Proroctwa biblijne, które już się wypełniły - "Złota Brama" Drukuj Email
sobota, 17 października 2015 13:16

Brama Złota prowadziła na dziedziniec Świątyni, była najważniejszą bramą miasta. W 44 rozdziale Ezechiela znajduje się proroctwo dotyczące jej zamurowania.

Potem poprowadził mnie z powrotem w kierunku bramy zewnętrznej świątyni, zwróconej ku wschodowi; lecz była zamknięta. I rzekł do mnie: Ta brama będzie zamknięta, nie będzie się jej otwierać i nikt nie będzie przez nią wchodził, gdyż Pan, Bóg izraelski, wszedł przez nią, dlatego będzie zamknięta. (Ezech. 44:1-2)

Przez 600 lat proroctwo pozostawało niewypełnione, aż w roku 30 Jezus wjechał na osiołku przez tą bramę i tak pierwsza część tego proroctwa wypełniła się, ale druga wydawała się nieprawdopodobna. Złota brama od czasów panowania Arabów w Jerozolimie prowadziła wprost na dziedziniec Meczetu Omara, miejsce to przyciąga wiernych muzułmanów ze wszystkich części świata. Ponieważ wchodziło się tam przez Złotą Bramę nie było sensu jej zamurowywać - była przecież potrzebna.

W XVI wieku sułtan Sulejman postanowił odbudować mury Jerozolimy razem ze Złotą Bramą. Od razu po jej odbudowie kazał ją zamknąć i zamurować blokami. To niewiarygodne. Wszystkie inne bramy zostały otwarte, ale Złota Brama, najważniejsza ze wszystkich wypełniła proroctwa sprzed 25 wieków. "Ta brama ma być zamknięta, Bóg Izraela wszedł przez nią, dlatego ma być zamknięta."