Zaufaj Panu! Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 00:00

W pewnych okresach naszego życia zdarzają się nam rzeczy niespodziewane, niepokojące i zniechęcające. Zastanawiamy się, czy stoi za tym działanie Boże i co ono może oznaczać?

Ta sama mądrość Boża, która wyznaczała drogi Jego ludu w czasach biblijnych, także i dzisiaj porządkuje życie chrześcijan. Może Bóg ma w tym dalekosiężny cel i chce umocnić w nas wiarę, ażeby "okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus".

A może przygotowuje nas w lekcjach samozaparcia i nie spolegania na sobie, by złamać w nas nieujawnione formy dumy i próżności.

Często zdarza się, że wspólnota z Ojcem i Synem jest najbardziej realna, gdy przechodzimy trudne doświadczenia.

Być może potrzebujemy zbliżenia się do Niego i trwania z Nim w świadomej społeczności, ponieważ Bóg przygotowuje dla nas takie formy służby, o jakich jeszcze nie mamy pojęcia.

Chwile zwątpienia są naturalnym odruchem ludzkim, ważnym jest jednak, by nie tracić ufności do Pana, nawet jeśli jesteśmy zaskoczeni tym, co chwilowo z nami się dzieje.

On jest w stanie podnieść nas na duchu i uczynić kimś więcej, niż tylko zwycięzcami nad wszystkimi naszymi kłopotami i nieszczęściami. Bóg dobrze wie, co robi i co stanie się potem. Zawsze i we wszystkim jest mądry, spostrzeżemy to najdalej w przyszłości. Tymczasem ufajmy Jego miłości do nas, nawet, jeśli nie znajdujemy odpowiedzi na wiele pytań.