Zalety ewangelizacji indywidualnej (15) Drukuj Email
Autor: Cieślar Stanisław   
sobota, 28 stycznia 2012 20:37

15. Zalety ewangelizacji indywidualnej

  • 1.Może ją prowadzić każdy niezależnie od stażu wiary i pozycji w Kościele. Głoszenie ewangelii i świadczenie o Jezusie nie jest zadaniem tylko określonej grupy ludzi. Polecenie Jezusa skierowane jest do każdego chrześcijanina narodzonego z Boga.
  • 2.Nie jest ograniczona miejscem - można ewangelizować wszędzie: w szkole, w pracy, w parku, na ulicy, u fryzjera, w szpitalu, w sklepie i w wielu innych miejscach. Miejsce do głoszenia ewangelii znajduje się tam, gdzie jest niezbawiony, potrzebujący człowiek.
  • 3.Nie jest ograniczona czasem - można ją prowadzić o każdej porze dnia i nocy, nie tylko w czasie nabożeństwa czy zorganizowanej ewangelizacji. Paweł zalecał Tymoteuszowi: „Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny /.../ wykonuj pracę ewangelisty” (2Tm 4,2.5).
  • 4.Wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi osobiście, czego nie można osiągnąć na dużej ewangelizacji. Wiele indywidualnych potrzeb i problemów ludzi można tylko rozwikłać w czasie ewangelizacji indywidualnej. Nie jest możliwe, aby jeden, a nawet kilku usługujących w czasie ewangelizacji masowej potrafiło zaspokoić potrzeby wszystkich osób.
    5.Dociera tam gdzie ewangelizacja zbiorowa dotrzeć nie może. Ludzie krępują się rozmawiać w większym gronie, przyjść do zboru. Nakaz Jezusa brzmi: „Wy idźcie do ludzi”