Osobiste przebudzenie Drukuj Email
Autor: Suszek Dariusz   
sobota, 01 grudnia 2018 21:38

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Osobiste przebudzenie"   wygłoszonego  przez  br. Dariusza Suszka.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wolisz zmierzch czy brzask? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

Zdrowy organizm człowieka potrzebuje światła. Coraz krótsze dni i chmurne niebo źle wpływają na nasze samopoczucie. Dla wielu jesień jest najmniej lubianą porą roku. Posiłkujemy się wtedy wypadami do miejsc, gdzie słońca nie brakuje albo przynajmniej witaminą D3. Wyczekujemy wiosny, gdy dni znowu staną się dostatecznie długie.

Ciemność. Czy ktoś w ogóle ją lubi? Owszem, są tacy. "Coraz to inni niegodziwi buntują się przeciw światłu, nie chcą znać jasnych dróg ani kroczyć ścieżkami dnia. Nim zaświta, powstają mordercy, napadają ubogich i potrzebujących, a w nocy są zwykłymi złodziejami. Cudzołożnik wypatruje zmierzchu, liczy na to, że nikt go nie dostrzeże i zakłada zasłonę na twarz. Włamują się po ciemku do domów, a za dnia zaszywają się głęboko, nawet nie chcą pokazać się w świetle. Bo dla nich wszystkich poranek to cień śmierci, dobrze znają wszystkie jego strachy" [Jb 24,13-17]. Zdaje się, że takich ludzi jest całkiem sporo. Książę ciemności na tyle opanował ich serca, że wolą przebywać w ciemnym kącie. Światło dla nich to dyskomfort.

Więcej… [Wolisz zmierzch czy brzask?]
 
Gdybym Cię nie miał Drukuj Email
Autor: Zjazd CHWZ   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 
Boża rodzina Drukuj Email
Autor: Guńka Jan   
czwartek, 29 listopada 2018 10:00

Z przyjemnością informujemy, że na naszym  serwerze ftp w dziale Jan Guńka opublikowane zostało  archiwalne kazanie  wygłoszone przez br. Jana Guńkę  pt. ”Boża rodzina”.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 28 listopada 2018 00:00

Ze smutkiem dowiaduję się, że od jakiegoś czasu umysły i serca niektórych osób w środowiskach chrześcijańskich są zarażane ideami spod hasła "JezusBEZreligii". Na początkowej stronie owej witryny internetowej zaproponowano do obejrzenia wywód zatytułowany - "DOBRA NOWINA JEST LEPSZA niż to co słyszałeś do tej pory" (pisownia oryg.). W materiale tym niejaki Sebastian przypisuje Bogu i chrześcijanom tak niestworzone rzeczy, że aż nie godzi się tego słuchać.

Więcej… [Gorsza niż wszystko, co słyszałem do tej pory]
 
Wyznania kościelnego milenialsa Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
poniedziałek, 26 listopada 2018 12:14

To jeden z tych tekstów, który spieszę się napisać. Panuje dziś bowiem fatalne przekonanie, że stary młodego nie zrozumie, więc pisać wiarygodnie o młodości wolno tylko przed trzydziestką. Jeśli więc napisałbym cokolwiek podobnego za dziesięć lat uznano by mnie z dużą dozą prawdopodobieństwa za malkontenta, życiowego przegrywa i religijnego dinozaura, który co prawda nie ma już w sobie płomieni życia, ale gdzieś tam jeszcze potrafi postraszyć ponurym szkieletem skaczących radośnie młodzieniaszków. Stwierdzono by zapewne, że walczę programowo ze wszystkim, co nie przypomina szalonych lat 90-tych i najchętniej wróciłbym do czasów, w których Ronaldo nie miał na imię Cristiano, po ulicach jeździły na przemian polonezy i “maluchy”, a rzutnik w kościele uznawany był za szczyt modernistycznej ekstrawagancji. Cóż, z wielką satysfakcją omijam tą sprytną pułapkę, oznajmiając wszem i wobec: u mnie wciąż dwójka z przodu! Należę do tzw. milenialsów lub – jak kto woli – pokolenia Y. Ludzi niepamiętających już PRL-u i znakomicie odnajdujących się w cyfrowej rzeczywistości. A skoro tak, spoglądam na współczesną rzeczywistość młodzieżowej kultury raczej od wewnątrz niż z zewnątrz.

Więcej… [Wyznania kościelnego milenialsa]
 
Neopogaństwo Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
poniedziałek, 26 listopada 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Neopogaństwo"   (stanowiącego czwartą  cześć cyklu "Lud mój gnie gdyż brak mu poznania") wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas spotkania porannego w dniu 25.11.2018 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Martwa cisza Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
niedziela, 25 listopada 2018 21:30

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2018 udostępnione zostało do pobrania   kazanie   pt. "Martwa cisza" wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Komu zaufać? Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
sobota, 24 listopada 2018 10:00

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Komu zaufać?".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Zaufać Jezusowi Drukuj Email
Autor: Zand   
sobota, 24 listopada 2018 00:00

Hymn “Tis So Sweet to Trust in Jesus” (O, jak cudownie zaufać Jezusowi) powstał w 1882 roku. Historię jego powstania opowiada film, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy.

Był rok 1882. Pewnego pięknego, słonecznego dnia Louisa Stead wybrała się wraz z mężem i córką Lily na piknik w okolice Long Island Sound. W pewnej chwili usłyszeli głos chłopca wzywającego pomocy. Pan Stead natychmiast pobiegł go ratować. Niestety chłopiec i Pan Stead obaj utonęli na oczach bezradnej Louisy i Lilly, które obserwowały całą tragedię z brzegu.

Nie mając żadnego źródła utrzymania, Louisea i Lilly stały się z dnia na dzień biedaczkami. Nie miały jedzenia ani pieniędzy, zaczęła je ogarniać rozpacz. Jednak pewnej nocy, ktoś nieznajomy zostawił pod ich drzwiami pożywienie, a Louisa spisała słowa pięknego hymnu, który przyszedł jej do głowy w chwili wdzięczności:


O, jak cudownie zaufać Jezusowi

Tak zwyczajnie trzymać się Jego Słowa

Wesprzeć się na Jego obietnicach

I wiedzieć, że: Tak mówi Pan


Jakiś czas później Louisa z córką wyjechały do Afryki Południowej jako misjonarki.


 
Strumienie na pustyni - 23 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 23 listopada 2018 00:00

Lud swój wystawiłeś na ciężką próbę.(Ps. 60,5)

W życiu spotykają nas różne doświadczenia. Czasami są łatwe do zniesienia, inne są bardzo trudne i sprawiają nam wiele bólu.

Tego lata podarowano mi piękne różowe kwiaty; przyjmując je zapytałem: „Co to za kwiaty?” W odpowiedzi usłyszałem, że są to skalne kwiaty; rosną i kwitną wyłącznie na skałach, gdzie zupełnie nie widać ziemi. Przypomniały mi się wtedy „Boże kwiaty”, rosnące na miejscach kamienistych i nie wiem czemu, ale w sercu mym powstało uczucie, że Bóg wykazuje szczególną tkliwość w stosunku do tych „kwiatów”, które znajdują się na kamienistej glebie, w trudnym i przykrym położeniu; tkliwość, której może nie okazuje liliom i różom. Nie po to są doświadczenia życia, by nas załamać, ale mają na celu nas budować.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 listopad]
 
Po drugiej stronie lęku Drukuj Email
Autor: Fundacja Głos Ewangelii   
piątek, 23 listopada 2018 00:00

 
Spójrz proszę głębiej Drukuj Email
Autor: Kwiecień Anna   
środa, 21 listopada 2018 13:38

Pewnego piątkowego popołudnia w pośpiechu zrywałam jabłka z małej jabłonki. Pośpiech ani ponura i wietrzna aura nie przeszkadzały mi w rozmyślaniach. Wkładając kolejne owoce do koszów, zachwycałam się każdym z osobna. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że mijając w supermarkecie skrzynkę z takimi jabłkami, najprawdopodobniej w ogóle nie zwróciłabym na nie uwagi.

Lubię piękno. Lubię to, co jest ładne: rzeczy, wnętrza, widoki a nawet drobiazgi. Kupując owoce wybierałam zawsze te najpiękniejsze, a ich piękno sprawiało mi wielką radość i powodowało uśmiech na twarzy. Nawet racjonalne uwagi mojej mamy, że te najpiękniejsze są zazwyczaj najbardziej pędzone chemią, nie były w stanie mnie do nich zniechęcić. I nagle stojąc na drabinie przy małej jabłonce, przypomniawszy sobie to wszystko, spojrzałam na małe jabłko trzymane w ręce. Obiektywnie patrząc przedmiot mojego zachwytu nie był ładny. Zamiast lśniącej czerwonej skórki, zobaczyłam bladą, matową, nakrapianą maleńkimi plamkami. Co sprawiło, że potrafiłam się zachwycić takim jabłkiem?

Więcej… [Spójrz proszę głębiej]
 
Przeszkody na drodze do Królestwa Bożego Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
wtorek, 20 listopada 2018 01:00

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Przeszkody na drodze do Królestwa Bożego"   wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa porannego w dniu 18.11.2018 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 113