Dziewczynka Drukuj Email
Autor: GPCH   
niedziela, 25 października 2009 21:30

- Moja sukienka - wymamrotała dziewczynka przez opuchnięte wargi. - Proszę, dajcie mi moją sukienkę. Chcę ją trzymać.

Stojący wokół jej łóżka chrześcijanie byli pogrążeni w smutku. Z powodu rozległych obrażeń wewnętrznych, jakich doznała, lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Kilka tygodni wcześniej dziewczynka dostała w prezencie białą sukienkę.

Chrześcijanie kupili ją dla niej, by upamiętnić fakt, że Jezus Chrystus dał jej nowe życie i czyste serce.Ojcu dziewczynki nie podobało się to, że jego córka postanowiła podążać za Chrystusem. Pewnej nocy w upojeniu alkoholowym rzucił się na nią siłą, pobił ją i skopał, po czym zostawił wpółmartwą na błotnistej ulicy.

Gdy dziewczynka nie przyszła na nabożeństwo, przyjaciele z kościoła zaczęli jej szukać. Znaleźli ją nieprzytomną, leżącą w błocie - jej biała sukienka była teraz cała zakrwawiona i zabłocona. Zawieźli ją do lekarza, ale obrażenia okazały się bardzo ciężkie.

Teraz jednak prosiła ich o swoją sukienkę.

- Sukienka jest zupełnie zniszczona - odpowiedzieli, próbując odwieść ją od tego zamiaru, gdyż obawiali się, że na widok sukienki całkowicie się załamie.

Z prostą wiarą dziesięciolatki dziewczynka wyszeptała jednak: - Proszę, chcę pokazać tę sukienkę Jezusowi. On był gotów przelać swoją krew za mnie. Chcę tylko, aby Jezus widział, że byłam gotowa przelać dla Niego swoją krew.

Niedługo potem dziewczynka zmarła.


Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w nas i chcenie i wykonanie.

List do Filipian 2,13 (BW)

Nasze zdolności nie robią wrażenia na Bogu. Możemy być utalentowani, przedsiębiorczy, bogaci, profesjonalni, popularni i punktualni. Bogu nie zależy jednak tak bardzo na tym, abyśmy oddali Mu nasze talenty, jak na tym, byśmy po prostu byli dla Niego dostępni. Bowiem nasze zdolności dotyczą nas samych. Wydaje nam się, że moglibyśmy zrobić dla Boga to lub tamto. Dostępność natomiast przenosi akcent na Boga. W takim przypadku możemy tylko wyobrażać sobie, jak użyje On nas dla swojej chwały. Dostępność dla Boga oznacza, że jesteśmy gotowi być Mu posłuszni bez względu na cenę. Bóg pragnie, abyśmy byli gotowi Mu służyć niezależnie od tego, czy i jak bardzo jesteśmy utalentowani. W jaki sposób możemy wykształcić w sobie postawę tak wielkiej gotowości? To również jest darem Bożym. Bóg obdarza nas „chceniem” - pragnieniem czy też gotowością do oddania się Jemu na służbę.


Tekst pochodzi z książki pt."Bezgraniczne oddanie Chrystusowi" wydanej przez wydawnictwo "I Am".