Team Hoyt Drukuj Email
Autor: Zand   
sobota, 17 października 2009 00:00" Team Hoyt "
- to rodzinny tandem sportowców z Massachusetts złożony z ojca, Dicka Hoyta, i jego syna, Ricka, którzy razem biorą udział w maratonach, biatlonach, triatlonach i innych zawodach atletycznych. Rick cierpi na porażenie mózgowe wywołane niedotleniem przy porodzie. Jego rodzice zignorowali jednak prognozy lekarzy, którzy twierdzili, że całe życie spędzi w stanie wegetatywnym. Kiedy razem występują w zawodach, Ojciec wozi Ricka w specjalnym siedzeniu, pcha go w specjalnej łodzi, i prowadzi w specjalnym  wózku, co widać na teledysku.


Ojciec z synem wspólnie uczestniczyli w 958 zawodach (w tym 244 triatlonach, 20 biatlonach i 65 maratonach!). Objechali też na rowerze całe Stany Zjednoczone - ich przygoda trwała 45 dni podczas których przemierzyli prawie 4 tysiące mil!

Kiedy zapytano Ricka jaką jedną rzecz chciałby ofiarować swojemu ojcu, odpowiedział: "Chciałbym choć raz, żeby to tato usiadł w wózku i żebym to ja mógł go choć raz popchnąć..."

Rick komunikuje się ze światem przy pomocy komputera kierowanego ruchami głowy. Na teledysku widać jak pisze na jego ekranie angielskie słowo: CAN, które oznacza: MOGĘ, POTRAFIĘ...

"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" (Filipian 4:13).
W Chrystusie Jezusie...

Opracowano na podstawie Wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Team_Hoyt

Więcej zdjęć i informacji:
http://www.teamhoyt.com