Książka pt. "Ofiara Języka" - Polecamy! Drukuj Email
piątek, 06 lipca 2018 00:00

Śmierć i życie są w mocy języka. (Księga Przysłów 18,21)

Jeżeli to, co mówisz i jak mówisz, coraz częściej wpływa negatywie zarówno na twoje otoczenie, jak i na ciebie samego, to nie jest wykluczone, że stajesz się ofiarą swojego języka. Co gorsza, istnieje zagrożenie, że ktoś blisko ciebie staje się ofiarą twojego języka.
Język ma moc, by zachęcać, wyrażać miłość i dobroć, ale umie też poniżać, zadawać ból, zabijać nadzieję, zamęczać narzekaniem, wyśmiewać, pogardzać i niesprawiedliwie oceniać.
Masz tyko jedno życie. Nie pozwól, aby twój lub cudzy język popsuł jego piękno, zniszczył twoje relacje i okradł  cię z tego, co zamierzył dla ciebie Bóg.

Czy masz odwagę przyjrzeć się dokładniej temu, jak używasz swojego języka, i szczerze ocenić, czy poruszasz się w obrębie granic bezpiecznych dla ciebie i twojego otoczenia?
Czy jesteś gotowy na to, żeby zatrzymać lawinę zniszczenia w swoim życiu, spowodowaną złymi nawykami twojego lub cudzego języka?
Będę pilnował dróg moich, abym nie zgrzeszył językiem, nałożę na usta wędzidło. (Psalm 39,2)

Więcej… [Książka pt. "Ofiara Języka" - Polecamy!]
 
Być drogowskazem Drukuj Email
Autor: John Withe   
czwartek, 05 lipca 2018 00:00

Zapewne nie wyglądali na dobrze zapowiadających się rewolucjonistów. Byłoby niedorzeczne, gdyby uważali się za wybawicieli Izraela. Słabo rozumieli sens śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a ich wyobrażenia o przyszłości były pomieszane.

Co miało się wydarzyć na scenie politycznej ? Jaką mieli odegrać rolę? Siedząc wśród młodych drzewek oliwnych, zapytali Go: "Czy zamierzasz odbudować królestwo Izraelowi?" Wiele oczu było zwróconych na Niego.

Jego odpowiedź ograniczała się do słów: "To nie wasza sprawa. To sprawa Boga Ojca. On sam jest organizatorem sceny politycznej. Waszym zadaniem będzie nieść świadectwo o Mnie nie tylko tutaj, ale również w coraz, większym okręgu, aż po krańce ziemi" (por. Dz 1,4-8).

Czyż był On niespełna rozumu? Kto miał Mu wierzyć? Jaką wiarygodność w tym cynicznym świecie mogła mieć grupa prostych ludzi, którzy nie umieli dostosować się do otoczenia? Jaki wpływ mogli oni wywrzeć na twardej i wrogiej skorupie tego świata?

"Duch Święty zstąpi na was...".

I tak się stało. W ciągu dziesięciu lat Jerozolima została wstrząśnięta od podstaw, a miasta w basenie śródziemnomorskim, od Jerozolimy po Rzym, poruszone przez tych słabych naśladowców Jezusa. Wszyscy nowi chrześcijanie stali się świadkami. Niewielu zostało prawdziwymi ewangelistami, posiadającymi wielki dar przedstawiania Dobrej Nowiny z przekonującą jasnością i siłą. Jedni i drudzy - świadkowie i ewangeliści - pracowali wspólnie, spełniając zadanie Kościoła - czynienia uczniów wśród wszystkich narodów.

Sytuacja dzisiejszych czasów niczym nie różni się od sytuacji ówczesnej. Każdy członek powszechnego Kościoła daje świadectwo, choć tylko niektórzy posiadają specjalny dar głoszenia, działalności duszpasterskiej itp.

Więcej… [Być drogowskazem]
 
Fundament Drukuj Email
Autor: Nazimek Andrzej   
środa, 04 lipca 2018 11:30

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania  pt."Fundament" wygłoszonego przez br. Andrzeja Nazimka.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Boży fundament Drukuj Email
Autor: Joachim Polk   
środa, 04 lipca 2018 10:00

Bardzo często słowo fundament kojarzy nam się z rozpoczynaniem budowy domu. Są trzy ważne słowa, które występują przy omawianiu tego tematu: budowanie, dom i fundament. Każde jest istotne i ważne dla całości.

Stary Testament bardzo wiele mówi na temat budowania. Pierwszą wzmiankę o budowie znajdujemy w 1. Księdze Mojżeszowej 6,14. Pan Bóg dał polecenie aby Noe zbudował arkę. Noe posłuszny temu poleceniu budował arkę nie według swoich planów, lecz tak jak mu rozkazał Pan - wiersz 22. Po potopie Noe już nie prowadzi tak dużej inwestycji jak budowa arki, ale buduje swemu Panu ołtarz (1. Mojż. 8,20).

Więcej… [Boży fundament]
 
Spojrzyj na Jezusa Drukuj Email
Autor: Chraścina Tadeusz   
wtorek, 03 lipca 2018 10:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Spojrzyj na Jezusa" wygłoszonego przez br. Tadeusza Chraścinę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Potrzeba właściwego spojrzenia Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 00:00

 
Niewinne imprezy Drukuj Email
Autor: Marta   
niedziela, 01 lipca 2018 10:27

W pewnym momencie mojego życia świat duchowy przestał mieć dla mnie znaczenie i żyłam po swojemu. Już w gimnazjum zaczęły się "niewinne imprezy”. Efekt był taki, że, mając 15 lat, już doskonale byłam zaznajomiona z wszelkimi rodzajami napojów alkoholowych oraz z produktami tytoniowymi. W pierwszej klasie liceum nadarzyła się okazja, aby pójść krok dalej. Na jednej z imprez znajomy miał ze sobą marihuanę. Oczywiście, po wielu namowach, naiwnie uwierzyłam, że „to nic złego". W tym momencie szatan niezwykle oślepiał i ogłuszał mnie na dobro. Mimo że ani alkohol, ani papierosy, ani marihuana mi nie odpowiadały, brnęłam w to, ponieważ nie znałam innego życia.

Więcej… [Niewinne imprezy]
 
Bazylia Drukuj Email
Autor: Gradek Eugeniusz   
piątek, 29 czerwca 2018 19:46

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Eugeniusz Gradek - kazania udostępnione zostało do pobrania/wysłuchania  kazanie pt. ”Bazylia” wygłoszone przez br. Eugeniusza Gradka pastora zboru w Żywcu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Boża przemytniczka Drukuj Email
Autor: Maria Grzegorz   
piątek, 29 czerwca 2018 10:55

Obecnie mam już 77 lat, lecz jak daleko sięgnę pamięcią, chodziłam z rodzicami do zboru. Pokochałam Pana Jezusa, oddałam Mu swoje życie i chciałam Mu służyć. W zborze nieraz śpiewaliśmy pieśń o przynoszeniu owocu dla Pana. Ta pieśń bardzo mnie dotknęła, poruszyła moje serce. Czy prócz liści nie możemy Panu nic przynieść? - myślałam. Chciałam coś dla Niego zrobić. Chociaż z jednej strony trochę się usprawiedliwiałam: „Panie, widzisz, że wychowuję czwórkę dzieci i pracuję zawodowo. Mam mało czasu. Ale jeśli Ty, Panie, masz dla mnie jakieś zadanie, to chętnie je przyjmę. Proszę Cię, Panie, użyj mnie”.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Pewnego razu przyjechał do nas szwagier mojego męża i rozmawialiśmy o przynoszeniu owoców dla Pana. Powiedział, że do jego zboru przysłano pomyłkowo Biblie i literaturę chrześcijańską w języku rosyjskim. Ta literatura powinna była raczej trafić do zborów na wschodzie kraju.

Więcej… [Boża przemytniczka]
 
Ukorzy się mój lud i modlić się będą Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
czwartek, 28 czerwca 2018 19:40

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania  pt. "Ukorzy się mój lud i modlić się będą" wygłoszonego przez  br. Andrzeja Lubera  pastora zboru w Czechowicach - Dziedzicach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Czyste sumienie Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
środa, 27 czerwca 2018 17:59

 Zapraszamy do wysłuchania zamieszczonego  na naszym serwerze ftp folder Aleksander Barkoci - Kazania 2015 - 2018   archiwalnego  kazania , wygłoszonego przez br. Aleksandra Barkociego.

Nosi ono  tytuł "Czyste sumienie".

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj   

 
Strumienie na pustyni - 27 czerwiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 27 czerwca 2018 00:00

Obdarzył cię Bóg twój siłą. (Ps. 68, 29) (BG)

Bóg udziela nam swojej mocy, która daje nam możliwość działania w życiu z energią i zdecydowaniem. Mocno utwierdzamy się „Duchem Jego w wewnętrznym człowieku” (Efez. 3, 16) i ta moc nie ulega zniszczeniu; mamy zapasy niewyczerpane.

„I dopóki będą trwać dni twoje, słynąć będzie moc twoja” (5 Moj. 33, 25 BG) – bogactwo siły woli, bogactwo miłości, sprawiedliwości i roztropności, siła ideałów i osiągnięć.

„Pan jest siłą moją” do posuwania się naprzód. On daje nam siłę, by iść po monotonnej płaszczyźnie, przebywać trudną drogę, która wydaje się nie mieć końca, przejść przez długie okresy życia, w których nie doznajemy ulgi, lecz przeciwnie, przygniatają nas swoim ciężarem i jednostajnością.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 czerwiec]
 
Spotkanie z Samarytanką Drukuj Email
Autor: Miszke Daniel   
wtorek, 26 czerwca 2018 10:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Spotkanie z Samarytanką" wygłoszonego  przez br. Daniela Miszkę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty Bożych obietnic - 26 czerwca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 26 czerwca 2018 00:00

I rzecze mu: zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: odtąd ujrzycie niebo otworzone, i Aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna człowieczego. Jan 1, 51

Tak, dla oczu wiary naszej ten widok jest już nawet dziś wyraźny. Jezus wszystkim wierzącym otworzył królestwo niebieskie. Przenikamy wzrokiem miejsce tajemnicy i chwały, gdyż On nam je odsłonił. Rychło mamy tam wejść, On bowiem jest drogą naszą.

Teraz mamy wyjaśnienie znaczenia drabiny Jakubowej. Pomiędzy niebem i ziemią istnieje święta łączność; modlitwa wstępuje w górę i odpowiedź schodzi w dół przez Jezusa, Pośrednika. Podobny jest świetlanym schodom, które udzielają nam swobodnego dostępu do tronu Najwyższego. Skorzystajmy z nich i posłów naszej modlitwy poślijmy w górę. Będziemy sami żyli życiem aniołów, jeśli w modlitwach przyczynnych pośpieszymy do nieba, skąd wyniesiemy błogosławieństwo przymierza, a potem znowu zejdziemy w dół, aby błogosławieństwem tym podzielić się z innymi.

To cenne widzenie, które Jakub miał tylko we śnie, staje się nam błogosławioną rzeczywistością. Chciejmy i dziś jeszcze i to każdej godziny występować po stopniach drabiny i zstępować po niej; wchodzić w społeczność z Bogiem i schodzić do pracy usługiwania, aby ratować naszych współbraci. Taką jest Twoja obietnica, Panie Jezu; pozwól nam z radością oglądać wypełnienie się jej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 107