Powolny proces Drukuj Email
Autor: Zand   
czwartek, 08 marca 2018 10:00

Nie blakniemy od razu, to powolny proces. Po jakimś czasie biel zaczyna tak bardzo zlewać z się z czernią, że przestają nas szokować szarości.

„Uważajcie małe oczka, na co patrzycie, uważajcie małe uszka, czego słuchacie, uważajcie małe stópki, dokąd biegniecie, bo Ojciec w Niebie patrzy na Was z miłością i troską” – to z dziecięcej piosenki zrodził się pomysł na utwór Casting Crowns.

Piosenka „Slow Fade” zaczyna się małżeńską awanturą: żona ma pretensje i krzyczy, bo w życiu mężczyzny pojawiła się inna kobieta, a z domu wyjeżdżał przecież tylko w interesach. Zdjęcie rodzinne na podłodze przykryte okruchami szkła; brutalnie wybudzona ze snu dziewczynka nie wie, co się dzieje...

„Dopiero to drugie spojrzenie związuje Ci ręce, które ciemność coraz mocniej okręca swoim sznurem / Myśli zaczynają atakować natarczywie / Podejmujesz decyzje / Za które słono zapłacisz / Ludzie nigdy nie staczają się na dno w jeden dzień / To powolny proces”

Historia przedstawiona w teledysku kończy się dobrze, w kościele dochodzi do pojednania małżonków, a na pytanie córeczki, czy Tato i tym razem na pewno musi wyjechać w interesach, mężczyzna odpowiada: „Może tym razem jednak zostanę”.

Ile razy tego typu historie kończą się jednak zupełnie inaczej?

Zobacz również