Ewangelia zachłanności i chciwości Drukuj Email
Autor: David Wilkerson   
piątek, 25 stycznia 2013 01:00

List wyjaśniający od World Challenge Inc.


21 czerwca 1999 r.

Umiłowani!

ŁASKA WAM I POKÓJ PRZEZ CHRYSTUSA, NASZEGO PANA.

Duch Święty położył na moim sercu coś, czym muszę się z wami podzielić. Jest to ostrzeżenie pełne miłości, pochodzące z samego serca Jezusa, który powiedział: "Baczcie, a wystrzegajcie się wszelkiej chciwości..." (Łukasza 12,15).

Piotr ostrzegał, że powstaną fałszywi prorocy i "z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści..." (2 Piotra 2,3).

Chciwość to "nadmierne pragnienia". Jest to stałe sięganie po więcej, po to, co jest większe, bardziej luksusowe. Jest to pułapka, w którą wpadają rzesze chrześcijan w tych dzikich czasach. Piotr ostrzegał nas, abyśmy się strzegli chciwych posługujących, którzy będą używać Słowa, aby wyzyskiwać wiernych - zachłannych kaznodziejów, którzy rozwiną fałszywą doktrynę skąpstwa i chciwości.

Ktoś przysłał mi taśmę video ze zjazdu sponsorowanego przez pewnego dobrze znanego kaznodzieję ewangelii sukcesu. Byłem tak przerażony przez to, co było tam nauczane, że z trudnością panowałem nad sobą. To było bluźnierstwo! Jeden z kaznodziei przechwalał się: "Właśnie wydałem 15.000 dolarów na psa. Ten pierścień na moim palcu kosztował mnie 32.000 dolarów. Mieszkam w domu o powierzchni 8.000 stóp kwadratowych [ok. 740 metrów kwadratowych - przyp. tłum.], ale zamierzam wybudować większy - taki, z którego dumny byłby Salomon.

Kiedy ludzie w moim miasteczku widzą mój wielki dom i mojego Rolls Royce'a na podjeździe, to wiedzą że w niebie jest Bóg." Chciało mi się płakać, ponieważ przez cały czas kiedy on mówił, ludzie wbiegali na scenę i wypełniali mu kieszenie pieniędzmi.

Inny mówca ostrzegał tłumnie zgromadzonych: "Nigdy nie dawajcie biednym - dawajcie tylko błogosławionym. Sami będziecie błogosławieni jedynie wtedy, gdy będziecie dawać błogosławionym. Dawanie biednym jest marnowaniem waszych pieniędzy." Ci chciwi ludzie przechwalali się swoimi domami, biżuterią, samolotami o wartości wielu milionów dolarów, luksusowymi samochodami. Jeden z nich przechwalał się, że ma dziesięć milionów dolarów. Wszyscy oni utrzymywali, że są bogatymi ludźmi. Tragedią było to, że ludziom się to niesamowicie podobało! Oni byli wyzyskiwani przez wypaczoną ewangelię.

Słowo Boże mówi o tych bogatych, chciwych kaznodziejach: "...wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie" (zobacz 2 Piotra 2,3). Stali się oni zuchwali i butni w swojej chciwości. Głoszą teraz, że nie możesz otrzymać pełni Ducha Świętego, dopóki nie będzie ci się powodziło materialnie. To jest bluźnierstwo!

Umiłowani, nie słuchajcie tej fałszywej ewangelii. Ona jest szatańska. Ona wychodzi z serc ludzi, którzy są lekkoduszni i frywolni, są żartownisiami chciwymi na więcej rzeczy. Prorok Izajasz opisuje ich tak: "Psy to żarłoczne, nienasycone. A są nimi pasterze, którzy na niczym się nie znają. Wszyscy chodzą swoją własną drogą, każdy myśli o własnej korzyści, wszyscy bez wyjątku" (Izajasza 56,11).

Dziękuję Bogu za to, że On obiecał zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Nie chcę, aby jakiekolwiek pieniądze od wiernych uczyniły mnie bogatym. Jesteśmy bogaci wtedy, gdy mamy pokój i możemy żyć bez obawy przez wszystkie dni naszego życia w świętości przed Panem! Dziękuję wam za wasze modlitwy i wsparcie dla tej służby skierowanej do mas ludzi w Nowym Jorku.

Przesyłam wyrazy miłości w Chrystusie.

Jego sługa,
David Wilkerson