Rzym - Karp Drukuj Email
Autor: GPCH   
czwartek, 09 sierpnia 2012 00:00

- Chrześcijanin to moje pierwsze i wybrane przeze mnie imię. W świecie nazywają mnie Karp.

- Znasz dekrety cesarskie - stwierdził prokonsul. - Musisz czcić wszechpotężnych bogów Rzymu. Dlatego radzę ci, abyś wyszedł do przodu i złożył im ofiarę.

- Jestem chrześcijaninem. Czczę Chrystusa, Syna Bożego, który nie tak dawno przyszedł na ziemię, by nas zbawić i wyzwolić z mocji diabła. Nie będę składał ofiary bożkom. W najlepszym przypadku są tylko jakimiś zjawami, a tak naprawdę to demony. Nie mogę złożyć im ofiar.

- Musisz złożyć ofiarę. Tak rozkazał cesarz.

- Żywi nie składają ofiar martwym.

- Czy uważasz, że bogowie są martwi?

- Nigdy nie byli ludźmi ani też nigdy nie żyli, by mogli umrzeć. Ci, którzy ich czczą, karmią się złudzeniami.

- Pozwoliłem ci wypowiedzieć zbyt wiele głupstw, a teraz jeszcze bluźnisz przeciwko bogom i majestatowi cesarza. Przestań natychmiast albo będzie za późno. Złożysz ofiarę albo umrzesz!

- Nie mogę złożyć ofiary. Nigdy nie składałem ofiar bożkom i nie zacznę tego robić teraz.

Prokonsul rozkazał, by Karpa powiesić i obedrzeć ze skóry.

- Jestem chrześcijaninem! Jestem chrześcijaninem! Jestem chrześcijaninem! - krzyczał Karp.

Nauka krzyża jest bowiem głupstwem dla tych, którzy dążą ku zagładzie, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. (1 List do Koryntian 1,18)

Podobnie jak prokonsulowi, wielu ludziom, którzy nie rozumieją przesłania o krzyżu, wydaje się ono głupstwem. A skoro go nie rozumieją uważają, że powinni się mu przeciwstawiać. Możliwe, że boją się tego czego nie potrafią pojąć. Być może pycha nie pozwala im pokornie przyjąć w wierze Bożej Ewangelii. Z jakiegoś powodu wolą raczej zginąć na wieki, niż uwierzyć w przestanie krzyża. Musimy uświadomić sobie że ci, którzy występują przeciwko chrześcijaństwu, często postępują tak, ponieważ nie są w stanie przyjąć prawdy przez wiarę. Czy modlisz się o tych, którzy sprzeciwiają się Ewangelii? Modląc się o prześladowców proś Ducha Świętego, by pomógł im zrozumieć przesłanie krzyża.


Więcej świadectw z książki pt. " Bezgraniczne oddanie Chrystusowi " wydanej przez wydawnictwo "I Am" a opowiadającej o prześladowanych chrześcijanach na całym świecie znajdziesz tutaj