Pochwała konserwatyzmu? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 24 lipca 2021 10:02

Przyszli do Jerozolimy niespodziewanie, aby schronić się w mieście przed nadciągającym wojskiem chaldejskim. Rekabici - grupa bezdomnych nomadów. Ich obecność w stolicy stała się dobrą okazją do ważnej lekcji. Bóg polecił Jeremiaszowi, aby zwołał przybyszów do jednej z przyświątynnych komnat i poczęstował ich winem.

Lecz oni odpowiedzieli: Nie pijemy wina. Jehonadab, syn Rekaba, nasz ojciec, zakazał nam tego. Nie pijcie wina — powiedział — ani wy, ani wasi synowie, na wieki!  Nie budujcie też domów, nie uprawiajcie pól, nie zakładajcie ani nie nabywajcie winnic. Mieszkajcie w namiotach po wszystkie wasze dni, abyście długo żyli na ziemi, na której jesteście tylko przechodniami! I my posłuchaliśmy głosu Jehonadaba, syna Rekaba, naszego ojca. Przestrzegamy wszystkiego, co nam przykazał. Nie pijemy wina po wszystkie nasze dni, ani my, ani nasze żony, ani nasi synowie, ani nasze córki. Nie budujemy też sobie domów na mieszkanie, nie mamy winnic, pól ani ziarna. I mieszkamy w namiotach. Jesteśmy posłuszni. Czynimy dokładnie to, co nam przykazał nasz ojciec, Jehonadab [Jr 35,6-10].

Dwieście pięćdziesiąt lat niezmiennego praktykowania zasad wpojonych przez przodka rodu. Gdzie oni się uchowali? Jak mogli nie ulec zachodzącym zmianom kulturowym i wpływom okolicznych narodów? Przecież to groziło utratą młodzieży! Takie zacofanie niechybnie spychało ich na margines społeczeństwa! Mało kto chciałby budować się ich postawą. Lecz oto Bóg zrobił z niej wielką sprawę! Wierność i posłuszeństwo Rakabitów na tyle spodobało się Bogu, że dał ich za przykład mieszkańcom Jerozolimy.

Więcej… [Pochwała konserwatyzmu?]
 
Bóg widzi, w którym miejscu jesteś Drukuj Email
Autor: Marek Senk   
sobota, 24 lipca 2021 09:59

 
Miłość wielu oziębnie Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
piątek, 23 lipca 2021 09:56

 
Lekcja pokory Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
czwartek, 22 lipca 2021 09:53

 
Klejnoty obietnic Bożych - 21 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 21 lipca 2021 00:00

Ci, którzy innych nauczają, świecić się będą jako światłość na niebie, a którzy wielu ku sprawiedliwości przywodzą, jako gwiazdy na wieki wieczne (Dan. 12, 3)

Jest to Słowo, które mnie ożywia. Dla błogosławieństwa tego warto żyć. Mądrość człowieka jest zaletą, Słowo Boże wszakże mówi tu o mądrości niebieskiej, którą Pan obdarza wszystkich. O, gdybym poznał mego Boga, mego Zbawcę! Pragnąłbym wtedy być prowadzony mądrością Bożą, stosowałbym w życiu moim mądrość niebiańską i chodziłbym w jej świetle. Czy życie moje jest mądre? Czy szukam tego, czego szukać powinienem? Czy żyję tak, by w godzinie śmierci mieć pokój i zadowolenie z mego życia? Tylko taka mądrość zapewni mi wieczny blask światłości niebieskiej.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 21 lipiec]
 
Zabójcza moc zawiści i pychy Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
środa, 21 lipca 2021 00:00

 
Znaj swoje miejsce w szeregu i ciesz się nim! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 20 lipca 2021 21:12

 
Obrzezanie Chrystusowe Drukuj Email
Autor: Andrzej Sczyrba   
poniedziałek, 19 lipca 2021 21:14

 
Wytrwałość w utrapieniach Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
sobota, 17 lipca 2021 09:00

 
Bliskie jest Królestwo Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
piątek, 16 lipca 2021 08:58

 
Mieć swoja siłę w Bogu Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
czwartek, 15 lipca 2021 08:54

 
Uzyskaj i składaj dobre świadectwo Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 14 lipca 2021 00:00
Po dokonaniu czegoś lub po jakimś niecodziennym przeżyciu u większości ludzi pojawia się chęć natychmiastowego poinformowania o tym całego świata. Każdy ma oczywiście jakieś swoje ku temu powody, ale przeważnie chodzi o rozgłos, pochwałę i podziw. Nie inaczej bywa w środowisku chrześcijańskim. Po przeżyciu duchowego uniesienia, po zaproszeniu Jezusa do serca, po doświadczeniu jakiegoś błogosławieństwa, niektórzy - jeszcze sami dobrze nie wiedząc, co przeżyli - natychmiast chcieliby dostać mikrofon i wolność wypowiedzi. Dość często przy tym jest też tak, że im bardziej ktoś nagrzeszył, im bardziej drastyczną i szokującą ma opowieść – z tym większym aplauzem się spotyka i tym większe zyskuje uznanie.

Tymczasem Biblia stawia świadectwu chrześcijańskiemu określone wymagania. Zobaczmy to na przykładzie cudu oczyszczenia trędowatego. Gdy Jezus zszedł z góry, ruszyły za Nim rzesze ludzi. Wówczas podszedł do Niego trędowaty, pokłonił Mu się i powiedział: Panie, gdybyś tylko zechciał, mógłbyś mnie oczyścić. Na te słowa Jezus wyciągnął rękę, dotknął go i oznajmił: Chcę, bądź oczyszczony! I trąd natychmiast ustąpił. Pamiętaj — powiedział Jezus — nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi i tak jak nakazał Mojżesz, złóż ofiarę za swoje oczyszczenie. Niech to będzie dla nich świadectwem [Mt 8,1-4].

Więcej… [Uzyskaj i składaj dobre świadectwo]
 
Nie gub obranej drogi! Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
wtorek, 13 lipca 2021 16:58

 
Związani obietnicą i przysięgą Drukuj Email
Autor: Jacek Nitecki   
poniedziałek, 12 lipca 2021 17:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 173