Konferencja 500-lecia Reformacji Drukuj Email
Autor: KCh Polkowice   
wtorek, 14 listopada 2017 00:00

Siłą chrześcijaństwa przez całe jego dzieje nie była wiara jako taka, lecz wyjątkowość jej treści. Chociaż właśnie na rok 2017 przypada 500-letnia rocznica Reformacji jako wydarzenia historycznego, stojąca za nią głęboka teologia stała się niemal zupełnie obca współczesnemu chrześcijaństwu. Teologia, która przecież zreformowała nowożytny świat i zapisała się na kartach historii złotymi zgłoskami.


Ufając, że wszystko, co może być zrozumiane, może być również w sposób zrozumiały wytłumaczone, z gorącym sercem oraz otwartym umysłem zabieramy się do zorganizowania konferencji, podczas której pragniemy ponownie odświeżyć chwalebne piękno fundamentalnych prawd Ewangelii o naszym zbawicielu, Jezusie Chrystusie. Przyświeca nam przekonanie, że doktryna łaski, która rozpaliła Kościół dokładnie 500 lat temu, ożywi i wzmocni także Kościół funkcjonujący w 21. wieku.

Więcej szczegółowych informacji oraz formularz rejestracyjny konferencji można znaleźć pod adresem: http://centrumnowezycie.pl/konferencja-regionalna-2017/