru Boga. Dlatego powinniśmy raczej traktować je jako pewne analogie i przenośnie, które pomagają nam wyrazić to, do czego Bóg jest podobny. Analogie, które przedstawiają Boga ludzkimi słowami, mamy prawo stosować z uwagi na to, że człowiek jest stworzeniem uczynionym na obraz i podobieństwo Boga. Czytaj całość

 
Złoto czy miedź? Drukuj Email
Autor: Dariusz Zwiahel   
poniedziałek, 29 maja 2017 16:46

Zapraszamy do wysłuchania drugiego kazania z cyklu  pt."Złoto czy miedź?" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas   nabożeństwa niedzielnego w dniu 28.05.2017 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Dotyk dłoni Mistrza Drukuj Email
Autor: Ewa Walczak   
sobota, 27 maja 2017 08:33

Ta historia wydarzyła się dawno temu w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z przedmiotów wystawionych na aukcji były stare skrzypce, na których czas wyrył swoje piętno. Przyszła na nie kolej. Proponowane kwoty były niewielkie 1 $ po raz pierwszy, 2 $ po raz pierwszy, 2 $ po raz drugi… Ktoś rzucił 3$. 3$ po raz pierwszy, 3$ po raz drugi, do prowadzącego aukcję podszedł starszy szpakowaty mężczyzna, kolekcjoner, który siedział z tyłu, szepnął coś do ucha prowadzącemu aukcję. Prowadzący skinął potakująco głową i podano starszemu panu skrzypce. Nastroił je delikatnie i zaczął grać. W całej sali zaległa cisza. Maestro grał z mistrzowską wprawą wydobywając ze starych skrzypiec przecudne, coraz to nowe i nowe dźwięki. Czas się zatrzymał.

Maestro grał dalej utwór za utworem, na zmianę przyspieszając i zwalniając tempo. Gdy skończył, posypały się szczere gromkie brawa. Nikt wcześniej nie zdawał sobie sprawy z prawdziwej wartości starych wysłużonych skrzypiec dopóki nie dotknęły ich dłonie mistrza. Te dłonie i ten instrument tworzyły doskonałą harmonię i dlatego jeszcze raz stare skrzypce mogły poruszyć serca wszystkich słuchających.

Więcej… [Dotyk dłoni Mistrza]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 26 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 26 maja 2017 00:00

Lecz służyć będziecie Panu Bogu waszemu, a On błogosławić będzie chlebowi twemu i wodom twoim; i odejmę niemoc z pośrodku ciebie. 2 Mojż. 23, 25

Co za wspaniała obietnica! Bogu służyć - samo to, już jest wielką radością. Poza tym, jest to przywilej, że błogosławieństwo Boże we wszystkich sprawach spoczywa na nas! Nasze codzienne, zwykłe życie będzie błogosławione, jeśli my sami poświęceni będziemy Bogu. Nasz Pan Jezus wziął chleb i pobłogosławił go; my także pożywamy z tego błogosławionego chleba. Jezus pobłogosławił wodę i przemienił ją w wino! woda, którą pijemy, jest lepsza, niż wino, które rozwesela ludzi, gdyż każda jej kropla zawiera w sobie błogosławieństwo Boże. Błogosławieństwo to spoczywa na człowieku Bożym i zawsze pozostanie na nim.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 26 maja]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 88