Tęsknoty nieoszlifowanego Diamentu Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 15:46

Diamenty w formie surowej są niezbyt atrakcyjne i brak im połysku. Dopiero odpowiednie szlify, przemieniają kamień w prawdziwy brylant. Sprawiają, że wcześniej nieatrakcyjny kamień, zaczyna mieć niepowtarzalny urok i wielką wartość. 

„Moja Droga!

Piszę tylko kilka słów. Chciałabym, abyś zrozumiała i odkryła to, co jedynie może dać szczęście kobiecie, bez względu na jej wiek i sytuację w której się znajduje. Nie jesteś wyjątkiem – każda kobieta pragnie poczucia bezpieczeństwa, akceptacji i miłości. Nie wiem, tylko czy zdajesz sobie sprawę z tego, że to wszystko nie jest zależne od wspaniałego męża, pięknego domu i stabilizacji finansowej. Te wszystkie ciche tęsknoty i pragnienia, które żyją w Tobie, które są tak charakterystyczne dla każdej kobiety, mogą zostać zaspokojone już teraz. W Jezusie Chrystusie. 

Tęsknisz za wielką, bezwarunkową miłością, a ona została Ci już okazana. Chrystus umierając na krzyżu, oddał swoje życie w myśl słów: Nie ma większej miłości niż ta, jak kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich oraz tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. 

Wszędzie, dookoła słyszysz głosy zachęcające Cię do odkrywania własnej wartości, widzisz reklamy, które kuszą: „Odkryj w sobie piękno!.”, „Jesteś tego warta!”. Czujesz się piękną, kiedy przymierzasz nową sukienkę przed lustrem, kiedy widzisz błysk podziwu w oczach przyjaciół, zachwyt w oczach drogiego mężczyzny. Jednak kiedy tylko ktoś krzywo na Ciebie popatrzy cała pewność siebie pryska. Znika, kiedy nie jest karmiona aprobatą innych. I wbrew tym wszystkim hasłom, kiedy jesteś sama i zmagasz się z różnymi kompleksami i problemami, widzisz własną pustkę. Być może starasz się stłumić to w sobie, a może poszukujesz z zapałem czegoś, co da Ci pełnię i przyniesie pewność niezależnie od tego, co będą myśleć inni. Jednak te poszukiwania są tak karkołomne, jak wmówienie komuś, że surowy, nieszlifowany diament można zawiesić na szyi jako wspaniałą ozdobę. Ze swoimi różnymi wadami, niedoskonałościami, słabościami, kompleksami i wewnętrznymi problemami, jesteśmy tylko takimi nieoszlifowanymi diamentami. Diamenty w formie surowej są niezbyt atrakcyjne i brak im połysku. Dopiero odpowiednie szlify, przemieniają kamień w prawdziwy brylant. Sprawiają, że wcześniej nieatrakcyjny kamień, zaczyna mieć niepowtarzalny urok i wielką wartość. Każdy człowiek, nawet ten najmłodszy, jest takim nieatrakcyjnym kamieniem, który potrzebuje odpowiednich szlifów – Zbawiciela, który będzie przemieniał go na swój obraz i kształtował, tak by odbijała się w nim Chrystusowa natura.  Dopiero kiedy Chrystus przemienia nas na swoje podobieństwo a Jego charakter zaczyna się objawiać w naszym życiu, wtedy odnajdujemy wartość… nie w sobie samych, ale w Chrystusie, który zapłacił za nas tak wielką cenę.

Najpiękniejsze kobiety jakie kiedykolwiek widziałam to te, które w swoim życiu przestały koncentrować się na sobie, a skupiły się na Chrystusie. Mają pewność, ale nie w sobie samych. Zamiast być pewnymi siebie, promieniują pewnością, jaką mają w Chrystusie. 

– Leslie Ludy

Pragniesz być docenianą i akceptowaną. Tęsknisz za szczęściem i poczuciem bezpieczeństwa. Jednak te wewnętrzne kobiece pragnienia mogą zostać zaspokojone tylko w Chrystusie. Marzysz o wspaniałym mężu, własnej rodzinie i domowym szczęściu – to wszystko jest bardzo dobre i wspaniałe, ale dać szczęście może tylko wtedy, kiedy najpierw znajdziesz zaspokojenie w Chrystusie. Bez Chrystusa nawet te cudowne rzeczy nie wypełnią pustki, bo Bóg tak stworzył kobietę, że w jej sercu jest miejsce, które może zostać wypełnione tylko przez Niego. Proszę nigdy o tym nie zapomnij.

Nigdy nie znajdziemy prawdziwego zadowolenia, jak tylko w Jezusie Chrystusie. Będziemy stale niezadowolone w naszych relacjach, pracy, rodzinie i okolicznościach życia… Ale kiedy nasze oczy będą skierowane na Jezusa, nasze życie będzie wypełnione największą radością niezależnie od sytuacji, jakiej będziemy musiały stawić czoło. 

– Heather Cofer

 Niech Twoje życie będzie spełnione w Chrystusie. Tego życzę Ci z całego serca! 

Z pozdrowieniami

      XXX”