Prawda o Halloween (przypomnienie) Drukuj Email
piątek, 01 listopada 2019 00:00

Informacje dostępne w każdej bibliotece potwierdzają diabelskie pochodzenie tego "Święta". A co na ten temat mówi Biblia?...

DATY I NAZWY - Dzień "Wszystkich Świętych" w Kościele Rzymsko - Katolickim upamiętnia wszystkich świętych, a szczególnie tych, którzy nie mają jeszcze swoich dni w roku. Przeniesiony został na 1-go listopada, aby zbiec się z pogańskimi świętami np. uczta Celtyckiego bożka śmierci, Samhain ma miejsce nadal w tym dniu. W przeszłości msza odprawiana w dniu "Wszystkich Świętych" była nazywana "Allhallowmas" a wieczór przed ("e'en") był "Allhallow e'en" a następnie nazwa ta skrócona została do "Halloween"

CELTOWIE I DRUIDZI - większość zwyczajów sięga czasów Celtów, starożytnych mieszkańców Anglii i północnej Francji. Oddawali oni cześć wielu bogom, m.in. Muck Olla-słońca oraz Samhain- śmierci. Kapłani celtyccy nazywani byli Druidami. Będąc sędziami, ustawodawcami, uczonymi, astronomami, przywódcami, czcili oni wielu celtyckich bogów. Uważali oni jemiołę i dąb jako święte. Wierzyli, że dusza po śmierci wchodzi w nowe ciało. Ofiary składane z ludzi i zwierząt stanowiły ważną rolę w rytuałach religijnych.
1-wszy listopada rozpoczynał nowy rok w celtyckiej kulturze. Był to tez początek pory zimowej, ciemności, rozpadu- związanego z ludzką śmiercią, a w której Samhain miał najpotężniejszą moc. Festiwal na cześć Samhaina zaczynał się w nocy 31-go października, kiedy to pozwalał on duszom zmarłych powracać do ich domów. Druidowie budowali wielkie ogniska ze świętych gałęzi dębu i nakazywali ugasić wszystkie domowe paleniska. Potem każda rodzina podpalała domowe ognisko od świętego ognia. Czasami palono też żywcem ludzi i zwierzęta a sposób, w jaki umierali i co z nich pozostało były używane w przepowiadaniu przyszłości. Wielu Celtów przebierało się w groteskowe kostiumy zrobione ze skóry zwierzęcej i głów w celu odstraszenia złych duchów i aby nie być przez nie rozpoznanym. Niektórzy, aby oddać cześć bogu słońca- Muck Olla- chodzili żebrząc o jedzenie, oczekując na odnowę jego mocy wiosną. Rzymianie podbijając Celtów w czasach Chrystusa chcieli zaprowadzić swoją religię. Druidyzm wymarł do roku 500A.D., ale ponownie odrodził się w latach 1600-tnych, kiedy to potomkowie Celtów zaczęli interesować się swoją kulturą. Do dzisiaj wyznawcy kultu w Anglii odtwarzają corocznie rytuały Druidów na byłych miejscach sakralnych. Te same pogańskie zwyczaje są zachowane w Północnej Ameryce poprzez obchodzenie Halloween.

TYLKO W PÓŁNOCNEJ AMERYCE - Milion emigrantów irlandzkich zalało Amerykę podczas wielkiego głodu w latach 1845-51. Z tym niesamowitym napływem ludzi, przybyły także ich zwyczaje i przesądy, a niewinne dożynki zostały stopniowo zastąpione przez Halloween 31 października. Nigdzie indziej nie jest ono obchodzone. (Przypis tłumacza: Pod wpływem mediów i komercji, obecnie to "święto" rozpowszechnia się w Europie i innych częściach świata).

CO JEST W TYM ZŁEGO? - Halloween pełne jest symboli satanistycznych i Druidzkich zaczerpniętych z ich praktyk i rytuałów, które mogą wydawać się niewinne, jednakże reprezentują zło. Dla Druidów 31 październik jest dniem czczenia Samhain. Jest to także najbardziej święty dzień dla współczesnych satanistów i czarownic.

"TRICK-OR-TREATING" - podczas celtyckich świąt Muck Olla, poprzebierani żebracy chodzili od domu do domu, grożąc nieszczęściem, jeśli nic nie otrzymali. W Anglii, podczas obchodów Zaduszek był zwyczaj, że najbiedniejsi chodzili żebrać. Nazywało się to "wędrówką dusz", podczas której obiecywano modlić się za każdą zmarłą osobę z domostwa, w którym otrzymano podarunek. Prezenty w dniu Halloween są dzisiaj dawane niewinnym dzieciom, które widzą tylko łakocie i zabawę w przebieraniu. Nie rozumieją jednak one, że tak naprawdę to podtrzymują one pogańską tradycję.

JACK - O'LANTERN - Irlandzka legenda mówi, że Jack oszukał diabła zachowując swoją duszę. Kiedy Jack umarł nie mógł pójść do nieba z powodu swoich kontaktów z diabłem. Z tego samego powodu nie miał wstępu do piekła. Zawróciwszy go do ciemności, diabeł rzucił mu palący węgiel jako światło, który Jack włożył do rzepy, którą jadł. Podobno włóczy się on teraz po ziemi ze swoim lampionem (stąd nazwa Jack-O'Lantem) szukając miejsca na spoczynek. Inne religie zastępują rzepę czymś innym, ale wszyscy posługują się świeczką jako symbolem ognistego węgla z piekła. Do dzisiaj w wielu miejscach Anglii i Ameryce Pn. świeczka w pampkinie z wyrzeźbioną twarzą ma odstraszyć duchy i czarownice. Kiedy Druidzi brali członka rodziny, aby złożyć go w ofierze dla Samhain, zostawiali na schodach domostwa pampkina. Reprezentował on ofiarowaną osobę i gwarantował, że nikt inny nie będzie zabrany w tym roku. Legenda, zabobon, starożytna historia? Tak, ale wszystkie wywodzą się ze zła i są podtrzymywane przez tradycję Halloween.

CZAROWNICE - Słowo czarownica pochodzi od saksońskiego słowa oznaczającego osobę mądrą- wica. Stare słowo angielskie- wicca- reprezentuje dzisiaj, generalnie nauczanie czarów i wiele współczesnych wiedźm jest członkiniami tzw. "Kościoła Czarów"(The Church of Wicca), który jest oficjalnie nieopodatkowany przez U.S. Internal Revenue Senice. Czarownice ciągle istnieją, a Halloween jest ich specjalną nocą. Czarownica halloween, stara, brzydka wiedźma jest wytworem sztuki i przesądów. Jej czarna peleryna kojarzy się z magią, śmiercią i przekonaniem, iż czarownice potrafią latać. Pochodzi to z ich związku z duchami, stosowania narkotyków otępiających umysł i przyspieszających pracę serca. W takim stanie myślały one, iż potrafią latać.

CZARNY KOT - Przez tysiące lat koty kojarzyły się z magią i śmiercią. Egipcjanie mieli bogów-koty, a Rzymska bogini Diana mogła zmieniać się w kota. Rzymska i Grecka bogini czarownic i czarnoksiężników- Hecate też umiała zmieniać się w kota. Norweska bogini śmierci- Freya- jak twierdzono przyjeżdżała po duszę rydwanem kierowanym przez koty. Druidowie widzieli w kotach ucieleśnienie złej duszy i często palili je w ogniskach Samhain. Wierzono, że czarownice też potrafiły zmieniać się w koty. W związku z ich powiązaniem z nocą i magią, obraz czarnego kota łatwo przyjął się jako przesąd. W polowaniach na czarownice w latach 1600-nych nie tylko kobiety były palone za odprawianie czarów, ale także ich koty. Niestety czary nie umarły w tych płomieniach, a dzieci przebrane za wiedźmy podczas Halloween reprezentują i kultywują diabelskie praktyki.

CO MÓWI PISMO ŚWIĘTE? - Halloween nie jest wspomniane w Biblii, ponieważ słowo to jest stosunkowo nowe. Wszystkie jednak szatańskie rytuały związane z Druidyzmem, czarami i innymi diabelskimi praktykami mającymi miejsce w Halloween, są surowo zabronione w Słowie Bożym. A oto kilka z nich popartych biblijnym ostrzeżeniem:

Zauroczenie- owładnięcie kogoś magią, rzucanie uroku.
Wróżbiarstwo- przepowiadanie przyszłości (kryształowe kule, karty, wróżenie z ręki, z fusów).
Oczarowywanie- wywieranie wpływu na kogoś poprzez urok, magię, głos lub muzykę (np. hipnoza).
Ofiary- umyślne spowodowanie śmierci człowieka w celu zadowolenia duchów, przepowiedzenia przyszłości.
Wywoływanie duchów- komunikowanie się z umarłymi.
Astrologia- studiowanie gwiazd i planet w celu przepowiedzenia przyszłości- horoskopy.
Przepowiadanie i wieszczkowanie- przepowiadanie wydarzeń z symptomów i znaków lub duchów innych niż Duch Święty.
Czarnoksięstwo, magia, czary, czarodziejstwo- używanie mocy ze złych duchów.

BIBLIA MÓWI:

"Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów." (Kapłańska 19:26).
"Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem." (I Sam. 15:23)
"Saul umarł na skutek własnego przewinienia, które popełnił wobec Pana, przeciw Słowu Pańskiemu, którego nie strzegł. Zasięgał on nawet rady u wróżbiarki, a nie radził się Pana. On, więc zesłał na niego śmierć, a królestwo jego przeniósł na Dawida, syna Jessego." (I Kronik 10:13-14).
"On to przeprowadził synów swoich przez ogień w Dolinie Synów Hinnoma, uprawiał wróżbiarstwo, czary, magie, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, pobudzając Go do gniewu." (II Kronik 33:6)

Zobacz też:
I Sam. 28:1-25; Dzieje Ap. 16:1-18; Izajasza 8:19-20 i 19:13 i 47:12-15 oraz inne.

CO MAMY ROBIĆ?

W Liście do Tesaloniczan 5:21-22 apostoł Paweł mówi "Wszystko badajcie, a co szlachetne- zachowujcie. Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła". Oczywiście w prawdziwym kontekście badanie odnosi się do przepowiedni, powinniście jednak sprawdzić, co Biblia mówi na powyższy temat. Pomódl się i przeanalizuj przytoczone wersety. Pamiętajmy, Jezus powiedział, że Duch Święty doprowadzi nas do poznania całej prawdy (Jana 16:13).

Jeśli kiedykolwiek byłeś zaangażowany w jakiekolwiek zabronione praktyki, od parapsychologii zaczynając po praktyki satanistyczne, musisz prosić Boga o wybaczenie tego związku z diabłem.

Jeśli jesteś w posiadaniu czegokolwiek, co symbolizuje te praktyki (Ouija boards, karty tarota, fantazyjne gry, przewodniki, taśmy) spal to. Nie wolno nikomu tego przekazywać! Następnie pozbądź się wszystkich symboli Halloween- kostiumów czarownic, duchów itp., przerażających makijaży i innych dekoracji. Oczyść swój dom i swoją przeszłość od czegokolwiek, co ma związek z siłami demonicznymi.

A CO Z DZIEĆMI?

Jeśli jesteście rodzicami dzieci, które są przyzwyczajone do obchodzenia Halloween, poświęć czas, aby wyjaśnić im, dlaczego uważasz, że jako rodzina nie powinniście obchodzić tego święta nigdy więcej (zrób to przed 31 października). Jak już zrozumieją pomódlcie się razem i razem oczyśćcie dom z symboli Halloween.

Dowiedzieliśmy się, że w niektórych rejonach szkoły wydają więcej pieniędzy na przygotowania do Halloween aniżeli Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli twoje dziecko ma do wykonania jakiś projekt z okazji Halloween, lub odbywa się przyjęcie, zabawa, powinniście odwiedzić szkołę i wyrazić wasz pogląd w tej sprawie, prosząc o zwolnienie dziecka z takich zajęć. Na pewno spotkacie się ze zrozumieniem, a własne dziecko uchronicie przed czymś naprawdę złym .


Opracowanie: KECh Nowogard.
Artkuł udostepniamy dzięki serwisowi Ewangelista.pl