Korea Północna - mieszkańcy wioski Goksan Drukuj Email
Autor: GPCH   
sobota, 12 lipca 2014 15:49

Ciemnooka dziewczynka spojrzała na swoją mamę w oczekiwaniu na jej decyzję?

Wcześniej tego ranka milicjanci skrępowali matkę dziewczynki, ich pastora i dwadzieścia sześć innych osób z północnokoreańskiej wioski Goksan i zaprowadzili ich przed wrzaskliwy tłum komunistów.

- Wyprzyjcie się Chrystusa albo umrzecie - jeden ze strażników powiedział rozkazującym tonem pastorowi Kimowi i pozostałym chrześcijanom. - Słowa te zmroziły krew w żyłach dziewczynki. Jak mogą prosić ją, żeby wyparła się Jezusa? W swoim sercu była przecież przekonana, że jest On prawdziwym Bogiem. Wszyscy ze spokojem odmówili.

Potem strażnik krzyknął wprost do dorosłych chrześcijan: - Wyprzyjcie się Chrystusa albo powiesimy wasze dzieci. - Dziewczynka spojrzała na swoją mamę. Chwyciła ją za rękę, wiedząc, jak bardzo mama ją kocha. Mama nachyliła się do niej i z głęboką ufnością i pokojem powiedziała: - Dzisiaj, kochanie, spotkamy się w niebie.

Wszystkie dzieci powieszono.

Pozostałych wierzących zaprowadzono następnie na drogę asfaltową i zmuszono do położenia się przed dużym walcem parowym. Komuniści dali im ostatnią szansę: - Wyprzyjcie się swojego Jezusa albo zostaniecie zmiażdżeni przez walec. - Chrześcijanie poświęcili już jednak swoje dzieci. Nie było więc dla nich żadnego odwrotu.

Gdy kierowca uruchomił silnik ciężkiego walca, wierzący zaczęli spokojnie śpiewać pieśń: - Bardziej kochać Cię, o Chryste, bardziej kochać Cię.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego Jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Ewangelia Jana 3,16

„Bardziej” - to właśnie dał Bóg, gdy posłał swojego Syna. „Bardziej” - to właśnie dał Jezus, gdy został ukrzyżowany. „Bardziej” - to właśnie dają wierzący z prostej miłości do Chrystusa. Chcą dawać coraz więcej Temu, który dał im tak wiele. We współczesnym świecie, który daje z siebie innym tylko tyle, ilu musi, wierzący ustanawiają nową normę. „Bardziej kochać Cię” - to coś więcej niż tylko słowa tradycyjnego hymnu. Jest to styl życia bez ograniczeń. Każdy dzień stanowi nową ścieżkę, na której odkrywamy, jak można okazać więcej miłości Jezusowi. Niektórych wierzących ścieżka ta zaprowadziła aż na śmierć. Dla innych „bardziej kochać Cię” oznaczało niezwykłą ofiarność finansową? Co „bardziej kochać Cię” znaczy dla ciebie?