Czas oporządzić nasze lampy Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
sobota, 14 listopada 2020 20:11

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze  kazania pt.  ”Czas oporządzić nasze lampy" , które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.


Słuchaj 

 
Klejnoty obietnic Bożych - 14 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 14 listopada 2020 00:00

Jeśli o co prosić będziecie w Imieniu Moim, Ja uczynię. Jan 14,14

Jakże wiele zawiera w sobie ta obietnica! „O co”! Więc czy mała, czy wielka - wszystkie moje potrzeby zawierają się w tym „o co”. Pójdź, duszo moja, czuj się wolna przed tronem łaski i usłysz Pana, mówiącego: „otwórz usta twoje, a napełnię je”.

Jaka mądra obietnica! Mamy prosić w Imieniu Jezusa. To co ośmiela nas, jest zarazem uczczeniem Jego. To jest stała zasada prawna. Nieraz wszelka inna podstawa prawna jest zaciemniona, szczególnie taka, którą czerpiemy z naszego własnego stosunku do Boga, albo z naszego doświadczenia Jego łaski; ale i w takim czasie Imię Jezus posiada tę samą moc przed tronem Bożym, a przeto na niej możemy polegać.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 14 listopad]
 
Nie chodzi o mnie Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
piątek, 13 listopada 2020 20:02

 
Strumienie na pustyni - 13 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 13 listopada 2020 00:00

Wybrałem go bowiem, aby nakazał synom swoim ... 1 Mojż. 18, 19

Bogu potrzebni są ludzie, na których On może polegać. Pan mógł powiedzieć o Abrahamie; „Wybrałem go bowiem, aby nakazał synom swoim i domowi swemu po sobie strzec drogi Pana ... tak iżby Pan mógł wypełnić względem Abrahama to, co o nim powiedział". Na Bogu można polegać, a On chce, abyśmy i my byli stanowczy, zdecydowani i wytrwali. Wiara właśnie na tym polega. Bóg szuka ludzi, na których mógłby złożyć cały ciężar swej miłości, mocy i wiernych obietnic.

Parowozy Boże posiadają dość siły, by pociągnąć wszelkie ciężary, które do nich doczepimy. Często lina, którą przymocowujemy do parowozu okazuje się zbyt słaba, żeby utrzymać ciężar naszych modlitw, dlatego Bóg poddaje nas ćwiczeniu, uczy nas, abyśmy byli wytrwali i niezachwiani w życiu wiary. Skorzystajmy więc z naszych lekcji i zajmijmy mocne stanowisko. Bóg wie, że jesteś zdolny znieść zsyłane na ciebie pokuszenie.

Gdyby tak nie było, On nie posłałby go. Jego ufność w stosunku do ciebie jest wyjaśnieniem wszystkich życiowych doświadczeń, choćby jak były gorzkie. Bóg zna nasze siły i mierzy je co do milimetra. Nigdy nie było przypadku, by na jakiegoś człowieka Bóg posłał tak trudne doświadczenie, które byłoby ponad jego siły.

 
Wróćmy do Pana Jezusa Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
czwartek, 12 listopada 2020 20:08

 
Smak wolności Drukuj Email
Autor: Zdzisław Józefowicz   
czwartek, 12 listopada 2020 00:00

 
Czy jeszcze będzie lepiej? Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
środa, 11 listopada 2020 17:06

 
Wydajcie takiego na zatracenie Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
środa, 11 listopada 2020 00:00

 
Test na trwanie w Chrystusie Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 10 listopada 2020 00:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało  kazanie  pt. "Test na trwanie w Chrystusie"  wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Przypadł do kolan Jezusa Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
poniedziałek, 09 listopada 2020 22:10

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2020 udostępnione zostało do pobrania siódme kazanie cyklu pt. "Przypadł do kolan Jezusa" wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Jeden krok Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
poniedziałek, 09 listopada 2020 22:07

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Jeden krok"   zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2018 - 2020.

Zostało ono wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Teoria względności w moralności Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
niedziela, 08 listopada 2020 15:10

 
Strumienie na pustyni - 08 listopada Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 08 listopada 2020 00:00

... zabrał z sobą Piotra i Jana, i Jakuba, wszedł na górę, aby się modlić. A gdy się modlił, wygląd oblicza jego odmienił się, a szata jego stała się biała i lśniąca. ... ujrzeli chwałę jego ... Łuk. 9, 28.29.32

... jeśli znalazłem łaskę w oczach twoich ... - Pokaż mi, proszę, chwałę twoją! 2 Moj. 33, 13. 18.

Gdy Jezus wziął tych trzech uczniów i wstąpił na górę, wprowadził ich w ścisłą społeczność z sobą. Nie widzieli nikogo prócz samego Pana Jezusa i było im dobrze znajdować się z Nim na osobności. Niebo niedalekie jest od tych, którzy przebywają na górze ze swym Panem. Komu, w chwilach rozmyślania i modlitwy, nie objawiały się przebłyski otwierających się niebiańskich wrót? Kto w ukrytym miejscu, będąc w społeczności z Panem, nie odczuł przypływu fali wzruszenia, przedsmaku tej radości, którą rozkoszują się błogosławieni, stale przebywający ze swoim Bogiem. Pan miał chwile i miejsca dla cichych rozmów z uczniami, raz na szczycie Hermonu, częściej jednak na odosobnionych zboczach góry Oliwnej. Każdy wierzący powinien mieć swoją „górę Oliwną”. Większość z nas, zarówno mieszkający w miastach, jak i na wsi, ma nawał pracy.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 08 listopada]
 
Wpływ przy braku wpływu Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
sobota, 07 listopada 2020 19:37

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 154