Czy warto uciekać przed Bogiem - zakończenie cyklu Drukuj Email
Autor: Czyż Leszek   
środa, 16 maja 2018 17:24

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania   dwóch (kończących cykl) kazań  cyklu pt."Czy warto uciekać przed Bogiem?"  wygłoszonych przez br. Leszka Czyża.

Można je wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj cz.5

Słuchaj cz.6

 
Chrystus we mnie Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
wtorek, 15 maja 2018 14:55
„Nie chodzi o to, bym znalazła się w innych okolicznościach, ale by Chrystus był we mnie”. Elisabeth Elliot

  Dzień był piękny, ciepły i słoneczny. Wysokie drzewa rzucały przyjemny cień osłaniając parkowe alejki baldachimem długich gałęzi, sycąc zmysły kolorem pięknej, świeżej zieleni. Wiatr delikatnie szeleścił młodymi liśćmi. Sam fakt, że w tak cudowny dzień mogłam spędzać przedpołudnie w parku powinien przepełniać serce wdzięcznością. Daleko mi jednak, prawdę mówiąc, było do sielskiego nastroju. Wprost przeciwnie, samopoczucie stanowiło ostry kontrast do jasnej, optymistycznej, wiosennej aury. 

Czułam się zniechęcona, zmęczona i przygnębiona. Od jakiegoś czasu modliłam się prosząc, aby Pan Bóg odmienił pewną sytuację, ale nie widać było żadnej Bożej interwencji, żadnej zmiany. I wtedy właśnie, w połowie parkowej alejki, zatopiona w niewesołych, pełnych żalu myślach, przypomniałam sobie pewien cytat:

Nie chodzi o to, bym znalazła się w innych okolicznościach, ale by Chrystus był we mnie. 

Więcej… [Chrystus we mnie]
 
Drogocenne dary wg Piotra Drukuj Email
Autor: Jozefowicz Zdzislaw   
poniedziałek, 14 maja 2018 18:20

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania kazania  pt. "Drogocenne dary wg Piotra"  wygłoszonego  przez  br. Zdzisława Józefowicza pastora - seniora zboru w Bydgoszczy.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Książka pt. "Ofiara Języka" - Polecamy! Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2018 05:17

Śmierć i życie są w mocy języka. (Księga Przysłów 18,21)

Jeżeli to, co mówisz i jak mówisz, coraz częściej wpływa negatywie zarówno na twoje otoczenie, jak i na ciebie samego, to nie jest wykluczone, że stajesz się ofiarą swojego języka. Co gorsza, istnieje zagrożenie, że ktoś blisko ciebie staje się ofiarą twojego języka.
Język ma moc, by zachęcać, wyrażać miłość i dobroć, ale umie też poniżać, zadawać ból, zabijać nadzieję, zamęczać narzekaniem, wyśmiewać, pogardzać i niesprawiedliwie oceniać.
Masz tyko jedno życie. Nie pozwól, aby twój lub cudzy język popsuł jego piękno, zniszczył twoje relacje i okradł  cię z tego, co zamierzył dla ciebie Bóg.

Czy masz odwagę przyjrzeć się dokładniej temu, jak używasz swojego języka, i szczerze ocenić, czy poruszasz się w obrębie granic bezpiecznych dla ciebie i twojego otoczenia?
Czy jesteś gotowy na to, żeby zatrzymać lawinę zniszczenia w swoim życiu, spowodowaną złymi nawykami twojego lub cudzego języka?
Będę pilnował dróg moich, abym nie zgrzeszył językiem, nałożę na usta wędzidło. (Psalm 39,2)

Irena Wilkosz - od wielu lat działa w służbie duszpasterskiej, udzielając wsparcia w problemach osobistych, małżeńskich i rodzinnych. Ukończyła studia pedagogiczne w Krakowie, teologiczne i poradnicze na uczelniach w Stanach Zjednoczonych. Razem z mężem, w ramach Głosu Prześladowanych Chrześcijan, działa misyjnie wśród wyznawców Chrystusa, którzy są prześladowani za wiarę. Jej pasją jest pomaganie ludziom w znajdowaniu takich sposobów na życie, aby mogli w pełni korzystać z potencjału danego im przez Boga.

Polecamy! Książkę można nabyć tutaj

 
Pobożny i bogobojny z całym domem swoim Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
niedziela, 13 maja 2018 16:51

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Pobożny i bogobojny z całym domem swoim".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Uwolnionaś z niemocy twojej Drukuj Email
Autor: Carl Gearheart   
sobota, 12 maja 2018 08:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania  pt."Uwolnionaś z niemocy twojej" wygłoszonego przez br. Carla Gearthearte'a.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty Bożych obietnic -12 maj Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 12 maja 2018 00:00

„Kto strzeże drzewa figowego, pożywa owocu jego; także, kto strzeże pana swego, uczczony będzie” Przyp. 27, 18

Kto hoduje drzewo figowe, zbiera figi za swój trud, a kto dobremu Panu służy, ma w nagrodę cześć. Zaprawdę, Pan Jezus jest najlepszym naszym Panem, dostępujemy zaszczytu, gdy pozwala nam najdrobniejszą nawet służbę dla Siebie wykonać. Są tacy panowie w świecie, którym służyć jest przykro, źle jest strzec tylko samych jabłoni leśnych i w nagrodę jeść tylko kwaśne leśniówki. Lecz gdy służę memu Panu, strzegę drzewa figowego i otrzymuję najsłodsze figi. Służyć Jemu jest wielką radością, wytrwać przy Nim jest obowiązkiem moim, czego wynikiem zaś jest błogosławieństwo doczesne, a nagrodą - chwała wieczna.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic -12 maj]
 
Duchowe bitwy w naszym życiu Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
piątek, 11 maja 2018 01:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Paweł Sochacki 2015 - 2018  udostępnione zostało do pobrania   kazanie  pt. "Duchowe bitwy w naszym życiu" wygłoszone przez br. Pawła Sochackiego.

Można je odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Klejnoty obietnic Bożych - 11 maj Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 11 maja 2018 00:26

Gad od wojska zwyciężony będzie; ale i on potem zwycięży. (1 Mojż. 49, 19)

Niektórzy z nas podobni byli do pokolenia Gada. Przeciwników naszych było za wielu w danej chwili i zaatakowali nas, jako wojsko. Zwyciężyli wprawdzie nas, ale na krótko, ciesząc się ogromnie swym chwilowym zwycięstwem. Pierwsza część przytoczonego wersetu w istocie odnosi się do nas, gdyż lud Chrystusa bywa pokonany, podobnie jak Gad.

Porażka taka jest nader bolesna i ogarnęłaby nas rozpacz, gdybyśmy nie mieli wiary w drugą połowę obietnicy naszego Ojca: „ale i on potem zwycięży”. „Koniec wieńczy dzieło” - mówi przysłowie, stwierdzając prawdę. Wojny nie przesądza się z pierwszych triumfów lub porażek, ale ze zmagań końcowych: „potem”. Pan chce wydać świadectwo prawdzie i oddać sprawiedliwość, aby po tym zwyciężyć. „Potem”, jak wyjaśnia to Bunyan oznacza „na wieki”. Gdyż nic już nie następuje po wiecznym.

Potrzeba nam więc tylko cierpliwego wytrwania w dobrym świadectwie życia i spokojnej ufności w zwycięstwo Zbawiciela, Który jest wodzem naszym. Pan nasz chce nas nauczyć, abyśmy potrafili „postawić twarz jako krzemień”, aby wytrwać w pracy i w cierpieniu, dopóki nie będziemy mogli powiedzieć „wykonało się”. Alleluja! Zwycięstwo! Wierzymy obietnicy: „On potem zwycięży”.

 
Strumienie na pustyni - 10 maj Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 10 maja 2018 00:00

... omal nie połknęły się nogi moje, omal nie pośliznęły się kroki moje, bo zazdrościłem ... (Ps. 73,2 i dalej)

Jak wielkie pokuszenie opisuje ten psalm! Ale nie trać nadziei!

Pod naciskiem doświadczeń napotykanych na drodze życia, dusza zaczyna słabnąć i upada wiara podczas cierpień i utrapień.

„Już nie jestem w stanie więcej znieść, słabnę. Co mam robić? Bóg zakazuje upadać na duchu; lecz cóż może człowiek przedsięwziąć kiedy mdleje?”

Jak się zachowujecie, kiedy robi się wam źle fizycznie? Nie macie siły, aby coś uczynić. W omdleniu padacie na ramię bliskiego, silnego człowieka. Opieracie się na nim. Uspokajacie się i ufacie kochającemu przyjacielowi.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 10 maj]
 
Napełniajcie się Słowem Bożym bo nadchodzi czas głodu Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
poniedziałek, 07 maja 2018 13:26

 
Wiara jaką ma ziarnko gorczycy Drukuj Email
Autor: Zwiahel Darek   
niedziela, 06 maja 2018 20:14

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Wiara jaką ma ziarnko gorczycy"  wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 06.04.2018 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Pytania, których Bóg nie zada w dniu sądu Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 00:00

1.Bóg nie zapyta jakim autem jeździłeś. On zapyta ilu ludzi bez środków transportu przewiozłeś.

2.Bóg nie zapyta jak duży dom miałeś. On zapyta ilu ludzi przyjąłeś pod swój dach.

3.Bóg nie zapyta o ubrania w twojej szafie. On zapyta ilu ludziom pomogłeś się odziać.

4.Bóg nie zapyta o najwyższą wypłatę jaką otrzymałeś. On zapyta co poświęciłeś by ją zdobyć.

5.Bóg nie zapyta o twoje stanowisko w kościele. On zapyta czy pracowałeś najlepiej jak potrafiłeś.

Więcej… [Pytania, których Bóg nie zada w dniu sądu]
 
Pan osądza wnętrze Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 105