Słowa Jezusa na krzyżu Drukuj Email
Autor: Kazimierz Sosulski   
piątek, 14 kwietnia 2017 09:15

Na serwerze ftp zamieszczamy kazanie br. Kazimierza Sosulskiego pt.  "Słowa Jezusa na krzyżu" wraz z konspektem.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wielki Piątek - Płacz nad własnym grzechem Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 14 kwietnia 2017 01:00

 
Wzgardzony i opuszczony Drukuj Email
Autor: Zdzisław Józefowicz   
piątek, 14 kwietnia 2017 00:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania kazania  pt. "Wzgardzony był"  wygłoszonego  przez  br. Zdzisława Józefowicza pastora - seniora zboru w Bydgoszczy.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Wielki czwartek - Pocałunkiem? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 13 kwietnia 2017 13:59

 
Pastor Michał Hydzik odszedł do Pana Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 12:38

Z przykrością informujemy, że nasz przyjaciel i brat w Chrystusie, pastor Michał Hydzik, dziś w nocy(z 12 na 13 kwietnia 2017) odszedł do Pana.

Uroczystości żałobne Ś.P. Michała Hydzika odbędą się we wtorek 18 kwietnia 2017. O godzinie 13.00 odbędzie się nabożeństwo w siedzibie Zboru „Filadelfia” w Bielsku Białej przy ul. Lotniczej 19.

Po nabożeństwie przejedziemy na cmentarz w Skoczowie, gdzie ciało Ś.P. Brata Michała złożone zostanie w grobowcu rodzinnym.

Siostra Tatiana wraz z rodziną proszą, by zamiast kwiatów złożyć ofiarę na służbę ewangelizacyjną Kościoła Zielonoświątkowego – będzie ku temu sposobność podczas nabożeństwa.

 
Zaufaj Panu Drukuj Email
Autor: Wiesław Janik   
środa, 12 kwietnia 2017 14:22

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Zaufaj Panu".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Zaufanie (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
środa, 12 kwietnia 2017 13:30

Czym jest zaufanie? Według słownikowej definicji jest to „przeświadczenie, że można komuś ufać”[1]. W przypadku zaufania Bogu, będzie to „przeświadczenie, że można ufać Bogu”. W jaki jednak sposób zdobywa się to „przeświadczenie”?

Myśląc o zaufaniu Bogu, o wielu wersetach, które zachęcają, by pokładać w Nim swoją ufność, dochodzę do wniosku, że zaufanie opiera się na wierze. Fundamentem zaufania jest zatem wiara w Boże Słowo i zawarte w nim Boże obietnice.  Jednak, niedawno uświadomiłam sobie, że zaufanie może być jeszcze „budowane”. Ostatnio w trudnych chwilach, kiedy wszystko stało pod znakiem zapytania z wdzięcznością wspominałam… ciężkie momenty w moim życiu, różne przeciwności, problemy i niełatwe sytuacje, w których mogłam doświadczyć Bożej pomocy. Przypominając sobie te chwile, myślałam: „Boże, jeśli Twoja ręka nie była wtedy za krótka, skoro w niesamowity sposób rozwiązałeś tę i tamtą sprawę, wiem, że teraz również możesz mi pomóc”.  Wspominając minione wydarzenia, uśmiechałam się myśląc o tym, że Bogu nigdy nic nie wymknęło się spod kontroli – dziś, z perspektywy czasu, widzę jak wszystko było dobrze przez Niego zaplanowane.

Więcej… [Zaufanie (przypomnienie)]
 
Zaufaj mu Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 13:00

 
Dobroć i surowość Boga Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
wtorek, 11 kwietnia 2017 12:09

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Paweł Sochacki 2015 - 2017  udostępnione zostało do pobrania  kazanie  pt. "Dobroć i surowość Boga" wygłoszone przez br. Pawła Sochackiego.

Można je odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Konferencja młodzieżowa! Drukuj Email
Autor: Tomasz Jakubowski   
wtorek, 11 kwietnia 2017 11:48

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Ciebie na zbliżającą się konferencję młodzieżową, która odbędzie się w Polkowicach już 29-30 kwietnia 2017 roku pod hasłem: „Chcę się zmienić…ale nie wiem jak!”. Poruszane zagadnienie w równym stopniu dotyczy każdego młodego człowieka, niezależne od miejsca zamieszkania, światopoglądu czy posiadanego wykształcenia. Wszyscy bowiem niejednokrotnie zderzamy się z brutalną prawdą o nas samych i – często całkiem szczerze – staramy się zmienić! Jednak po kilku próbach poddajemy się, gdyż zwyczajnie nie wychodzi…

Zaproszeni przez nas mówcy będą przyglądać się temu problemowi z punktu widzenia nieprzemijającej, ciągle świeżej i zmieniającej ludzkie życie wiary chrześcijańskiej. Punktem wyjściowym do rozważań będą wykłady Mateusza Jakubowskiego, nakreślające biblijne tło doktrynalne pokazujące kondycję człowieka poszukującego Boga; człowieka targanego natrętnymi pragnieniami i bezowocnymi tęsknotami, których nie potrafi zaspokoić. Następnie, Tomasz Guńka wejdzie w prozę ludzkiego życia z pełną nadziei informacją: Twoje próby zmiany swojego życia nie muszą za każdym razem kończyć się na parterze. Bóg przygotował dla Ciebie plan wyjścia! Możesz zacząć zupełnie od nowa, zacząć jeszcze raz!

Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: http://zbornowezycie.pl/zjazd-mlodziezowy/

 
"Mówi świat" - rozwiązanie konkursu! Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 11:22

W dniu 07.04.2001 rw „Radio Pielgrzym”ogłosiliśmy konkurs , który dotyczył poniższej pieśni:

Pytanie konkursowe brzmiało : Wskaż numer pieśni w Śpiewniku Pielgrzyma?

Odpowiedz: Pieśń numer 399

Zwycięzcą w konkursie jest osoba o nicku annklemm.

Otrzymuje nagrodę w postaci   zbioru świadectw pt."Szczęściarz urodzony w PRL-u" w opracowaniu Józefa Stępnia i przyjaciół.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń rozlosowaliśmy dwie nagrody dodatkowe w postaci "Miniatury egzegetyczne"  Edwarda Czajki.

Otrzymują je osoby o nicku :

1. Eugenia Eugenia

2. Joanna X

 
Tak, tak - nie, nie Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:23

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Tak,tak -nie, nie" wygłoszonego przez br. Henryka Dedo.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Wierność w codzienności Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 00:00

To był jeden z tych poranków, kiedy obudziłam się… zmęczona. A na myśl o całym dniu pracy przede mną poczułam się przygnębiona i ciężko westchnęłam. Chwilę później sięgnęłam po małą broszurkę zatytułowaną „Codzienna siła” – w której na każdy dzień miesiąca wybranych było kilka zachęcających wersetów – i otworzyłam na odpowiedniej stronie. Zaczęłam czytać pierwszy werset.

Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie (Mt 11:28) – przeczytałam ze łzami w oczach, bo poczułam, że to wezwanie bezpośrednio do mnie. Tego właśnie potrzebowałam – ukojenia. I siły, by sprostać wyzwaniom rozpoczynającego się dnia. Dokładnie tak się czułam – spracowana i obciążona – i oto mój Zbawiciel wzywał mnie, by przyszła z tym do Niego. Zwierzywszy się Mu w modlitwie z mojego przygnębienia, włączyłam sobie pieśń „Jezus trzyma mnie” i ruszyłam na spotkanie małych i wielkich wyzwań codzienności. Nie minęło wiele czasu, gdy uświadomiłam sobie, że niepokój zniknął, a zmęczenie i zniechęcenie ustąpiło miejsca radości i wdzięczności. Chodziło o tę jedną decyzję, o to, dokąd się skieruję, na co zwrócę swój wzrok. Dzięki Bożej łasce tamtego dnia udało mi się pójść w stronę Źródła i, jak wiele razy wcześniej, nie zawiodłam się. 

Więcej… [Wierność w codzienności]
 
Tryumfalny wjazd Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
niedziela, 09 kwietnia 2017 00:00

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Tryumfalny wjazd"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 84