Bóg ma swój cel i czas Drukuj Email
Autor: Nicol Poręba   
piątek, 30 października 2015 23:00

Świadectwo br. Nicola z Francji - zbór ChWZ w Zabrzu - 05.04.2015 r.

 
...zacznij naśladować Jezusa Drukuj Email
wtorek, 27 października 2015 11:11


 
Proroctwa biblijne o czasach ostatecznych Drukuj Email
Autor: dr Allen Atkins   
sobota, 24 października 2015 11:28

Zapraszamy do wysłuchania kazania, które wygłosił dr Allen Atkins podczas nabożeństwa w zborze KZ w Lesznie.

Kazanie rozpoczyna się w 37 min. klipu.

 
Proroctwa biblijne, które już się wypełniły - "Tyr utopiony w morzu" Drukuj Email
sobota, 24 października 2015 10:00

Prorok Ezechiel zapowiedział Tyrowi dość osobliwy koniec. Prawdopodobieństwo dokładnego jego wypełnienia się wciąż zadziwia. Ezechiel 28: …Synu człowieczy, powiedz księciu Tyru: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ponieważ twoje serce było wyniosłe i mówiłeś: Jestem bogiem i zamieszkuje w siedzibie bogów pośród mórz...

Ezech. 26:3-9,14,19: Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto wystąpię przeciwko tobie, Tyrze! Wywiodę przeciwko tobie liczne narody, jak morze, gdy podnosi swoje fale. I zburzą mury Tyru, i rozwalą jego wieże; zmiotę z niego jego kurz i uczynię z niego nagą skałę. Będzie miejscem, gdzie rozciągają sieci rybackie pośród morza .... Jego miasta podległe na lądzie będą pobite mieczem. I poznają, że Ja jestem Pan. Gdyż tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja sprowadzę na Tyr z północy Nebukadnesara, króla babilońskiego, króla królów, z rumakami, rydwanami, jeźdźcami i licznym wojskiem. On wybije mieczem twoje podległe miasta, usypie przeciw tobie wał i postawi przeciw tobie dach z tarcz. I skieruje swoje tarany przeciw twoim murom, a twoje wieże rozwali żelaznymi hakami. (...) Obrócę cię w nagą skałę: Będziesz miejscem gdzie rozciągają sieci rybackie; już nigdy nie będziesz odbudowany, gdyż Ja, Pan, to powiedziałem mówi Wszechmocny Pan. (...)
Gdyż tak mówi Wszechmocny Pan: Gdy uczynię cię miastem spustoszonym jak inne miasta, które nie są zamieszkane, gdy sprowadzę na ciebie nawałnicę i pokryją cię wielkie wody.

W roku 586 przed Chrystusem Nabuchonodozor, tak jak zapowiadało proroctwo, zaatakował Tyr. Ale ludzie umknęli z dobytkiem i skarbami na pobliską wyspę. Przez 240 lat miasto Tyr leżało w gruzach a jego mieszkańcy nadal żyli na wyspie.

W końcu Aleksander Wielki wysłał swoje wojsko na Tyr, ale zastał je w ruinach, na wyspę zaś nie mógł się dostać bo mieszkańcy obwarowali ją wodnymi zaporami. Nie dał jednak za wygraną. Opracował plan: Postanowił wybudować drogę z lądu do wyspy. Budulec wziął z miasta Tyr. Wojsko wrzuciło całe miasto do morza. Zeskrobali nawet piach. I tak spełniło się proroctwo, miasto Tyr zostało płaskie i nagie jak wierzchołek skały i przykryją je "wielkie wody".

Spełnienie się tego proroctwa zmieniło geografię Libanu. To co było wyspą jest teraz półwyspem. "I nigdy nie będziesz odbudowane".

To proroctwo wypełniło się bardzo dokładnie.

 
Dzień walki z otyłością Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 24 października 2015 08:29

 
Ty również potrzebujesz! Drukuj Email
poniedziałek, 19 października 2015 20:00

W kopalni węgla pracował pod powierzchnią ziemi młody, wierzący górnik. Pewnego dnia dane mu było przeżyć przy pracy niezwykle trudne doświadczenie. Wszystko układało się na opak. Odprowadzony przez niego wózek pełen węgla wykoleił się na zakręcie szyn i to tak nieszczęśliwie, że młody górnik w żaden sposób nie mógł go z powrotem wyprowadzić.

Więcej… [Ty również potrzebujesz!]
 
Ach potrzebuję Cię, w dniach dobrych jak i w złych Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
poniedziałek, 19 października 2015 19:15
Chociaż dzisiaj nie śpiewa się już ze „Śpiewnika Pielgrzyma”, to nadal pamiętam wiele numerów, pod którymi znajdują się moje ulubione teksty, śpiewane kiedyś podczas nabożeństw. Jedną z takich pieśni jest numer 320, czyli „Ach, potrzebuję Cię”.
Przypuszczam, że dzisiaj większość młodego pokolenia, nie zna już tych wspaniałych treści, jakie ongiś śpiewano. Dlatego pozwólcie, że przypomnę z niej chociaż kilka strof.

Ach potrzebuję Cię, Łaskawy Panie mój

Twe imię skałą mą, W nim jest pociechy zdrój!

O Panie drogi Panie, Potrzebuję Ciebie

Ja muszę mieć Cię zawsze, Błogosław mi!

Ach potrzebuję Cię, O Jezu, przy mnie stój

Bym został wiernym Ci, Przez cały życia bój!

Obawiam się, że takie słowa, pomimo najnowszych aranżacji i zmian stylu i melodii wykonywania tej pieśni, nie cieszą się powodzeniem wśród współczesnych chrześcijan. A to dlatego, że obecnie kładzie się nacisk na spoleganie na sobie samym. Zwracanie się o pomoc, szczególnie  w miejscach publicznych, traktowane jest jako przejaw słabości. Obecnie głosi się hasła chrześcijaństwa „maczo”, propaguje się „power” i samorealizację w zdobywaniu zaszczytnych celów, jakie wyznaczają fachowi doradcy od osiągania sukcesów w życiu.
Więcej… [Ach potrzebuję Cię, w dniach dobrych jak i w złych]
 
Ach, potrzebuje Cię mój Panie Drukuj Email
niedziela, 18 października 2015 19:15

Piękna, wokalna  interpretacja znanego hymnu "Ach, potrzebuje Cię" (ŚP 320). Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaśpiewał jeden człowiek!

Nasza inicjatywa idzie jednak nie w kierunku wskazania oczywistej perfekcji wykonania tej pieśni, ale raczej w celu inspiracji by wziąć śpiewnik, zawołać członków rodziny i ... śpiewać!

Pamiętam te chwile z domu rodzinnego, kiedy w niezapomnianej atmosferze właśnie tak robiliśmy.

Dzisiaj ta tradycja upada, bo...o nią nie dbamy.Często masowa, populistyczna rozrywka, emitowana przez nasze TV wygrywa.

Więcej nie piszę...idę pośpiewać z żoną! Na chwałę Bogu!

 
Ach, potrzebuję Ciebie - historia powstania Drukuj Email
Autor: Zand   
niedziela, 18 października 2015 19:14

Wiele z chrześcijańskich pieśni i hymnów powstało w wyniku trudnych przeżyć i sytuacji, przez które przechodzili ich autorzy. Są jednak i hymny szczęścia, napisane sercem przepełnionym Bożą radością i pokojem, należy do nich "Ach, potrzebuję Cię".

Hymn ten został napisany przez utalentowaną poetkę Annie Sherwood Hawks urodzoną w 1835 w Hoosick (Nowy Jork), która zaczęła pisać i publikować swoje wiersze już w wieku czternastu lat. Gdy jako 24-latka wyszła za mąż, przeprowadziła się do innej dzielnicy Nowego Jorku (Brooklyn), gdzie zaczęła uczestniczyć w nabożeństwach kościoła, którego pastorem był znany wówczas kompozytor i autor hymnów Dr Robert S. Lowry.

Pastor natychmiast dostrzegł ogromny potencjał poetki i zachęcał ją do pisania: „Jeśli napiszesz słowa, ja skomponuję do nich muzykę” - powtarzał Annie i zawsze dotrzymywał słowa. Hymn "Tak potrzebuję Cię" powstał w kwietniu 1872 i stanowi subtelne nawiązanie do słów Jezusa o krzewie winnym i latoroślach (Jana 15:4-5).

Więcej… [Ach, potrzebuję Ciebie - historia powstania]
 
Proroctwa biblijne, które już się wypełniły - "Złota Brama" Drukuj Email
sobota, 17 października 2015 13:16

Brama Złota prowadziła na dziedziniec Świątyni, była najważniejszą bramą miasta. W 44 rozdziale Ezechiela znajduje się proroctwo dotyczące jej zamurowania.

Potem poprowadził mnie z powrotem w kierunku bramy zewnętrznej świątyni, zwróconej ku wschodowi; lecz była zamknięta. I rzekł do mnie: Ta brama będzie zamknięta, nie będzie się jej otwierać i nikt nie będzie przez nią wchodził, gdyż Pan, Bóg izraelski, wszedł przez nią, dlatego będzie zamknięta. (Ezech. 44:1-2)

Przez 600 lat proroctwo pozostawało niewypełnione, aż w roku 30 Jezus wjechał na osiołku przez tą bramę i tak pierwsza część tego proroctwa wypełniła się, ale druga wydawała się nieprawdopodobna. Złota brama od czasów panowania Arabów w Jerozolimie prowadziła wprost na dziedziniec Meczetu Omara, miejsce to przyciąga wiernych muzułmanów ze wszystkich części świata. Ponieważ wchodziło się tam przez Złotą Bramę nie było sensu jej zamurowywać - była przecież potrzebna.

W XVI wieku sułtan Sulejman postanowił odbudować mury Jerozolimy razem ze Złotą Bramą. Od razu po jej odbudowie kazał ją zamknąć i zamurować blokami. To niewiarygodne. Wszystkie inne bramy zostały otwarte, ale Złota Brama, najważniejsza ze wszystkich wypełniła proroctwa sprzed 25 wieków. "Ta brama ma być zamknięta, Bóg Izraela wszedł przez nią, dlatego ma być zamknięta."


 
Zauważaj ludzi w potrzebie Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 17 października 2015 12:07

 
Dlaczego to było tak trudne? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 15 października 2015 23:36

foto: www.uol.com.br

W tych dniach polski ksiądz pełniący swe funkcje w samym sercu kościoła rzymskokatolickiego wyznał, że jest gejem i przedstawił swego partnera, z którym na co dzień współżyje. W licznych wypowiedziach chlubi się teraz swoją seksualnością i przekonuje, że jest szczęśliwym człowiekiem. Jednocześnie powiedział, że przyznanie się do swojej orientacji seksualnej było dla niego bardzo trudne i wiele go kosztowało. Dlaczego? Skoro dobre jest to, co miał ujawnić, to dlaczego się z tym tak zmagał?

Ogólnie rzecz ujmując, są myśli, postawy, czyny i rzeczy, z którymi możemy wystąpić z podniesioną głową w świetle dnia i są takie, których się wstydzimy. Każdy naturalny, zdrowy na umyśle człowiek ma jasną i ciemną stronę duszy. Ma na swoim koncie i jedno i drugie. Za pierwsze zbieramy pochwały. Za drugie dostajemy naganę, a nawet karę.

Więcej… [Dlaczego to było tak trudne?]
 
"Czuję wolność, spokój i szczęście..." Drukuj Email
Autor: Bartosz Sokół   
czwartek, 15 października 2015 22:26

“Czuję wolność, spokój i szczęście” - brzmi znajomo, ale słowa te nie padły tym razem z ust nawróconego na chrześcijaństwo konwertyty.

Wypowiedział je podczas udzielanego dla stacji CNN wywiadu słynny ostatnimi czasy ks. Krzysztof Charamsa, a wszystko to w ramach radosnego i pełnego entuzjazmu uwalniania wieści o pielęgnowanym przez siebie homoseksualizmie. Bezpardonowe oskarżenie kościoła katolickiego o “wszechobecną i ślepą homofobię” uzupełnione zostało w telewizyjnych przekazach ujęciami uśmiechniętego księdza-geja, pozującego wraz z życiowym partnerem do niezliczonej liczby zdjęć.

Więcej… [Czuję wolność, spokój i szczęście...]
 
Post, który wybrał Bóg (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Johan Both   
środa, 14 października 2015 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Post, który wybrał Bóg" które wygłosił brat Johan Botha podczas nabożeństwa w zborze  w Polkowicach.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

Zobacz również "Post w celu szukania oblicza Bożego" oraz "Ukryty post"

 
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

Strona 131 z 161