Lepszy jeden dzień... Drukuj Email
Autor: K5N   
czwartek, 14 lutego 2019 18:46

 
Razem z rodziną! Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 12 lutego 2019 04:00
Chyba wszyscy znają biblijną historię o wyjściu Izraelitów z niewoli egipskiej. Stanowi ona dobrą ilustrację Bożego planu zbawienia grzeszników. Egipt w niej symbolizuje świat i życie w niewoli grzechu. Faraon obrazuje szatana, władcę tego świata. Kanaan, do którego mieli iść Izraelici, to obraz Królestwa Bożego. Bóg ogłosił zniewolonym Izraelitom, że ich wyzwoli spod władzy faraona. Ja jestem JHWH. Uwolnię was od ciężarów nałożonych przez Egipcjan, wybawię was z ich niewoli, wykupię was uniesionym ramieniem, za sprawą wielkich sądów. I przyjmę was sobie za lud, będę wam Bogiem i przekonacie się, że Ja, JHWH, jestem waszym Bogiem, który was wyprowadza spod ciężarów nałożonych przez Egipcjan. Wprowadzę was do ziemi, którą przysiągłem dać Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi – dam wam ją na własność, Ja, JHWH [2Mo 6,6-8].
Więcej… [Razem z rodziną!]
 
Ty tylko mnie poprowadź Drukuj Email
Autor: Tomek Kamiński   
wtorek, 12 lutego 2019 00:00

 
Życie na kredyt Drukuj Email
Autor: Wieslaw Janik   
poniedziałek, 11 lutego 2019 10:47

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Życie na kredyt"

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Idę za Tobą - GMB Drukuj Email
Autor: Grupa Mojego Brata   
poniedziałek, 11 lutego 2019 10:00

 
Idę za Tobą Drukuj Email
Autor: Sawron Stefania   
poniedziałek, 11 lutego 2019 00:00

Idę za Tobą, choć w moje oczy,
wicher przeciwny z uporem dmie,
To jednak pragnę za Tobą kroczyć,
Służyć Ci chcę.

Często upadam gdy ciężka droga,
a pod stopami kamienie są,
To jednak zawsze siły mi doda,
Twa święta dłoń.

Więcej… [Idę za Tobą]
 
Ojcze Nasz.... - cz.3 Drukuj Email
Autor: Piotr Zaręba   
niedziela, 10 lutego 2019 00:00

Zapraszamy do wysłuchania kolejnych dwóch kazań cyklu "Modlitwa Pańska" wygłoszonych przez br. Piotra Zarębę.

Za tydzień ciąg dalszy rozważań.

 
Strumienie na pustyni - 09 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 09 lutego 2019 00:00

On zaś nie odpowiedział jej ani słowa. (Mat. 15, 23)

Przestanie na miłości swej. (Sof. 3,17)

Być może, słowa te czyta dziecko Boże, które przygniata smutek, jakieś gorzkie rozczarowanie, a może miażdżące uderzenie z zupełnie nieoczekiwanej strony. Może pragniesz usłyszeć głos Pana dodający ci otuchy słowami: „Wzmacniaj się”, a tymczasem nic nie słyszysz i to głębokie milczenie przygniata cię.

„A On jej nie odpowiedział ani słowa”.

Serce Boże, pełne współczucia, niewątpliwie często cierpi z powodu naszych smutnych i żałosnych lamentów. Nie potrafimy zrozumieć, że Pan milczy dla naszego dobra, lub odpowiada nie tak, jak chciałyby widzieć nasze zamglone łzami i krótkowzroczne oczy.

Milczenie Pana Jezusa jest równie wymowne jak i Jego słowa. Nie zawsze jest ono objawem braku aprobaty, lecz być może jest właśnie zachętą dla twych próśb, mającą na celu udzielić ci obfitego błogosławieństwa. „Czemu się smucisz, duszo moja?” Będziesz jeszcze sławić Pana za Jego milczenie.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 09 luty]
 
Wracajmy do pierwszej miłości! Drukuj Email
Autor: Senk Marek   
piątek, 08 lutego 2019 21:03

 
Gdy gaśnie pierwsza miłość Drukuj Email
Autor: opr.Hanna Borowska   
piątek, 08 lutego 2019 21:00

Wszyscy wiemy, jak zachowuje się para zakochanych. Jeśli miłość jest naprawdę gorąca, nie ma takiej ceny której ludzie ci nie zgodziliby się zapłacić, żeby być razem. Zakochani rozmyślają o sobie i spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Dokładają sił, by podobać się sobie nawzajem i nie tracą okazji, aby sprawić radość jedno drugiemu.
Zapytajcie tylko osobę zakochaną o jej partnera czy partnerkę, z jakim zapałem zacznie wyliczać zalety! Światem dookoła może wstrząsać kryzys albo wojna, a zakochani i tak będą wpatrzeni w siebie. Czasami, gdy w ich wzajemnej relacji coś się psuje, tę zmianę można od razu zauważyć. To, co było dotychczas "sprawą numer jeden" - schodzi na dalszy plan.

Więcej… [Gdy gaśnie pierwsza miłość]
 
Nie trać nadziei Drukuj Email
Autor: Dodak Stanisław   
czwartek, 07 lutego 2019 22:30

 
Świadectwo Bożej pomocy Drukuj Email
Autor: Senk Jan   
czwartek, 07 lutego 2019 22:28

 
Nowy Rok. Nowy ja? Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
środa, 06 lutego 2019 15:37

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania   nowego wartościowego   kazania  pt. "Nowy Rok. Nowy ja?" wygłoszonego przez  br. Tomasza Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Strumienie na pustyni - 06 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 06 lutego 2019 00:00

Przemienił morze w suchy ląd, przez rzekę przeszli suchą nogą. Dlatego radujmy się w Nim! (Ps. 66,6)

Zadziwiające świadectwo: „przez rzekę” (okoliczność, w której raczej mogliby oczekiwać przeżycia strachu, zdenerwowania i przerażenia), a psalmista mówi że TAM „weseliliśmy się w Nim”. Wielu mogłoby poświadczyć te przeżycia swoim podpisem i powiedzieć, że właśnie „tam”, w chwili największego ucisku i przerażenia mieli możność tryumfować i weselić się w Panu tak, jak nigdy przedtem.

Jakże bliski i dla nas staje się Bóg Izraela, z którym zawarli przymierze! Jak wyraziste stają się Jego obietnice! W chwilach pomyślnych nie widzimy ich blasku. Słońce południowe zakrywa gwiazdy i dla naszych oczu stają się niewidoczne; lecz gdy nastąpi nieprzejrzysta, ciemna noc smutku, gwiazdy zaczynają błyszczeć – te błogosławione, biblijne gwiazdozbiory nadziei, pociech i obietnic. Tak było z Jakubem nad brodem Jabbok: gdy zaszło ziemskie słońce, zjawił się Boży Anioł, z którym się mocował – i zwyciężył.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 06 luty]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 117