Aktualna sytuacja br. Kazimerza Sosulskiego Drukuj Email
sobota, 17 października 2020 18:06

Kazimierz Sosulski w dniu 6. października doznał udaru. Przebywa obecnie w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim na oddziale neurologicznym (w pododdziale udarowym).

Aktualna sytuacja br. Kazimerza Sosulskiego wg słów lekarki prowadzącej:

- stan ciężki, ale stabilny

- nastąpiła dalsza poprawa ogólnego stanu organizmu (badania wykazały lepsze parametry)

- odżywiany jest sondą

- w poniedziałek logopeda wypowie się co do możliwości samodzielnego połykania i odłączenia sondy

- rehabilitacja szpitalna nie jest możliwa, dlatego proponują Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Po szpitalu potrzebna będzie opieka całodobowa, co jest wg lekarzy i osób, które miały podobne doświadczenia ponad siły jednej osoby – niemłodej żony, nawet z pomocą dochodzących
odpowiednich służb.

Tymczasem na pewno pobyt w domu, ze względów psychicznych, emocjonalnych, lepiej by mu służył. Jest jednak jeszcze problem nadciśnienia tętnicznego płucnego, z powodu którego miał operację, a dalsze postępowanie medyczne związane z tą chorobą miało być ustalone w klinice w
Otwocku, do której nie zdążył na wyznaczony termin z powodu udaru. W obecnej sytuacji nie wiadomo jeszcze czy i na jaką pomoc można liczyć ze strony Kliniki w Otwocku, a jest ona niezbędna.

Osoby znające problem opieki całodobowej z autopsji zdecydowanie odradzają dom. Dostęp do badań i opieki lekarskiej jest wtedy wręcz niemożliwy, a już zwłaszcza w czasie pandemii.

Jest to ogromny problem i bardzo trudna decyzja do podjęcia.

Módlmy się o Boże prowadzenie i życzliwość ludzi.