Słowo Pana na zły czas Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
sobota, 06 czerwca 2020 00:00

 
Jak żyć gdy dzieje zbliżają się do końca Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
piątek, 05 czerwca 2020 16:49

 
Żyje we mnie Chrystus! Drukuj Email
Autor: Syloe   
czwartek, 04 czerwca 2020 00:00

 
Kazanie na Górze - cz.22 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 03 czerwca 2020 00:00

 
Chcemy widzieć Jezusa Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
wtorek, 02 czerwca 2020 00:00

 
Wniebowstąpienie Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
poniedziałek, 01 czerwca 2020 00:00

 
Dokąd wieje Duch Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
niedziela, 31 maja 2020 00:00

 
Nabożeństwo niedzielne - CCNŻ Gdańsk 31.05.2020 Drukuj Email
Autor: CCNŻ Gdańsk   
niedziela, 31 maja 2020 00:00

 
Wybory wierności Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
niedziela, 31 maja 2020 00:00

 
Padnijmy przed nim na kolana Drukuj Email
Autor: Syloe   
sobota, 30 maja 2020 00:00

 
Co mi dała izolacja? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 29 maja 2020 00:11
Chociaż w moim osobistym życiu narzucone rygory antywirusowe praktycznie niewiele zmieniły - bo poruszałem się normalnie i w każdą niedzielę oraz środę w tym okresie byłem w domu modlitwy na swoim stanowisku - to jednak z duszpasterskiego punktu widzenia mogę stwierdzić, że dzięki niej jestem bogatszy o nowe spostrzeżenia. O Jezusie jest powiedziane, że On przejrzał wszystkich i od nikogo nie potrzebował świadectwa o człowieku, sam bowiem wiedział, co było w człowieku [J 2,24-25]. Ponieważ takiej zdolności nie posiadam, muszę przyglądać się ludziom wokoło i na tej podstawie wyciągać wnioski. Tak było w minionych miesiącach. Paromiesięczna izolacja ułatwiła mi w środowisku ewangelicznego chrześcijaństwa poczynić obserwacje, które wcześniej nie były możliwe, a już na pewno nie były dla mnie tak wyraziste.
Więcej… [Co mi dała izolacja?]
 
Strumienie na pustyni - 29 maja Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 29 maja 2020 00:03

... lecz nazwałem was przyjaciółmi. J 15,15

Przed wielu laty żył pewien stary Niemiec, profesor, którego życie było tak piękne, że wywoływało podziw jego uczniów. Kilku z nich zadecydowało, że muszą poznać tajemnicę tego zjawiska i pewnego razu jeden z nich ukrył się w gabinecie sędziwego profesora, gdzie on zwykle spędzał swoje wieczory.

Było już późno, gdy profesor wszedł do pokoju. Wyglądał na mocno zmęczonego. Pomimo późnej pory i zmęczenia, usiadł przy stole i spędził godzinę na czytaniu Biblii, po czym skłonił głowę w cichej modlitwie i zamknąwszy Księgę ksiąg, powiedział: „Panie, Zbawicielu mój, nasze stosunki z Tobą nie zmieniły się”.

Poznać Pana, to wielkie osiągnięcie w życiu, i ile by to nie miało kosztować, każdy wierzący powinien dążyć do tego, aby jego stosunek do Boga nie zmienił się. Trwanie w cichej modlitwie i w osobistym poznaniu Słowa Bożego z miłością i czcią, daje wynik taki, że Pan staje się nam bardzo bliski. Staje się On szczególnie bliskim tym, którzy usilnie ćwiczą się w rozwijaniu świadomości Jego obecności.

Ach, wołaj do Pana, On słyszy;

Duch Jego z twym duchem się spotka;

Od twego oddechu jest bliższy –

Społeczność z Nim jakże jest słodka! M. D. Babcock

 
Post. Zaniedbana powinność Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 27 maja 2020 00:00

Szósty rozdział Ewangelii Mateusza to część tekstu Kazania na Górze jakie wygłosił Jezus do swoich uczniów i tłumów jakie Go otaczały. Ten rozdział zaczyna się nauczaniem Jezusa na temat trzech dyscyplin życia duchowego każdego człowieka wierzącego. Te trzy dyscypliny stanowią filary pobożności człowieka i są – jak się okazuje – nie tylko praktykowane w chrześcijaństwie, lecz również i w innych religiach. Pan Jezus podkreśla ich ważność, jak równie wskazuje na właściwą formę praktykowania tych trzech filarów duchowego życia. Jakie to filary?

1. Dawanie jałmużny. 2. Modlitwa 3. Post

W zasadzie te trzy dziedziny religijnego życia były praktykowane daleko przed nastaniem ery chrześcijaństwa. Czytając Stary Testament i przyglądając się historiom opisanych w Biblii możemy łatwo zauważyć, że były one częścią życia i praktyki wielu mężów Bożych, którzy z inspiracji słowa Pana praktykowali zarówno: dawanie ( jałmużnę), jak i modlitwę oraz praktykowali post.

Więcej… [Post. Zaniedbana powinność]
 
Post w celu szukania oblicza Bożego Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
środa, 27 maja 2020 00:00

A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty... Dz. Ap. 13:2

Ten rodzaj w żaden inny sposób wyjść nie może, jak tylko przez post i modlitwę. Marek 9:29

Wszyscy, którzy mają moc duchową, aby walczyć z Bogiem i ludźmi, byli tymi ludźmi, którzy nauczyli się stanowczo wyrzekać swoich praw i trzymać swoje ciała pod kontrolą. Kiedy to czynili, Bóg zapalał w ich duszy ogień i wzmacniał ich bardzo na wewnętrznym człowieku, aby odnosili zwycięstwo, kiedy wszystko sprzysięgało się przeciwko nim i w ten sposób używał ich, aby błogosławić ludzi i narody.

Człowiek nie powinien odmawiać sobie pożywienia i napoju tak, aby zaszkodziło to jego zdrowiu. Ale duchowy post prowadzony w Biblijny sposób będzie błogosławił duszę i ciało jeżeli nie będzie skrajny. Każdy chrześcijanin, który jest gotowy, aby zapominać o swoim ciele i systematycznie pościć i modlić się o własną duszę i dusze innych, będzie zbierał żniwo błogosławieństwa, które będzie zdumiewające dla niego i wszystkich, którzy go znają. S. L. Brengle

J. G. Morrison powiedział: „Każdy wielki lider, który poruszył swoje pokolenie dla Boga, pościł.”

Więcej… [Post w celu szukania oblicza Bożego]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 150