Gdy nie można znaleźć w Biblii ... Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 18 lipca 2015 20:07

W rocznicę ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża

 
Właściwy rozwój, czyli słów kilka o tym, po co wzrastać i w jakim kierunku Drukuj Email
Autor: Jarosław Domieniuk   
środa, 15 lipca 2015 19:56

Rozwój to zagadnienie związane z życiem każdego z nas, stąd też jest nam bardzo bliskie. Rozwój człowieka, jako organizmu żywego, następuje od chwili poczęcia i już na tym etapie jest skrupulatnie badany i weryfikowany. Każdy rodzic pragnie i wręcz oczekuje tego, że płód będzie rozwijał się prawidłowo. Gdy upragnione dziecko przychodzi na świat, rodzice bacznie obserwują jego rozwój i aktywnie w nim uczestniczą aż do czasu, gdy dziecko osiągnie dojrzałość i usamodzielni się.

Więcej… [Właściwy rozwój, czyli słów kilka o tym, po co wzrastać i w jakim kierunku]
 
Znamię bestii, 666 nadciąga Drukuj Email
poniedziałek, 13 lipca 2015 00:00

W filmie ukazany jest prawdopodobny pierwowzór znamienia zwierzęcia, bez którego nikt nie będzie mógł ani sprzedawać ani kupować.

Biblia mówi, że jeśli ktoś je przyjmie, to nie ma już dla niego ratunku.

Apokalipsa św. Jana 14:9-11 Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.

Film pochodzi z kanału The Alex Jones Channel: https://www.youtube.com/watch?v=YKsR5...

 
Łagodzenie opisu rzeczywistości Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 11 lipca 2015 17:10

 
Boża rzeczywistość Drukuj Email
Autor: Miroslaw Koziel   
piątek, 10 lipca 2015 11:08

Życie na ziemi nie jest celem samym w sobie, jest jedynie środkiem ku osiągnięciu celu.Naszym celem jest przygotowanie się do wieczności.

Podejmując jakąkolwiek decyzję, pamiętajmy o konsekwencjach. Po drugiej stronie spędzimy więcej lat niż tu na ziemi.

Zastanówmy się, gdzie chcemy spędzić wieczność - z Bogiem czy bez Niego?

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  kazania  pt. "Boża rzeczywistość" wygłoszonego w zborze KZ w Ustroniu przez  br. Mirosława Kozieła.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Podobnie...jak za dni Lota Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 08 lipca 2015 11:24

Podobnie do czego? Jakiego Lota? O co chodzi ? Pan Jezus  w Ewangelii Łukasza (18, 20- 37)  odpowiada na pytanie faryzeuszy, kiedy przyjdzie Królestwo Boże?


Eschatologia, czyli nauka o czasach ostatecznych to interesująca dziedzina biblistyki. Jakkolwiek budząca ciekawość, jak sądzę nie tylko ludzi wierzących, jednocześnie pozostaje najbardziej dyskutowaną i na różnorakie sposoby rozumianą i wyznawaną.

Kiedy nastąpi koniec świata?  Jak będzie wyglądać powtórne przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa? Co będzie się dziać z ludźmi wierzącymi, a co z niewierzącymi?

Więcej… [Podobnie...jak za dni Lota]
 
Stary a nowy krzyż Drukuj Email
Autor: A.W.Tozer   
niedziela, 05 lipca 2015 00:00

Bez wszelkich zapowiedzi i przeważnie niepostrzeżenie do popularnych kręgów ewangelicznych wszedł w naszych czasach nowy krzyż. Jest podobny do starego krzyża, lecz różni się od niego. Podobieństwa są powierzchowne, różnice fundamentalne.

Z tego nowego krzyża zaskoczyła nas nowa filozofia życia chrześcijańskiego, a z tej nowej filozofii przyszła nowa technika ewangeliczna: nowy typ spotkań i nowy rodzaj zwiastowania. Ten nowy rodzaj ewangelizacji używa tego samego języka co stary, ale jego treść nie jest taka sama i jego akcenty nie są takie, jak poprzednio.

Więcej… [Stary a nowy krzyż]
 
Widzieć siebie w świetle krzyża Drukuj Email
niedziela, 05 lipca 2015 00:00

 
Ostateczna batalia Drukuj Email
czwartek, 02 lipca 2015 13:20

 
Ostatni dzwonek Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
poniedziałek, 29 czerwca 2015 00:00

Zadzwonił ostatni szkolny dzwonek. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dobiegła końca i większość uczniów w szalonym pędzie wybiegła ze szkoły czując upragnioną wakacyjną wolności.

Ja również opuszczam szkolne mury, ale po raz pierwszy jako przedstawiciel grupy stojącej „po drugiej stronie barykady”.  Choć ten rok był nieporównywalnie cięższy niż jakikolwiek z lat mojej niekrótkiej edukacji, wychodzę z uśmiechem i wielką – choć zupełnie inną – radością. Cieszę się, nie dlatego, że opuszczam to miejsce, ale… dlatego, że tu byłam. 

Nie zawsze jednak tak było. Choć praca spadła mi z nieba, choć miejsce, w które trafiłam przy racjonalnej ocenie było idealnym, nie cieszyłam się. Na początku o nim marzyłam, ale później – wiedząc, że jest nieosiągalne – zaplanowałam sobie zupełnie inną drogę, która skradła moje późniejsze marzenia i dążenia. Jednak cały czas w cichych westchnieniach prosiłam, aby to Bóg pokierował moim życiem, bo przede wszystkim chciałam wypełnić Jego wolę.  I nagle niemożliwe stało się możliwe. Znalazłam się w miejscu, o którym wcześniej myślałam, że jest nieosiągalne. Nie cieszyłam się jednak – nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy i już zbyt mocno byłam przywiązana do nowej wizji tego, gdzie będzie mi najlepiej. Z rozczarowania i przygnębienia wyrwała mnie reakcja znajomego na wieść o tym, że dostałam pracę: „Bóg się o Ciebie zatroszczył! :)”. Te słowa otworzyły mi oczy i upewniły w tym, że wbrew moim obecnym zapatrywaniom i uczuciom, to miejsce jest Bożą wolą dla mnie na ten rok. 

Więcej… [Ostatni dzwonek]
 
Nie wszystko w sieci jest zdrową rybą Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 27 czerwca 2015 13:29

 
Komu grozi odstępstwo? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 26 czerwca 2015 13:24

Dziś rocznica śmierci Juliana Apostaty.  Zapisał się on w dziejach świata jako cesarz rzymski, który chciał odrestaurować pogaństwo. Urodził się w czasach, gdy chrześcijanie przestali już być prześladowani. W wieku trzydziestu lat został cesarzem i w ciągu dwuletniego zaledwie okresu panowania  starał się przywrócić w Rzymie tradycyjne kulty religijne. 26 czerwca 363 roku zginął nagle w bitwie z Persami. Istnieje przypuszczenie,  że zabił go rzymski żołnierz – chrześcijanin. Umierając Julian Apostata miał rzekomo powiedzieć: "Zwyciężyłeś Galilejczyku”, mając na myśli Chrystusa.

Apostazja cesarza Flawiusza Juliana bardzo szybko zakończyła się jego śmiercią. Nie można nawet powiedzieć, że było to odstępstwo od wiary w Jezusa Chrystusa w pełnym tego słowa znaczeniu.  Gdyby ów człowiek rzeczywiście narodził się na nowo i dał się prowadzić Duchowi Świętemu, to z pewnością nie tęskniłby za pogaństwem na rzymskich ulicach. Julian najwyraźniej nie był prawdziwym chrześcijaninem.

Więcej… [Komu grozi odstępstwo?]
 
Apostazja Drukuj Email
Autor: Stave Gallangher   
piątek, 26 czerwca 2015 00:00

 
Potem przyszedł ranek Drukuj Email
Autor: Jakub Michalak   
środa, 24 czerwca 2015 16:36

Wszyscy odeszli, nie mając nic do powiedzenia,

Stracili właśnie najdroższego przyjaciela.

Wszystko, co powiedział, a teraz nie żyje,

Więc to tak miało się skończyć?

Sny, które śnili - nie to zobaczyli.

Teraz On nie żyje i nie ma Go.

Ogród, więzienie, młotek, gwóźdź,

Jak noc może być tak długa?

Więcej… [Potem przyszedł ranek]
 
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

Strona 136 z 161