...ale to jeszcze nie koniec Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
piątek, 04 marca 2022 11:30

"Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec". Mat 24, 6

Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Mówi o tym cały świat. Pojawił się niepokój i niepewność. Pojawiło się poczucie zagrożenia, a nawet scenariusz wojny totalnej.

Jako ludzie biblijnie wierzący mamy pewność, że Panem jest Jezusa. To On jest Panem panów i Panem historii. Na podstawie Biblii wiemy, że historia obecnego świata zmierza nieuchronnie do punktu krańcowego jakim będzie paruzja (powtórne przyjście Chrystusa). Wydarzenie to zostanie poprzedzone Bożym sądem i apokaliptycznymi plagami. Kiedy to nastąpi, nie wiemy ale wiemy, że nastąpi.

Dla nas, ludzi wierzących paruzja to ratunek, wybawienie i przeniesienie do lepszej, nowej rzeczywistości. Dlatego nie mamy powodów aby się bać wieści wojennych i relacji o tym, co dzieje się na Ukrainie. Raczej potrzebujemy zjednoczyć się w modlitwie o naród Ukraiński a w szczególności o braci i siostry ze wschodu. Powinniśmy też być gotowi na pomoc uchodźcom wojennym, gdy zajdzie taka potrzeba.

A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze. Łuk 21:28

Trwajmy w wierze, trwajmy w Chrystusie.

Marana tha