Świadectwo - Jan Jędrzejczak Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2016 19:18

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  "Świadectwa" wygłoszonego przez br. Jana Jędrzejczaka.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strzeż się wroga Drukuj Email
niedziela, 29 maja 2016 11:28

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  dwóch wymownych  kazań  pt."Strzeż się wroga" oraz "Subtelne zaproszenie" stanowiących druga i trzecią cześć cyklu pt."Prawdziwie wolni" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Zarębę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  "Strzeż..."

Słuchaj "Subtelne..."

Poniżej zamieszczamy również kazanie pt. "Dlaczego diabeł chodzi do kościoła", do którego odwołuje się mówca w w drugim kazaniu cyklu.

Słuchaj  "Dlaczego..."

Pierwsza  część kazania znajduje się poniżej ("Demony w akcji")

 
Piekło – myśl Boża i myśli ludzkie Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2016 20:00

Zapraszamy (przypominamy) do wysłuchania  umieszczonego na naszym serwerze ftp - folder Ryszard Paciocha - kazania bardzo interesującego referatu pt.”Piekło - myśl Boża i myśli ludzkie” będącego częścią cyklu kazań pt.”Piekło - mit czy rzeczywistość? ” wygłoszonych dn. 02.06.2012 r. w zborze  KZ w Koszalinie.

Słuchaj

Niniejszy referat jest najczęściej odsłuchiwanym plikiem (kilkanaście tysięcy odsłuchań) na serwerze Radia Pielgrzym.

 
Pycha życia Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 09:16

W odpowiedzi prośbę słuchacza zapraszamy do wysłuchania umieszczonego na naszym serwerze ftp - folder Ryszard Paciocha - kazania archiwalnego zwiastowania  pt.”Pycha życia” wygłoszonego przez ś.p. brata Ryszarda Paciochę.

Słuchaj

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do słuchaczy o przekazanie na rzecz Radia Pielgrzym archiwalnych plików kazań wykładów i wszelkich opracowań tekstowych wygłoszonych/napisach przez brata Ryszarda Paciochę a niedostępnych na naszym serwerze ( patrz tutaj )celem archiwizacji.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Twoja droga doskonała Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 12:32

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  refleksji  pt."Twoja droga doskonała" wygłoszonej przez br. Piotra Budzyniaka podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 20.03.2016 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Szczere spojrzenie na siebie Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 20:32

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  wymownego kazania  pt."Szczere spojrzenie na siebie" wygłoszonego przez br. Dawida Pacyniaka podczas 9 kołobrzeskiego Zlotu młodzieży.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Życie utkane ze wspomnień Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  dwóch kazań   pt."Życie utkane ze wspomnień" oraz "Największa przeszkoda" wygłoszonego przez br. Rafała Piekarskiego podczas 9 kołobrzeskiego Zlotu młodzieży.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj "Życie..."

Słuchaj  "Największa..." 

 
Przepraszam... Drukuj Email
sobota, 05 marca 2016 21:39

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  wymownego kazania  pt."Przepraszam" wygłoszonego przez br. Dawida Pacyniaka podczas 9 kołobrzeskiego Zlotu młodzieży.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Bóg mój i moich ojców Drukuj Email
piątek, 22 stycznia 2016 22:26

To prawda, że jedyny prawdziwy Bóg nie może być tylko "Bogiem naszych ojców" - każdy chrześcijanin musi bowiem powtarzać za Apostołem Tomaszem "Pan mój i Bóg mój" (Ew. Jana 20,28). Lecz prawdą jest też odwrotne stwierdzenie - Pan jest nie tylko naszym Bogiem, ale działał i mówił także wcześniej.

Bóg nie ma wnuków - ale Jego dzieci są w różnym wieku. Bóg jest Bogiem teraźniejszości, ale także przeszłości. Poprzednie pokolenia zaś, choć omylne, posiadają także głęboką i wciąż aktualną mądrość. To ważna prawda; jak pokazuje bowiem biblijna historia króla Rechabeama, nowe pokolenia które odwracają się z lekceważeniem od mądrości starszych, są skazane (co może brzmieć cokolwiek dziwnie) na... powtarzanie ich błędów. Sam Bóg zaś nie znajduje upodobania w rewolucjach - hałaśliwych rewoltach młodych ludzi odrzucających dziedzictwo pozostawione im przez ojców wiary. Kultura chrześcijaństwa nie jest kulturą rówieśniczą - lecz zasadza się na ciągłości i współpracy następujących po sobie pokoleń naśladowców Chrystusa. Przesłanie to potrzebujemy zrozumieć szczególnie dziś - gdy klątwa przepaści pokoleniowej coraz mocniej dzieli i oddala od siebie ojców i synów. 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Bóg mój i moich ojców" wygłoszonego przez br. Filipa Łapińskiego podczas  konferencji młodzieżowej "POKOLENIE" w Międzyzdrojach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Post, który wybrał Bóg (przypomnienie) Drukuj Email
środa, 14 października 2015 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Post, który wybrał Bóg" które wygłosił brat Johan Botha podczas nabożeństwa w zborze  w Polkowicach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

Zobacz również "Post w celu szukania oblicza Bożego" oraz "Ukryty post"

 
Boża rzeczywistość Drukuj Email
piątek, 10 lipca 2015 11:08

Życie na ziemi nie jest celem samym w sobie, jest jedynie środkiem ku osiągnięciu celu.Naszym celem jest przygotowanie się do wieczności.

Podejmując jakąkolwiek decyzję, pamiętajmy o konsekwencjach. Po drugiej stronie spędzimy więcej lat niż tu na ziemi.

Zastanówmy się, gdzie chcemy spędzić wieczność - z Bogiem czy bez Niego?

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania  pt. "Boża rzeczywistość" wygłoszonego w zborze KZ w Ustroniu przez  br. Mirosława Kozieła.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9