Pastor IM - Korea Północna Drukuj Email
Autor: GPCH   
poniedziałek, 26 września 2011 00:00

- Możecie zniszczyć moje ciało, ale nie moją duszę - odważny koreański pastor odpowiedział najeźdźczej komunistycznej armii Korei Północnej.

- Nie będę głosił propagandy marksistowskiej w swoich kazaniach. Wiem, że innych pastorów zabieraliście nocą z domów i torturowaliście ich, ponieważ nie byli posłuszni waszym rozkazom, ale nie obchodzi mnie to, co zrobicie z moim ciałem.

Gniew oficera wzmagał się z każdym słowem pastora Ima. W końcu powiedział z odrazą:

- Jeżeli nie przejmujesz się sobą, to pomyśl o swojej rodzinie. Oni również zostaną zabici.

- Pastor Im zawahał się.

Oczekiwał, że sam będzie cierpiał, ale nie myślał o swojej rodzinie. Wiedział, przed jakim stoi wyborem. Z łagodnością w głosie odpowiedział jednak:

- Wolę raczej, by moja żona i dzieci zginęli z waszej ręki, wiedząc że pozostaliśmy wierni, niż zdradzić mojego Pana, by ich ocalić.

- Zabierzcie go - rozkazał oficer. Pastor Im był przez dwa lata przetrzymywany w ciemnej celi więziennej. Nie wolno mu się było golić ani zmieniać ubrania. Dodawał sobie otuchy, powtarzając werset biblijny, który miał dla niego bardzo duże znaczenie. Codziennie inni więźniowie słyszeli go, jak powtarzał ciepłym, spokojnym głosem obietnicę Jezusa z Ewangelii Jana 13,7: „Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, zrozumiesz to później”.

"Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, zrozumiesz to później." Ewangelia Jana 13,7

„Później”. We współczesnym świecie ekspresowej kawy, gotówki i wygody termin „później” niemal wyszedł z użycia. Chcemy zaspokojenia naszych potrzeb teraz, a nie później. Skrót najważniejszych wydarzeń na świecie, informacje sportowe, kulturalne, prognoza pogody - media na bieżąco informują nas o tym, co dzieje się w każdej dziedzinie życia. Jednak Bóg, który króluje i panuje nieograniczony czasem, nadal działa według zasady „później”. Czy jesteśmy gotowi Mu zaufać, a zrozumienie zachodzących wydarzeń odłożyć na przyszłość, być może bliżej nieokreśloną? Jeżeli przechodzisz obecnie przez trudne doświadczenie, ufność jest twoim najcenniejszym dobrem. Proś Boga, aby pozwolił ci na tyle Mu zaufać, by twoja ufność przezwyciężyła chęć zrozumienia.


Więcej świadectw z książki pt. " Bezgraniczne oddanie Chrystusowi " wydanej przez wydawnictwo "I Am" a opowiadającej o prześladowanych chrześcijanach na całym świecie znajdziesz tutaj