Niezawodny przepis jak być...nieszczęśliwym Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
poniedziałek, 03 lipca 2017 19:06

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego, ewangelizacyjnego kazania  pt. "Niezawodny przepis jak być nieszczęśliwym"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Każdy pragnie być w życiu szczęśliwym Drukuj Email
poniedziałek, 03 lipca 2017 00:00

 
Prawdziwa czy fałszywa nauka? Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
niedziela, 02 lipca 2017 12:18

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Prawdziwa czy fałszywa nauka?" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas   nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.07.2017 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli.

Kaznodzieja odpowiada w zwiastowaniu na dwa istotne pytania:

1.Czy człowiek nowo narodzony, wierzący w rozumieniu Biblijnym, potrzebuje uwolnienia od przekleństwa pokoleniowego?

2.Czy człowiek nowo narodzony, wierzący w rozumieniu Biblijnym, może być opanowany przez ducha nieczystego?

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Czy wierzący człowiek, chrześcijanin może być opętany? Drukuj Email
Autor: Hydzik Michał   
sobota, 01 lipca 2017 00:00

Czy wierzący człowiek, chrześcijanin może być opętany?

Od jakiegoś czasu toczy się zawzięta dyskusja na ten temat. I jak zwykle w takich sytuacjach, niektórzy dopuszczają tę ewentualność, inni jej oponują. Nie jest to pytanie nowe. Pojawiło się ono już na początku chrześcijaństwa. Niejaki Hermes, autor dzieła pod tytułem „Pasterz”, już w roku 139 karcił tych, którzy uważali, że w tej samej osobie może przebywać jednocześnie Duch Święty i duch zły.

Więcej… [Czy wierzący człowiek, chrześcijanin może być opętany?]
 
Wybrany do.. Drukuj Email
Autor: Czyż Leszek   
piątek, 30 czerwca 2017 07:13

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania   kazania  pt."Wybrany do..."  wygłoszonego przez br. Leszka Czyża.

Można je wysłuchać również z naszej strony.

Słuchaj 

 
Bezpieczna w Twoich rękach Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
czwartek, 29 czerwca 2017 00:00

„Nie pytaj mnie dlaczego, tak wiele wokół zła, dlaczego każdy ranek nową zbrodnią wita nas…”, bezwiednie zanuciłam w myślach ten fragment utworu (link) Joanny Rzyczniok w tamten czerwcowy poranek, gdy przeczytałam o kolejnym ataku terrorystycznym, tym razem na London Bridge i Borough Market.

Minęło niespełna trzy miesiące od poprzedniego ataku, który miał miejsce przy budynku angielskiego parlamentu; zaledwie kilkanaście dni od wybuchu w Manchesterze. „Znowu? Kolejny atak?” zapytałam samą siebie nie tyle z przerażeniem czy zgrozą, przyznaję, ale z pewnego rodzaju zmęczeniem. Tego typu incydenty stają się tak częste, że być może wkrótce będziemy je postrzegać jako straszny i niechciany, ale jednak element codzienności. 

Ostatni tekst Martyny Słowińskiej dotyczący najbezpieczniejszego miejsca na świecie wpisał się dokładnie w tok moich własnych rozmyślań, pobudzonych wspomnianymi wyżej wydarzeniami. 

Więcej… [Bezpieczna w Twoich rękach]
 
Najbezpieczniejsze miejsce na świecie Drukuj Email
Autor: Martyna Słowińska   
środa, 28 czerwca 2017 00:00

Kilka miesięcy temu, obserwując grozę wzburzonego morza, miałam możliwość odkryć na nowo prawdę tak bardzo już mi znaną - że najbezpieczniejszym miejscem na świecie jest centrum woli wszechmocnego Boga.

Siedząc w ciszy nad brzegiem morza późnym wieczorem, ma się rzadko powtarzalną okazję, zwłaszcza mieszkając w miejscu pozbawionym tak pięknych krajobrazów, by oddać się rozważaniom o sprawach wagi najwyższej. Spotkania z żywiołami, w moim przypadku, mają to do siebie, że zawsze są płodne w rozmaite refleksje, gdyż nic tak nie generuje przemyśleń w temacie Bożej natury jak Jego autorskie dzieła. Przypatrując się niespokojnemu morzu i siedząc całkiem blisko jego brzegu, pomyślałam - czy ja właściwie jestem bezpieczna? Tego samego dnia czytałam Księgę Amosa i mając dalej w pamięci serię retorycznych pytań zadanych przez proroka, moja odpowiedź niewątpliwie nie mogła wybrzmieć inaczej jak tylko: tak, jestem bezpieczna!

Więcej… [Najbezpieczniejsze miejsce na świecie]
 
Strumienie na pustyni - 27 czerwiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
wtorek, 27 czerwca 2017 00:00

Obdarzył cię Bóg twój siłą. (Ps. 68, 29) (BG)

Bóg udziela nam swojej mocy, która daje nam możliwość działania w życiu z energią i zdecydowaniem. Mocno utwierdzamy się „Duchem Jego w wewnętrznym człowieku” (Efez. 3, 16) i ta moc nie ulega zniszczeniu; mamy zapasy niewyczerpane.

„I dopóki będą trwać dni twoje, słynąć będzie moc twoja” (5 Moj. 33, 25 BG) – bogactwo siły woli, bogactwo miłości, sprawiedliwości i roztropności, siła ideałów i osiągnięć.

„Pan jest siłą moją” do posuwania się naprzód. On daje nam siłę, by iść po monotonnej płaszczyźnie, przebywać trudną drogę, która wydaje się nie mieć końca, przejść przez długie okresy życia, w których nie doznajemy ulgi, lecz przeciwnie, przygniatają nas swoim ciężarem i jednostajnością.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 czerwiec]
 
Wzrastający Kościół Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 13:45

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  nowego kazania  pt. "Wzrastający Kościół"   wygłoszonego przez  br. Andrzeja Lubera  pastora zboru w Czechowicach - Dziedzicach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Po co żyć? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 00:00
Dziś od rana przenika mnie apostolskie wyznanie na temat sensu życia w ciele. Normalnie chrześcijanin chciałby stąd odejść i być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze [Fl 1,23]. Życie w ciele, w oddaleniu od Pana Jezusa, a w otoczeniu bezbożnego świata, z chwilą nowego narodzenia przestało być atrakcją samą w sobie. Jeśli już żyć w ciele, to dla owocnej pracy [Flp 1,22].

Słowo Boże ma tu oczywiście na myśli pracę dla Pana. Pracować na rzecz Królestwa Bożego można na różne sposoby; głosząc ewangelię, podając w imię Jezusa pomocną dłoń, okazując miłość ludziom odrzuconym, starając się o dobro bliźniego, rozmawiając, pisząc i śpiewając o Jezusie, wspierając dzieła Boże materialnie, angażując się w pracę fizyczną w zborze itd.

Przeciętny człowiek większość życia w ciele przeznacza na edukację, pracę zarobkową, rozrywkę, dorabianie się, poprawianie warunków życia, utrzymanie zdrowia, sport, hobby lub jakąś aktywność społeczną.
Więcej… [Po co żyć?]
 
Pragnę dziś mój drogi Ojcze... Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 15:10

<

 
Dziesięć panien Drukuj Email
Autor: Hydzik Michał   
sobota, 24 czerwca 2017 19:51

Zapraszamy do wysłuchania  zamieszonego na  naszym serwerze ftp nowego kazania  pt. "Dziesięć panien" wygłoszonego  przez ś.p. br. Michała Hydzika.

Słuchaj 

 
Podobieństwo o dziesięciu pannach Drukuj Email
Autor: Kozieł Mirosław   
sobota, 24 czerwca 2017 18:00

Możemy chodzić do kościoła, możemy mieć Biblię, możemy mieć świadectwo nawrócenia, ale jak nie mamy stałego dostępu do Bożej Obecności, ciągłej łączności z Bogiem poprzez Ducha Świętego, to wszystko tamte może nie wystarczyć.

W chwili przyjścia Jezusa nie tyle będzie się liczyć to jakie było moje świadectwo po nawróceniu, ale jakie ono jest teraz. Nie ma znaczenia kim byłem wczoraj, liczy się kim jestem dzisiaj.

Jeśli nie masz tego naczynia z oliwą, czyli stałego dostępu do społeczności z Bogiem to twoja lampa zgaśnie. Twoje świadectwo straci moc, nikogo już nie poruszy, na nikim nie zrobi wrażenia, Słowo Boże już nie będzie dotykać twojego serca, Kościół stanie się dla ciebie martwym zgromadzeniem. Takie symptomy mówią, że umierasz duchowo.

Więcej… [Podobieństwo o dziesięciu pannach]
 
Największa bariera Drukuj Email
sobota, 24 czerwca 2017 11:00

"Największa barierą między nami a Bogiem jest nasza rzekoma siła" - George Muller

"Albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny." (2 Kor. 12, 10)

"Nasza słabość jest okazją, by objawiła się Boża moc. On nigdy nas nie opuszcza ani nie porzuca. Im większa słabość, tym pewniej On objawi swoją moc; im większe są nasze potrzeby, tym bardziej musimy polegać, że On okaże się naszym Przyjacielem. Naszym zadaniem jest wylewać swoje serce przed Bogiem; a Jego pomoc z pewnością nadejdzie we właściwym czasie." George Muller

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 89