Opowieść wędrowca Drukuj Email
Autor: GPCH   
czwartek, 23 czerwca 2011 00:00

Pewien człowiek szedł nocą do odległego miasta, gdy nagle potknął się o coś na drodze. Pochyliwszy się, podniósł niedużą torbę pełną kamieni. Rozejrzał się wokół, próbując dostrzec w ciemnościach kogoś, kto być może ją upuścił.

Nie zobaczywszy nikogo, postanowił zabrać torbę ze sobą i ruszył dalej przed siebie w bezksiężycową noc.

 Dla zabicia czasu zaczął wrzucać małe kamyczki do rzeki płynącej wzdłuż drogi. Plum... plum... - dźwięk ten umilał trudy marszu znudzonemu wędrowcowi. Gdy dotarł on do celu, w torbie zostały już tylko dwa kamienie. Wszedł na rynek miejski i podszedł do latarni.

Trzymając dwa pozostałe kamienie w otwartej dłoni, przyglądał się im w żółtawym świetle lampy. Wydawały jakiś dziwny blask i mieniły się. Przyjrzał się bliżej. Ku jego ogromnemu zdumieniu małe kamyczki okazały się diamentami!

Pewien przebywający w więzieniu pastor, który przyprowadził do Chrystusa wielu swoich współwięźniów, opowiadał tę historię przy różnych okazjach. Cierpienie nauczyło go, że każdą chwilę, niezależnie od okoliczności, można wykorzystać do szerzenia Królestwa Bożego. Często napominał innych: - Można odzyskać utracone pieniądze, ale nie utracony czas. Wykorzystujcie swój czas mądrze w służbie Bogu.

Naucz nas liczyć dni nasze, byśmy zyskali mądre serca Psalm 90,12

Trzydzieści dwa miliony sekund w roku. Każda z nich jest cennym darem od Boga i powinna zostać wykorzystana dla Jego celów. Jeżeli je zmarnujemy, to powrócą one do Boga, ale nie do nas. Przeminęły na zawsze, tak jak diamenty przepadły na dnie rzeki. Jezus nawet w ostatnich chwilach życia zaoferował zbawienie wiszącemu obok na krzyżu przestępcy i wypowiedział słowa otuchy do swojej matki. Okazał też dobroć swoim oprawcom i wybaczył im. Spróbuj sobie wyobrazić, jak cenne musiały to być chwile dla owego przestępcy, który spotkał się tego dnia z Jezusem w niebie. Czy cenisz każdą chwile swojego życia i nadajesz jej głębokie znaczenie? Proś Boga, aby pokazał ci, jak możesz dobrze wykorzystywać czas.


Więcej świadectw z książki pt. " Bezgraniczne oddanie Chrystusowi " wydanej przez wydawnictwo "I Am" a opowiadającej o prześladowanych chrześcijanach na całym świecie znajdziesz tutaj