Ponieważ jestem dziewczynką... Drukuj Email
czwartek, 21 czerwca 2012 15:12

Przyszłam na świat w dalekiej wiosce, w bardzo biednym kraju.

Moja matka miała zaledwie 15 lat i dobrze, że się w ogóle urodziłam: ciąża jest główną przyczyną zgonów nastoletnich matek w tej okolicy.


Ponieważ jestem dziewczynką, mogę w ogóle nie przeżyć: zaginęło około 100 milionów dziewczynek ponieważ ich rodzice woleli wychowywać chłopców.

Ponieważ jestem dziewczynką, mogę mieć problem z jedzeniem: to dziewczynki częściej cierpią z powodu niedożywienia - rodzice często karmią na początku chłopców.

Ponieważ jestem dziewczynką, mogę mieć problem by się kształcić: większość dzieci, które nie chodzi do szkoły w biednych krajach to właśnie dziewczynki.


Ponieważ jestem dziewczynką, mogę mieć problemy ze zdrowiem: w subsaharyjskiej Afryce 2/3 nowych infekcji HIV/AIDS dotyka właśnie nastoletnie dziewczęta.

Ponieważ jestem dziewczynką, mogę zostać zmuszona do małżeństwa już jako dziecko: przydarza się to 70 tysiącom nas każdego dnia.

Ponieważ jestem dziewczynką, mogę urodzić dziecko, sama nadal będąc dzieckiem, na nowo uruchamiając to samo błędne koło. Tu, gdzie mieszkam, nie można liczyć na szczęście.

Mamy jednak PLAN. Pomóż nam go zrealizować!


Dziękujemy Andrzejowi Zychla za tłumaczenie tekstu filmu.