Zabawa w chowanego Drukuj Email
poniedziałek, 21 stycznia 2013 00:00

,,A gdy usłyszeli szelest Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie w powiewie dziennym, skrył się Adam z żoną swoją przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu.” (1 Moj. 3:8)

Czy pamiętacie zabawę w chowanego? Każdy z nas będąc dzieckiem czuł podekscytowanie na myśl o tym, że ktoś nas szukał. Mój synek uwielbia tą zabawę. Któregoś dnia, kiedy wróciłem po pracy do domu, moja żona powiedziała mi, że nasz syn właśnie się przede mną gdzieś ukrywa. Poprowadziła mnie do jadalni gdzie się schował pod stołem. To było dla mnie oczywiste, gdzie się ukrył, ale nie mogłem go przecież od razu zobaczyć, bo to na tym polega. On myślał, że wybrał najlepszą możliwą kryjówkę, dla mnie natomiast było oczywistym, gdzie był.

Tak też było z Adamem i Ewą jednego dnia w ogrodzie po tym, jak zgrzeszyli. Oboje zjedli z drzewa dobra i zła - z drzewa, z którego Bóg wyraźnie nakazał Adamowi, aby nie jadł. Oboje byli zakłopotani, zawstydzeni. Myśleli, że uda im się ukryć przed Bogiem. ,,Zła” wiadomość to ta, że nie mogli ukryć się przed Bogiem. My też nie możemy tego zrobić, choć czasem bardzo byśmy tego chcieli albo ze wstydu, albo złości, albo z chęci schowania tego, co nie jest naszą chlubą!

Nie możemy ukryć się przed Bogiem! On wszystko widzi i wszystko wie. Jeśli czujesz się winnym i myślisz, że ukryjesz się przed Nim, to na pewno Ci się to nie uda. Jest to najlepszy czas, aby przyjść do Boga i poprosić Go o przebaczenie.

Bóg jest zawsze blisko nas i On zawsze szuka Ciebie i mnie pragnąc, by nasze życie było życiem obfitym przez Jezusa Chrystusa, Jego Syna.

Dziś mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, że zamiast próbować chować się przed Bogiem wybrałem, by pójść za Nim.

Czy też chciałbyś to dzisiaj zrobić? Jeśli to uczynisz, Twoje życie już nigdy nie będzie takie same.

Będzie obfitowało w prawdę i łaskę i już nie będziesz musiał ukrywać się przed NIM.