W tej księdze znajduje się wszystko Drukuj Email
Autor: GPCH   
piątek, 11 lutego 2011 00:00

- Zabierzcie jej meble i przeszukajcie dom, czy nie ma tu Biblii! - powiedział oficer dowodzący akcją.

Łzy spływały po twarzy Lu Ying, gdy patrzyła, jak czterech funkcjonariuszy chińskiej służby bezpieczeństwa przetrząsa jej mieszkanie.

- Znalazłem! - krzyknął jeden z nich. Lecz gdy wyciągnął rękę, by podać Biblię dowódcy, Lu Ying odważnie wyrwała mu ją.

- W tej księdze znajduje się wszystko, co muszę wiedzieć o moim drogim Panu i Zbawicielu Jezusie Chrystusie i nie chcę się z nią rozstawać - powiedziała z wielkim przejęciem, przyciskając Biblię do piersi.


- Wyprowadźcie ją - krzyknął dowódca.

- Zobaczymy, jak długo będzie się chciała trzymać swojej książki o Jezusie.

Czterej funkcjonariusze wyprowadzili Lu Ying na ulicę, wyśmiewali się z niej, opluwali ją i pobili tak dotkliwe, że nie mogła już ustać na własnych nogach. - Czy nadal wierzysz w tę swoją księgę, pełną baśni? - roześmiali się.

Przez opuchnięte i zakrwawione wargi, wciąż trzymając Biblię przy piersi, Lu Ying powiedziała: - Tak.

Funkcjonariusze połamali jej ręce metalowym prętem. Lu Ying nie była już w stanie utrzymać swojej ukochanej księgi. Biblia upadła na ulicę i została skonfiskowana.

Niemal dwadzieścia lat później kurier pewnej misji przekazał Lu Ying Biblię. Jej oczy napełniły się łzami. Chwyciła ją kurczowo swoimi zdeformowanymi rękami i wyszeptała:

- Tym razem jej nie wypuszczę.

Słowa Pańskie są słowami czystymi. Psalm 12,6 (BW)
Wielu ludzi całym sercem wierzy w półprawdy. Niezależnie jednak od tegoczy są ateistami, agnostykami, buddystami czy hinduistami, nawet największe poświęcenie z ich strony nie zdoła zamienić ich fałszywych przekonań w fakty. Szczerość nie wystarczy, jeśli rozmija się z istotą rzeczy. Chrześcijanie natomiast mogą oprzeć swoją wiarę na niezmiennym i pewnym fundamencie Słowa Bożego. Wiedzą bowiem, że jest ono prawdą. W obliczu tego faktu nie możemy sobie pozwolić na beztroskie podejście do treści Pisma Świętego. Czy trzymasz się Słowa Bożego z równą nieustępliwością, jak innych wartościowych rzeczy, które posiadasz - pieniędzy czy swojej reputacji? Choćby wszystko inne miało się wyślizgnąć z rąk, to jednak Słowa Bożego trzymaj się za wszelką cenę.


Więcej świadectw z książki pt. " Bezgraniczne oddanie Chrystusowi " wydanej przez wydawnictwo "I Am" a opowiadającej o prześladowanych chrześcijanach na całym świecie znajdziesz tutaj