Student Drukuj Email
Autor: GPCH   
sobota, 01 września 2012 00:00

Profesor, będący gorliwym komunistą, uśmiechnął się, patrząc na portret Lenina wiszący nad drzwiami, po czym podszedł do dzbana wody, stojącego stole. Wyjął torebkę z jakimś proszkiem i powoli zaczął wsypywać go do wody, aż zmieniła kolor na czerwony.

- Oto cały cud - zaczął swój wykład. - Jezus ukrył w rękawie proszek taki jak ten, a potem udawał, że dokonał cudu, zamieniając wodę w wino. Ja jednak mogę dokonać nawet czegoś więcej - potrafię zmienić wino ponownie w wodę.

Następnie profesor wyjął torebkę z innym proszkiem i wsypał ją do czerwonego płynu, który z powrotem stał się przezroczysty. Po wsypaniu kolejnego proszku znowu zmienił on kolor na czerwony.

Jeden ze studentów siedział w ławce, potrząsając głową. Prezentacja nie zrobiła na nim wrażenia. W końcu zakwestionował poczynania profesora: - Wprawiliście nas w zdumienie, towarzyszu profesorze. Prosimy jeszcze tylko o jedno: Wypijcie swoje wino!

- Tego nie mogę uczynić. Ten proszek jest trujący - odpowiedział rozbawiony; profesor.

-Na tym właśnie polega różnica między wami a Jezusem - odparł chrześcijanin. - On swoim winem dał nam radość, wy zaś nas zatruwacie. - Rozgniewany profesor wyszedł szybko z sali wykładowej, kazał aresztować studenta i wtrącić go do więzienia. Lecz wieści o tym wydarzeniu rozeszły się bardzo daleko i umocniły wiarę wielu osób.

Zamienili prawdą Bożą w kłamstwo. ( List do Rzymian 1,25 )

Wróg składa obietnicę łatwej wymiany towaru, lecz jest ona kłamstwem. W trosce o dobro klienta sklepy oferują możliwość wymiany zakupionego towaru na bardziej odpowiedni. Ludzie czekają w kolejce, by zamienić mniejszy rozmiar na większy lub jeden kolor na inny w nadziej, że będą wyglądać szczupłej lub piękniej, lub po prostu będą bardziej szczęśliwi. Na podobnej zasadzie wielu ludzi stoi w swoim życiu w kolejce, trzymając w ręku prawdę Bożą. Wmawia się im, by zamienili ją na cokolwiek innego, a z pewnością będą z tego zadowoleni. W końcu jednak zawsze jesteśmy rozczarowani. Bóg pragnie, abyś przejrzał kłamstwa wroga. Trzymaj się Bożej prawdy - za wszelką cenę.