"Bóg mnie wyrwał z rąk ISIS" - Konferencja regionalna Drukuj Email
Autor: KCH Polkowice   
czwartek, 17 maja 2018 10:46

Temat Konferencji: "Bóg mnie wyrwał z rąk ISIS"
Zaproszony mówca: Petr Jasek (The Voice of Martyrs, USA)

Petr Jasek od 15 lat jest czeskim misjonarzem i dyrektorem chrześcijańskiej misji charytatywnej The Voice of the Martyrs w USA, który został aresztowany w grudniu 2015 r. przez sudańską służbę bezpieczeństwa. 22 stycznia 2017 r. został skazany przez sąd w Chartumie na 23.5 roku więzienia na podstawie bezpodstawnych zarzutów o szpiegostwo i działalność wywrotową na szkodę państwa.

„Pierwsze dwa miesiące były dla mnie chyba najtrudniejsze – powiedział – ponieważ zostałem umieszczony w celi razem z członkami Państwa Islamskiego, którzy mnie upokarzali, ponieważ byłem chrześcijaninem. Dręczyli mnie psychicznie i bili”.

Warunki w pozostałych miejscach były również ciężkie. Pięciokrotnie przenoszono go z więzienia do więzienia. Petr Jasek powiedział, że każda zmiana więzienia była zmianą na gorsze. Na jakiś czas umieszczono go w miejscu znanym jako „lodówka”, ponieważ strażnicy znęcają się w nim nad więźniami wypuszczając na nich mocne podmuchy zimnego powietrza.

Petr Jasek został wreszcie uniewinniony przez prezydenta Sudanu Umara al-Baszira po bezpośredniej interwencji ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej, Lubomira Zaoralka, który 26 lutego 2017 roku udał się do Chartumu. Jeszcze tego samego dnia powrócił on do Pragi razem z Petrem Jaskiem.

Podczas Konferencji Regionalnej: wiosna 2018 Petr Jasek opowie historię o Bogu, który okazał się mocniejszy niż doświadczenia; Bogu, który pociesza w smutku, koi w trwodze i przytula w osamotnieniu. Petr Jasek opowie o Bogu, którego poznał na wskroś osobiście.


Termin: 26 maja 2018

Godzina: 17:00

Miejsce: Kościół Chrystusowy "Nowe Życie" w Polkowcach ul. K. B. Kominka 18