Obóz koncentracyjny - Mary Skotsobaugh Drukuj Email
Autor: GPCH   
niedziela, 20 lipca 2014 19:45

- ... siedem, osiem, dziewięć - ty! Wystąp! - hitlerowiec wrzasnął na kobietę. Komendant obozu rozkazał, aby co dziesiąta więźniarka została stracona. Miała to być kara za ucieczkę dwóch kobiet poprzedniej nocy.

- Proszę, zmiłuj się nade mną! Mam dziecko - błagała kobieta.

Mary Skotsobaugh stała następna w rzędzie. W swoim sercu usłyszała głos:

- Wystąp do przodu i powiedz, że ty chcesz umrzeć zamiast niej.

- Dlaczego? - odpowiedziała.

- Przecież ona nie jest chrześcijanką, tylko żydowską komunistką. Gdy naziści zostaną obaleni, a do władzy dojdą komuniści, będą równie źli jak oni.

Potem Mary przypomniała sobie, że był właśnie Wielki Piątek. Głos powiedział:

- Tego dnia umarłem nie za dobrych, ale za złych - za grzeszników.

Mary wystąpiła do przodu i powiedziała:

- Ja chcę umrzeć.

Oficer roześmiał się.

- Jeżeli jesteś na tyle głupia, żeby umierać zamiast niej, to w porządku, wyjdź do przodu. Na nią wkrótce i tak przyjdzie kolej.

Gdy zabierano Marię na egzekucję, po której jej ciało miało zostać spalone w krematorium, powiedziała:

- W naszej Biblii jest napisane, że Bóg wyprowadzając swój lud z niewoli w Egipcie, szedł przed nim w słupie ognia. Modlę się, aby moje płonące ciało stało się słupem ognia, który wskaże wam drogę do Boga.

Pan kieruje krokami człowieka, jakżeby człowiek pojął własną drogę?

Księga Przysłów 20,24

Jeden krok do przodu może wszystko zmienić. Chrześcijanie często utrzymują swoje życie w niepewnej równowadze, balansując niczym na półce skalnej między poczuciem bezpieczeństwa a nieznanym. Ci, którzy uczynili nieduży krok do przodu w nieznane, za każdym razem odkrywali wierność Bożą. Noe, Mojżesz, Abraham, Debora, Rut, Maria, Paweł. Przykłady biblijne można by mnożyć, nie wspominając już o mnóstwie wierzących na przestrzeni historii Kościoła. Jeden krok wiary zmienił ich życie ze zwyczajnego w nadzwyczajne. Czy Bóg nie wzywa cię przypadkiem, byś uczynił dzisiaj krok wiary? Czy słyszysz Jego głos w swoim sercu? Wsłuchaj się weń. Przygotuj się do wymarszu. Twój drobny krok posłuszeństwa może pokazać innym drogę do Boga.

Zobacz więcej