Z serca Drukuj Email
Autor: Walczak Ewa   
poniedziałek, 25 czerwca 2018 00:00

Zakochałam się na przekór logice,

Bo Ty Panie poszerzasz granice,

Bo Ty Panie po morzu prowadzisz,

Górę zepchniesz, wszystkiemu zaradzisz.


Zakochałam się, bo wciąż Jesteś ze mną,

Gdy w mym życiu jasno i kiedy jest ciemno.

Przez najbardziej stromy przesmyk przeprowadzisz.

Poodsuwasz chmury, wszystkiemu zaradzisz.


Jedno mam marzenie, by dokonać biegu,

I Byś mnie powitał u tamtego brzegu,

I aby z ust Twoich padło jedno zdanie:

"Witaj w mej rodzinie, spełniłaś zadanie"

 
Pięć podstawowych prawd - cz.2 Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
niedziela, 24 czerwca 2018 00:00

Prowadziliśmy ostatnio rozważania na temat pięciu podstawowych prawd o życiu chrześcijanina. Pośród takich pięciu etapów zdążyliśmy omówić dwa pierwsze: mianowicie mówiliśmy, że pierwszym etapem jest przebudzenie, drugim zaś pokuta i przebaczenie. Powiedzieliśmy m. in., że Bóg pragnie przebudzenia każdego człowieka z duchowego letargu. Newralgicznym punktem przebudzenia jest decyzja pójścia za Jezusem, lub Jego odrzucenia i ponownie zapadniecie w głęboki sen.

Na wskutek przemawiającego do naszych sumień Boga, człowiek uświadamia sobie swoje położenie i swój grzech. Zaś ta świadomość grzechu i wiecznego potępienia prowadzą nas do pokuty i otrzymania przebaczenia grzechów. Dziś chcemy mówić o następnych etapach drogi zbawienia człowieka.

III. POWTÓRNE NARODZENIE - POJEDNANIE.

 Powiedzmy najpierw kilka słów na temat powtórnego narodzenia. Czy powtórne narodzenie to: mrzonka czy rzeczywistość? Czy jest to możliwym, aby żyjący, dorosły człowiek mógł narodzić się po raz drugi ( na nowo) ? Jestem pewien, że gdybyśmy takie pytanie zadali ludziom z ulicy, nie wszyscy wiedzieliby o co nam chodzi. Być może nawet pomyśleliby, że jesteśmy wyznawcami hinduizmu, gdzie nauka o kolejnych wcieleniach ( reinkarnacji) jest jedną z podstawowych nauk tej religii.

Więcej… [Pięć podstawowych prawd - cz.2]
 
Chodzi o coś więcej Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 23 czerwca 2018 21:38

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Chodzi o coś więcej" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Pięć podstawowych prawd - cz.1 Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
sobota, 23 czerwca 2018 00:00

Pamiętam, że w mojej młodości bardzo popularne były takie wyliczanki, które przeciągały się w całe opowiadania. Cechą charakterystyczną było to, że każdy wyraz tej wyliczanki musiał rozpoczynać się od jednej wybranej litery. Prześcigaliśmy się przy tym, kto napisze najdłuższe opowiadanie.Np. na literę " P "

„Pani polonistka Piekarska przychodząc pewnego pięknego poranka po półrocznej przerwie powodowanej powypadkowym poważnymi powikłaniami , problemem pourazowego potłuczenia prawej piszczeli, posłała pięć pojętnych panien pomóc panu Piekarskiemu przyrządzić posiłek, polecając przygotować pikantne potrawy , posolone, pięknie podane. Półmiski prześlicznie przyozdobione, postawione potem przed panem Piekarskim pozwoliły ponętnym pokarmem poskromić pożądanie podniebienia, poważnie posilając pryncypała pierwszym przyjemnym, pośpiesznie przygotowanym posiłkiem porannego przedpołudnia… itd.itd.”

Nie chciałbym z dzisiejszego kazania zrobić takiej „wyliczanki”, ale może łatwiej będzie nam w takiej formie zapamiętać pięć podstawowych praw dotyczących naszego chrześcijańskiego życia.

  • przebudzenie
  • pokuta - przebaczenie
  • powtórne narodzenie - pojednanie
  • praktyczne posłuszeństwo ( podporządkowanie życia Chrystusowi)
  • Poświęcenie ( życie dla Boga i bliźnich )
Więcej… [Pięć podstawowych prawd - cz.1]
 
Powierzchowność Drukuj Email
Autor: Tadeusz Tołwiński   
piątek, 22 czerwca 2018 00:00

Każdy człowiek bez względu na wyznanie jest w niebezpieczeństwie traktowania powierzchownie wiary w Boga. Skoro każdy, to i członkowie Kościołów Ewangelicznych nie są z tego wyłączeni. Powierzchowny chrześcijanin to człowiek, który jest zaangażowany w życie kościelne. Może nawet często uczęszczać na zgromadzenie lub udzielać się w pracy danej społeczności. Jednak z drugiej strony, życie takiego człowieka nie charakteryzuje się miłością do Biblii.
O tak, on może nawet jej bronić, jednak sam nie zna nic z jej poselstwa. Jego codzienne życie nie różni się nic od życia tych, którzy nie przyznają się do swojej wiary tak otwarcie, jak on.
Innymi słowy chrześcijanie powierzchowni żyją świeckim życiem. Pożądliwość ciała, oczu i pycha życia nie są im obce (1 J2,16).

Apostoł Paweł opisując ten stan rzeczy powiedział, iż ludzie ci " przybierają pozór pobożności", oraz, że "nie jest ten Żydem, kto jest nim zewnętrznie".
Są to mocne słowa i nie często można je usłyszeć w kazaniach współczesnych kaznodziejów. Słowa te przypominają, że poprzez zewnętrzne znaki i zachowanie nie stajemy się chrześcijanami.

Więcej… [Powierzchowność]
 
Strumienie na pustyni - 21 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 21 czerwca 2018 00:00

... i usłyszano, że jest w domu. Mk. 2,1

Polipy wznoszące rafy koralowe, pracują pod wodą nie wiedząc, że kładą podstawę dla nowej wyspy, na której z biegiem czasu zamieszkają rośliny i zwierzęta. Podobnie jest ze sługami Bożymi. Często pracują w ciemnych, trudnych miejscach, tworząc warunki dla dzieci Bożych, które tam będą przygotowywać się do wiecznej chwały, jako współdziedzice Chrystusa.

Jeśli w Bożych szeregach twoje miejsce jest nieznaczne i odosobnione, nie narzekaj i nie uskarżaj się; nie uchylaj się od woli Bożej, jeśli On ci to miejsce przeznaczył. Bez polipów, nigdy nie powstałyby rafy koralowe, a w dziedzinie duchowej Bogu również są potrzebne swego rodzaju polipy, pracujące z dala od ludzkich spojrzeń, lecz podtrzymywane mocą Ducha Świętego i znajdujące się na oczach całego Nieba.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 21 czerwca]
 
Umacniajcie serca swoje bo przyjście Pana jest bliskie Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
środa, 20 czerwca 2018 21:34

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Umacniajcie serca swoje bo przyjście Pana jest bliskie".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 20 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 20 czerwca 2018 00:00

„A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!” ( Iz. 30, 21)

Gdy znajdziemy się w jakichś trudnościach lub ogarnie nas zwątpienie i różne głosy radzą pójść tą lub inną drogą, gdy rozum dyktuje jedno, a wiara drugie, powinniśmy wyciszyć się, odsunąć wszystko, co się wciska do naszego serca i odpocząć w ciszy obecności Boga, a w krótkim czasie otrzymamy jasne zrozumienie i bezbłędne wyjaśnienie Jego rady.

Jednak we wczesnym okresie życia chrześcijańskiego, niewłaściwym byłoby poleganie wyłącznie na tym; należy również oczekiwać potwierdzenia w układaniu się okoliczności.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 20 czerwca]
 
Jezus nigdy się nie zmienia Drukuj Email
Autor: Mackiewicz Remigiusz   
wtorek, 19 czerwca 2018 22:44

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Jezus nigdy się nie zmienia" wygłoszonego przez br. Remigiusza Mackiewicza podczas nabożeństwa  w dniu 20.06.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Sprawdźmy bieg naszych dróg Drukuj Email
Autor: Witowski Tadeusz   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 14:28

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania  pt."Sprawdźmy bieg naszych dróg" wygłoszonego przez br. Witowskiego Tadeusza.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty Bożych obietnic - 18 czerwiec Drukuj Email
Autor: Charles Haddon Spurgeon   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00

Teraz powstanę, mówi Pan, teraz się wywyższę, teraz się podniosę (Izaj. 33, 10)

Kiedy nieprzyjaciele pustoszyli kraj jak szarańcza, a wojownicy, broniący go zwątpili w swoje zwycięstwo, płacząc jak niewiasty, wtedy przyszedł Sam Pan na pomoc. Gdy droga do Syonu została zamknięta dla pielgrzymów Pańskich, a Basan i Karmel były, jako winne pagórki spustoszone, nie przynoszące owocu - wtedy Pan powstał, aby ratować. Bóg będzie wywyższony pośród zasmuconego ludu Swego, szukającego Jego oblicza i ufającego Mu. Wywyższony jest Pan w sercach ludu Swego, gdy na wołanie ich powstaje, aby wyzwolić ich od nieprzyjaciół.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 18 czerwiec]
 
Czy jesteś przesiąknięty Duchem Świętym? Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 17 czerwca 2018 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Czy jesteś przesiąknięty Duchem Świętym?" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 17.06.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Biblijne źródła miłości Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
sobota, 16 czerwca 2018 14:46

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Paweł Sochacki 2015 - 2018  udostępnione zostało do pobrania   archiwalne kazanie  pt. "Biblijne źródła miłości" wygłoszone przez br. Pawła Sochackiego.

Można je odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.Słuchaj  

 
Strumienie na pustyni - 16 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 16 czerwca 2018 00:00

Od Niego jest oczekiwanie moje. (Ps. 62, 6)

Nasza obojętność wobec otrzymywania odpowiedzi na prośby wykazuje, w jak małym stopniu nasze modlitwy traktujemy poważnie.

Rolnik nie może być zadowolony, jeśli nie ma urodzaju, strzelec zważa, by jego kula osiągnęła cel, doktor obserwuje działanie lekarstwa, które przepisał; czy wierzący ma pozostać obojętny na wyniki swojej pracy?

Wszelka modlitwa wierzącego, wzniesiona z wiarą, zgodnie z wolą Bożą w Imię Jezusa Chrystusa i pod wpływem Ducha Świętego, o materialne lub duchowe dobra jest, lub będzie w pełni wysłuchana. Bóg zawsze odpowiada na modlitwy swoich dzieci, wypełniając wszystko, co może jak najlepiej służyć ich duchowemu dobru i Jego chwale. Tak jak widzimy, że Jezus nigdy nie odtrącił ani jednego proszącego Go o zmiłowanie, tak również i wierzymy, że ani jedna modlitwa, wzniesiona w Jego Imieniu, nie pozostanie daremna.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 16 czerwca]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 107