Klejnoty obietnic Bożych - 19 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 19 maja 2017 00:00

Przetoż tak mówi Pan: Jeśli się nawrócisz, tedy cię nawrócę, abyś stał przed obliczem Moim; a jeśli odłączysz rzecz kosztowną od nikczemnej, będziesz jako usta Moje (Jer. 15, 19)

Biedny Jeremiasz! Ale czemuż tak mówimy? Płaczący prorok był jednym z wybranych sług Boga i uczczony przezeń bardziej, niż wielu innych. Ludzie nienawidzili go, ponieważ im mówił prawdę. Słowo Boże, które dla jego serca było bardzo drogie, słuchającym go, zdawało się gorzkie, jednakże u Pana swego znalazł uznanie. Przykazano mu, aby wytrwał w wierności, gdyż Bóg chciał nadal mówić przez niego. Musiał być śmiały i prawdomówny, konieczność wykonania się planu Bożego oznajmiał tym, którzy w owym czasie zwali się wiernymi; przeto Pan mu rzekł: „będziesz jako usta Moje”.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 19 maja]
 
Historia Jacka Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
środa, 17 maja 2017 15:59

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego, ewangelizacyjnego kazania  pt. "Historia Jacka"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty obietnic Bożych - 17 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 17 maja 2017 12:19

Uprzejmi odziedziczą rzeczy dobre. (Przyp. 28, 10)

Księga Przypowieści jest też księgą obietnic. Miały one być przysłowiami ludu Bożego. Niniejsze przysłowie zadziwia nas. Przyzwyczajeni jesteśmy myśleć, że mamy prawo oczekiwać rzeczy dobrych, ale tu powiedziane jest, że mamy je odziedziczyć.

To znaczy, że wszystka złość i przebiegłość wrogów, nie zdoła sprawić zguby naszej: oni sami bowiem wpadną w doły, które kopią pod nami. Dziedzictwo nasze jest wiecznotrwałe, niezmienne tak, że nikt nie może nas z niego ograbić, albo sprowadzić nas z drogi zbawienia, abyśmy nie mogli osiągnąć celu.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 17 maja]
 
Chrześcijańskie szaty Drukuj Email
Autor: Sawron Stefania   
wtorek, 16 maja 2017 00:00

Wiele mówi się w temacie: w jakiej trzeba chodzić szacie?
Nie za krótka , nie za długa, ta niedobra , może druga.
Można spierać się w temacie: w jakiej mamy chodzić szacie?
Lecz odpowiedź w Bożym Słowie, zawsze prawdę tobie powie.
Tam jest prosto napisane, jakie mamy mieć ubranie.
Więc , gdy to cię zastanawia, Biblia tak nam odpowiada:
Przyobleczcie się w gorące, serdeczne współczucie,
Spraw by twoje serce znało to uczucie.

Więcej… [Chrześcijańskie szaty]
 
Czy posiadasz szatę weselną Drukuj Email
Autor: Wiesław Janik   
wtorek, 16 maja 2017 00:00

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Czy posiadasz szatę weselną?".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Choroba, umieranie, żałoba Drukuj Email
Autor: Leszek Czyż   
poniedziałek, 15 maja 2017 16:34

Zapraszamy do wysłuchania cyklu wykładów koncentrujących się wokół zagadnienia praktycznego duszpasterstwa. Dzisiaj prezentujemy kolejne wykłady:

06. Choroba i umieranie

07. Żałoba

Ostatni wykład cyklu za tydzień.

 
Nie zbaczaj z wyznaczonego kursu Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 14 maja 2017 17:59

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Nie zbaczaj z wyznaczonego kursu" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 14.05.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Niezawodny przewodnik Drukuj Email
niedziela, 14 maja 2017 00:00

"Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci." (Prz 14:12)

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi." (Rz 8:14)

"Bojaźń Pana prowadzi do życia i kto ją ma, odpoczywa syty i nie dozna nieszczęścia." (Prz 19:23)

 
Znaleźć i uratować! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 13 maja 2017 12:15

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Odszukać i ocalić" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Niezawodny ratownik Drukuj Email
sobota, 13 maja 2017 00:00

„W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.” (1 Jan. 4:9)

W jednej z gazet wydrukowano przejmujący reportaż: dwuletnia dziewczynka, przebywająca pod opieką babci, wpadła do basenu. Choć starsza pani nie umiała pływać, skoczyła do wody w desperackiej próbie ocalenia dziecka.Po kilku godzinach z dna basenu wydobyto dwa martwe ciała.

Jeśli toniemy, potrzebna jest nam pomoc kogoś, kto spełnia dwa wymogi. Po pierwsze, musi chcieć nas ratować, ale to nie wystarczy. Po drugie, osoba taka musi być w stanie ocalić nam życie. Na nic się nie zda ratownik, który sam potrzebuje pomocy!

Więcej… [Niezawodny ratownik]
 
Kocham wiec jestem Drukuj Email
Autor: Bartosz Sokół   
piątek, 12 maja 2017 10:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego  kazania   pt. "Kocham więc jestem" wygłoszonego przez  br. Bartosza Sokoła podczas Weekendu Biblijnego zorganizowanego w  Centrum Chrześcijańskim Nowe Życie w Gdańsku w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Klejnoty Bożych obietnic - 12 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 12 maja 2017 00:00

Kto strzeże drzewa figowego, pożywa owocu jego; także, kto strzeże pana swego, uczczony będzie. Przyp. 27, 18

Kto hoduje drzewo figowe, zbiera figi za swój trud, a kto dobremu Panu służy, ma w nagrodę cześć. Zaprawdę, Pan Jezus jest najlepszym naszym Panem, dostępujemy zaszczytu, gdy pozwala nam najdrobniejszą nawet służbę dla Siebie wykonać. Są tacy panowie w świecie, którym służyć jest przykro, źle jest strzec tylko samych jabłoni leśnych i w nagrodę jeść tylko kwaśne leśniówki. Lecz gdy służę memu Panu, strzegę drzewa figowego i otrzymuję najsłodsze figi. Służyć Jemu jest wielką radością, wytrwać przy Nim jest obowiązkiem moim, czego wynikiem zaś jest błogosławieństwo doczesne, a nagrodą - chwała wieczna.

Uczczeni będziemy, kiedy zebrany będzie plon służby naszej. Aniołowie, którzy teraz nam służą, uniosą nas do nieba, gdy pracę naszą na ziemi wykonamy. Niebo, gdzie Pan Jezus przebywa, będzie darowanym nam od Niego mieszkaniem. Sam Pan uczyni nas godnymi ciągłego obcowania z Nim. Któż wyobrazić sobie może pełną treść tej obietnicy: „kto strzeże Pana swego, uczczony będzie!”? Boże Święty, pomóż, bym zawsze służył Tobie - memu Panu! Pozwól mi porzucić każdą myśl o chwale ludzkiej, aż do tej godziny, gdy Sam zechcesz mnie uczcić! Niechaj Duch Święty raczy uczynić ze mnie cierpliwego sługę, który niesie pokój Boży.

 
Spełniaj czym prędzej swój zamiar! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 11 maja 2017 00:00

Ludzie noszą w sercu i obmyślają różne zamiary. Jedne wynikają z poczucia obowiązku, drugie z chęci uporządkowania lub naprawienia czegoś w życiu. Jeszcze inne rodzą się z namiętności i marzeń, a są też zamiary z gruntu złe i bezbożne. W tych dniach zaintrygowały mnie słowa Jezusa skierowane do Judasza podczas Jego ostatniej Paschy.

I wtedy, gdy Judasz wziął kawałek chleba, wstąpił w niego szatan. Jezus powiedział więc do niego: Spełniaj czym prędzej swój zamiar. Nikt ze spoczywających przy stole nie zrozumiał jednak, o co chodzi. Niektórzy przypuszczali nawet, że ponieważ Judasz zarządzał sakiewką, Jezus posyła go, by kupił czego im trzeba na święto, albo by dał coś ubogim. On zatem wziął ten kawałek i natychmiast wyszedł. A była noc [Jn 13,27-30].

W jakich okolicznościach Judasz powziął zamiar wydania Jezusa? Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o jego miłości do pieniędzy. Opiekując się wspólną sakiewką, podkradał z niej sobie. Bardzo się też oburzał, gdy jakaś kwota będąca w ich zasięgu, ostatecznie nie trafiała pod jego opiekę. Tak było na przykład z flakonem kosztownego olejku nardowego. Do tego stopnia nie mógł odżałować straty trzystu denarów, że od tej chwili korzyści dla siebie postanowił poszukać gdzie indziej. W Judasza zaś, zwanego Iskariot, który należał do dwunastu, wstąpił szatan; i ten odszedłszy, umówił się z arcykapłanami i dowódcami straży co do sposobu, jak im go wydać. I ucieszyli się, i ułożyli się z nim, że mu dadzą pieniądze. A on zgodził się i szukał sposobu, jak by go wydać z dala od ludu [Łk 22,3-6].

Człowiek miłujący świat bardziej niż Boga, podatny jest na wpływy diabła. Takie przypadki zdarzają się również w środowisku naśladowców Jezusa. Judasz powziął złe zamiary zanim zasiadł do wieczerzy paschalnej. Diabeł zasiał już w sercu Judasza syna Szymona Iskariota, myśl o wydaniu Go [J 13,2]. I wtedy, gdy Judasz wziął kawałek chleba, wstąpił w niego szatan. Poprzez ten zwyczajny szczegół potwierdziło się Słowo Boże z Psalmu 41. Ten, który je mój chleb wystąpił przeciwko Mnie zdradziecko [ Ps 41,10]. Jezus – o, dziwo! – nie próbował odwodzić Judasza od jego pomysłu. Wręcz przeciwnie. Spełniaj czym prędzej swój zamiar! – zaapelował do zdrajcy.

Niech te słowa Jezusa przemówią też dzisiaj do nas i to przynajmniej w kilku sferach.
Więcej… [Spełniaj czym prędzej swój zamiar!]
 
Zdobywanie Kanaanu Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 10 maja 2017 14:48

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Zdobywanie Kanaanu"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj cz.1

Słuchaj cz.2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 86