Pokój, pomimo okoliczności... Drukuj Email
Autor: GPCH   
sobota, 11 lutego 2017 00:00

Podczas śniadania pewien pastor wraz ze swoją żoną i sześciorgiem małych dzieci właśnie odczytali Psalm 23. Nagle do mieszkania wpadła służba bezpieczeństwa, żeby przeprowadzić rewizję i aresztować duchownego.

- Czy nie masz nic do powiedzenia? - funkcjonariusze zapytali pastora.

- Czy nie odczuwasz smutku ani żalu?

- Jesteście odpowiedzią na naszą dzisiejszą modlitwę - pastor starannie dobierał słowa.

- Właśnie przeczytaliśmy Psalm 23, w którym jest napisane, że Bóg zastawia dla nas stół na oczach naszych wrogów. Mieliśmy już stół, ale nie mieliśmy wrogów. Wtedy wy przyszliście. Jeżeli mielibyście ochotę na cokolwiek, co leży na stole, proszę, częstujcie się. Zostaliście przysłani przez Boga.

- Jak możesz wygadywać takie głupstwa? Zabierzemy cię do więzienia i tam umrzesz. Już nigdy nie zobaczysz swoich dzieci.

- O tym również czytaliśmy dzisiaj: „Choćbym też chodził w dolinie cienia śmierci, nie będę się bał złego” (BG) - z całkowitym spokojem odparł pastor.

- Wszyscy boją się śmierci - krzyknął funkcjonariusz. - Wiem, bo widziałem to na ich twarzach.

- Cień psa nie może nikogo ugryźć, podobnie cień śmieci nie może nikogo zabić. Możecie nas pozbawić życia albo wsadzić do więzienia, ale nic złego nie może nam się przytrafić. Jesteśmy w Chrystusie i jeśli umrzemy, to On zabierze nas do swojego świata.

Temu, którego umysł jest stały; zachowujesz pokój, pokój mówię; bo Tobie zaufał. Księga Izajasza 26,3 (BW)

Pokój - w ramach dominującej obecnie ekonomii niepokoju i przemocy staje się równie wartościowy, jak bezpieczne akcje świetnie prosperującego przedsiębiorstwa. Na szczęście, dzięki Jezusowi Chrystusowi wszyscy wierzący zostali „udziałowcami” daru Bożego. Wielu ludzi nie ma jednak takiego pokoju. Niektórzy zażywają środki uspokajające i zamartwiają się bez końca, starając się osiągnąć pokój bez Boga. Nawet jeśli zyskają dobre samopoczucie, to w najlepszym razie będzie ono miało charakter tymczasowy. A potem ponownie ogarną ich zmartwienia i troski. Lecz pokój Boży pozwala nam zachowywać równowagę wewnętrzną w cierpieniu. Żadna próba nie może podważyć naszej ufności, jaką pokładamy w Bogu. Podobnie jak w przypadku tego łagodnego pastora, Boży doskonały pokój podtrzyma nas, gdy spadnie na nas niespodziewany cios.


Więcej świadectw z książki pt. " Bezgraniczne oddanie Chrystusowi " opowiadającej o prześladowanych chrześcijanach na całym świecie znajdziesz tutaj