Każdy zbór ma swego ....żandarma Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 13 czerwca 2015 22:40


 
O konieczności nowego narodzenia Drukuj Email
Autor: Wiesław Kulawiec   
sobota, 13 czerwca 2015 21:06

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Musisz się na nowo narodzić" wygłoszonego przez br. Wiesława Kulawca.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Przyjdź do Ojca Drukuj Email
piątek, 12 czerwca 2015 10:56

O tobie myślał On zanim powstał świat,
dla Niego cenna jest każda twoja łza.
Tak bardzo kocha, że swojego Syna dał
dokonało się, więc możesz przyjść.

I nic nie zrobisz by On bardziej kochał cię
nie zamknie swoich drzwi, choć wie o grzechach twych.
Tak bardzo kocha, że swojego Syna dał,
dokonało się, więc możesz przyjść.

Więcej… [Przyjdź do Ojca]
 
Dobre uczynki są ważne Drukuj Email
Autor: Otto Willenbrecht   
czwartek, 11 czerwca 2015 00:00

W większości zborów nie mówi się zbyt dużo o dobrych uczynkach! Uważa się, że mogłoby to sprawić wrażenie zbliżania się do kościoła rzymskiego lub biblijnych faryzeuszy.
Taka ostrożność jest uzasadniona, gdyż w historii chrześcijaństwa zbawiające i uwalniające poselstwo Biblii było zbyt długo zniekształcane niebiblijną nauką o usprawiedliwieniu z uczynków. Także dzisiaj niemało jest ludzi, którzy uważają, że dobrymi uczynkami zjednają sobie Boga lub zasłużą na niebo.

Więcej… [Dobre uczynki są ważne]
 
Zbawienie z łaski a uczynki Drukuj Email
Autor: Szymon Matusiak   
środa, 10 czerwca 2015 00:00

Znany pisarz chrześcijański, John MacArthur, stwierdził: „Patrząc na Kościół jako całość, szczególnie na ewangeliczne chrześcijaństwo, daje się zauważyć wiele apatii i brak prawdziwego zaangażowania.

Może w swoim zwiastowaniu za dużo mówimy o łasce, nie wskazując na to, że chrześcijanin prawdziwie zbawiony z łaski, jest również zbawiony do dobrych uczynków, w które ma się angażować (Efez. 2:8-10)” – Charyzmatycy, s. 282. Wiele osób podziela zdanie tego autora, dostrzegając jakąś niemoc i słabość w działalności niektórych zborów i poszczególnych wierzących. Istnieje zatem potrzeba, byśmy odświeżyli w swych umysłach prawdę o roli uczynków w naszym życiu.

Więcej… [Zbawienie z łaski a uczynki]
 
Anatomia nawrócenia Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 00:00

Czy chcesz zostać chrześcijaninem w biblijnym tego słowa znaczeniu?

Jeżeli nie należysz jeszcze do Chrystusa, jeżeli nie doświadczyłeś jeszcze pewności zbawienia i pokoju dotyczącego twojej przyszłości, to ta chwila może stać się przełomem dla twojego życia. Nawiązanie tej wspaniałej łączności z Chrystusem porównał ktoś do zawarcia związku małżeńskiego. Podobnie jak ślub musi być poprzedzony świadomą decyzją, tak i osobista społeczność z Chrystusem może zrodzić się jedynie jako efekt (rezultat) twego wolnego wyboru. Jak tego dokonać ?

Otóż, aby mogła powstać ta cudowna jedność z Chrystusem, do zainicjowania twojego chrześcijaństwa musisz zaangażować trzy sfery swojej osobowości. Są to : intelekt, uczucia i wola. Nie wystarczy wiedzieć, że jest Bóg. Nie wystarczy nawet zaakceptowanie Jego dekalogu, Jego przykazań. To za mało, że Słowo Boże porusza cię do głębi lub, że jesteś rozentuzjazmowany odkryciem, że Jezus ciebie kocha. Nie staniesz się chrześcijaninem w biblijnym tego słowa znaczeniu, dopóki nie podejmiesz decyzji: " Jezu ja chcę być Twoim dzieckiem! Panie zapraszam Cię do mojego serca. Wejdź !" Jeżeli stało się to w twoim życiu, to nie ma znaczenia kiedy to miało miejsce. Ważne jest, abyś miał pewność, że teraz, w tej chwili, Chrystus cię wypełnia, że On jest obecny w twoim życiu.

Więcej… [Anatomia nawrócenia]
 
Czy narodziłeś się na nowo? Drukuj Email
Autor: J. C. Ryle   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 01:00

Czy narodziłeś się na nowo? Nie wystarczy powiedzieć: „Należę do Kościoła, więc przypuszczam, że tak". Tysiące nominalnych chrześcijan w ogóle nie posiada oznak nowego narodzenia, o którym uczy nas Pismo Święte.
Czy chciałbyś wiedzieć, jakie cechy charakteryzują i potwierdzają narodzenie na nowo? Jeśli poświęcisz temu zagadnieniu trochę czasu i uwagi, to będziesz mógł je zobaczyć w Liście Jana.

Więcej… [Czy narodziłeś się na nowo?]
 
Musisz się na nowo narodzić Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
niedziela, 07 czerwca 2015 00:30

 
D-Day chrzescijanina Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 06 czerwca 2015 19:25

 
Satanistyczny symbol napoju energetycznego "Monster" Drukuj Email
piątek, 05 czerwca 2015 00:00

 
Strach, który nie tylko ma wielkie oczy Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 17:30

"Strach ma wielkie oczy" – mówi popularne polskie przysłowie i w tych słowach wyrażona jest życiowa mądrość: „temu, kto się boi, wszystko wydaje się większe i groźniejsze niż w rzeczywistości”. Jednak strach niesie ze sobą jeszcze inne zagrożenie – może nas zaślepić; zaburzyć nasze właściwe postrzeganie życia. 

Trzeźwy umysł

Czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, apel o trzeźwy, odnowiony umysł przejawia się w całym nauczanie apostolskim (Rzym 12:2; Efez. 4:23; 1 Tes 5:8; 1 Ptr 1:13; 1Ptr 4:7; 1 Ptr 5:8). Choć każdy z tych wersetów ma niesamowitą głębię, szczególnie dotykają mnie słowa apostoła Pawła skierowane do Rzymian:

A nie upodobniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre miłe i doskonałe (Rzym 12:2; Biblia warszawska)

W Przekładzie Towarzystwa Świętego Pawła: Nie upodobniajcie się to tego świata, ale przemieńcie się poprzez odnowę myślenia, aby rozeznać, jaka jest wola Boża, co szlachetne, co miłe, co doskonałe.

Nasze myśli oraz sposób myślenia mają duży wpływ na to, jak postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość i okoliczności. Możemy patrzeć na życie z dwóch perspektyw – ziemskiej i niebiańskiej. Nierozłącznym towarzyszem tej ziemskiej jest strach, ta niebiańska – która ukazuje co jest wolą Bożą, co jest dobre miłe i doskonałe – to cel ciągle odnawiającego się umysłu. Kiedy zastanawiam się nad postrzeganiem życia z perspektywy nieba, przypominają mi się dwie prawdy, które zrewolucjonizowały moje życie:

1) Celem mojego życia jest uwielbienie Boga

Kiedyś przeczytałam ciekawą myśl: Zamiast pytać siebie „Co uczyni mnie szczęśliwym?” spróbuj zadać sobie inne pytanie: „Co przyniesie Bogu chwałę?”. Kiedy przestaniemy gonić za własnym szczęściem, a skierujemy naszą uwagę na to, co przyniesie Bogu chwałę, zaczniemy żyć życiem, które naprawdę ma znaczenie. (Leslie Ludy)

Przez wiele lat nie zdawałam sobie sprawy, z tego, że zostałam stworzona, aby oddawać Bogu chwałę, że Bóg chce się uwielbić w moim życiu. Nie patrzyłam na życie tymi kategoriami, a znaczenie chrześcijaństwa ograniczyłam do zapewnienia sobie miejsca w niebie oraz życie zgodnego z chrześcijańską moralnością. Reszta – myślałam – to mój własny biznes. Nic jednak bardziej mylnego.

Więcej… [Strach, który nie tylko ma wielkie oczy]
 
Wszystko z Jego powodu Drukuj Email
Autor: Jakub Michalak   
sobota, 30 maja 2015 06:57

W nim cała ufność ma,

Jezus, mój wierny przyjaciel.

Narodziłem się na nowo.

Wszystko z Jego powodu.

Wszystkie moje winy zostały zmazane,

Wszystko dlatego, że zajął moje miejsce.

Żyję dziś,

Wszystko z Jego powodu.

Więcej… [Wszystko z Jego powodu]
 
Ja też mam pancerz ochronny Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 30 maja 2015 00:09

 
Abym lepiej docenił Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 29 maja 2015 10:11

Każdego dnia organizm człowieka bombardowany jest rozmaitymi bakteriami, zarazkami i wirusami. Bóg jednak swoim wiernym zapewnił ochronę. Piórami swymi okryje cię i pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie. Wierność jego jest tarczą i puklerzem. Nie ulękniesz się strachu nocnego ani strzały lecącej za dnia, ani zarazy, która grasuje w ciemności, ani moru, który poraża w południe [Ps 91,4-6].
To wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa dzieci Bożych ma swoje głębokie uwarunkowanie. Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz [2Mo 15,26]. Układ odpornościowy organizmu człowieka wierzącego  bierze się nie tyle z  jego naturalnych predyspozycji, co raczej z jego zaufania do Boga. Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją, nie dosięgnie cię nic złego i plaga nie zbliży się do namiotu twego, albowiem aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich [Ps 91,9-11].

Więcej… [Abym lepiej docenił]
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 następna > ostatnia >>

Strona 172 z 195