Napisałem, aby radość wasza była pełna Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 19 czerwca 2015 18:21

Jest taki rodzaj radości, który zawiera w sobie jakąś porcję rozczarowania sobą samym. Na przykład, wyruszając w daleką podróż postanowiłem na tyle trzymać się przepisów drogowych, aby nie narazić się na żaden mandat. Wyjeżdżając jednak z jakiejś miejscowości za szybko przyśpieszyłem i zostałem zatrzymany. Groził mi mandat, lecz policjant mi odpuścił i skończyło się na pouczeniu. Cóż za radość! Pomyślmy jednak przez chwilę. Czy rzeczywiście mam powody do pełnej radości?  Owszem, mogę się cieszyć, że mi się upiekło. Mogę nawet innym opowiedzieć o „ludzkim” policjancie, lecz radość z niezapłacenia mandatu nie jest radością najwyższych lotów. Pełną radość pod tym względem miałbym wówczas, gdybym zakończył podróż bez złamania przepisów.
Więcej… [Napisałem, aby radość wasza była pełna]
 
Niekoniecznie długie, lecz pełne Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
środa, 17 czerwca 2015 10:38

„Panie, daj nam żyć takim życiem i umrzeć taką śmiercią, które przyniosą obfity owoc dla życia wiecznego” – taką inskrypcję Amy Carmichael znalazła w Indiach na grobie pewnego misjonarza. Te słowa przypominają mi się, gdy myślę o historii Jima i Elisabeth Elliotów.

Życie pełne, niekoniecznie długie

Jim Elliot napisał kiedyś w swoim pamiętniku znamienne słowa: „Nie pragnę długiego życia, pragnę pełnego, tak jak Ty, Panie Jezu”. Ten młody, pełen zapału i gorliwości chrześcijanin nie zdawał sobie wtedy sprawy, że zakończy swoje życie jako misjonarz-męczennik zanim jeszcze skończy trzydzieści lat. Śmiem jednak sądzić, że nawet gdyby o tym wiedział, nie przeraziłoby go to. Całe swoje życie powierzył Bogu, a w jego sercu płonęła pasja szerzenia Dobrej Nowino o Jezusie Chrystusie tym, którzy nigdy jeszcze o niej nie słyszeli. Chrystus był Jego życiem, dlatego podobnie jak apostoł Paweł był przekonany, że śmierć może być zyskiem – „Nie jest głupcem ten, kto oddaje coś, czego nie może zatrzymać, za coś czego nie może stracić”. Jim zdawał sobie sprawę, że życie człowieka jest parą, jak pisał apostoł Jakub, że jego końcem prędzej czy później jest śmierć. Nikt nie jest w stanie tego zatrzymać. Dlatego też chciał w pełni wykorzystać je służąc temu, czego – był o tym przekonany – nie może utracić. Żył więc dla chwały Chrystusa, niestrudzenie służąc sprawie rozszerzania Bożego Królestwa na ziemi.

Więcej… [Niekoniecznie długie, lecz pełne]
 
Przecięcie ropienia Drukuj Email
wtorek, 16 czerwca 2015 00:00


 
Każdy zbór ma swego ....żandarma Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 13 czerwca 2015 22:40


 
O konieczności nowego narodzenia Drukuj Email
Autor: Wiesław Kulawiec   
sobota, 13 czerwca 2015 21:06

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Musisz się na nowo narodzić" wygłoszonego przez br. Wiesława Kulawca.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Przyjdź do Ojca Drukuj Email
piątek, 12 czerwca 2015 10:56

O tobie myślał On zanim powstał świat,
dla Niego cenna jest każda twoja łza.
Tak bardzo kocha, że swojego Syna dał
dokonało się, więc możesz przyjść.

I nic nie zrobisz by On bardziej kochał cię
nie zamknie swoich drzwi, choć wie o grzechach twych.
Tak bardzo kocha, że swojego Syna dał,
dokonało się, więc możesz przyjść.

Więcej… [Przyjdź do Ojca]
 
Dobre uczynki są ważne Drukuj Email
Autor: Otto Willenbrecht   
czwartek, 11 czerwca 2015 00:00

W większości zborów nie mówi się zbyt dużo o dobrych uczynkach! Uważa się, że mogłoby to sprawić wrażenie zbliżania się do kościoła rzymskiego lub biblijnych faryzeuszy.
Taka ostrożność jest uzasadniona, gdyż w historii chrześcijaństwa zbawiające i uwalniające poselstwo Biblii było zbyt długo zniekształcane niebiblijną nauką o usprawiedliwieniu z uczynków. Także dzisiaj niemało jest ludzi, którzy uważają, że dobrymi uczynkami zjednają sobie Boga lub zasłużą na niebo.

Więcej… [Dobre uczynki są ważne]
 
Zbawienie a uczynki Drukuj Email
Autor: Jawdyk Roman   
czwartek, 11 czerwca 2015 00:00

Bardzo często powstaje pytanie: Zbawienie otrzymujemy z łaski Pana, czy na podstawie uczynków, a może łaska współdziała z uczynkami? Zbawienie jest udziałem wszystkich, czy też tylko wybranych?

Chciałbym znaleźć odpowiedź korzystając z jedynego doskonałego źródła przekazanego nam przez Pana Boga i Ojca, opierając się na gwarancji Bożej zawartej w Biblii i przekazanego nam przez męża Bożego apostoła Pawła: Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka (Rzym. 1, 16).

Więcej… [Zbawienie a uczynki]
 
Zbawienie z łaski a uczynki Drukuj Email
Autor: Szymon Matusiak   
środa, 10 czerwca 2015 00:00

Znany pisarz chrześcijański, John MacArthur, stwierdził: „Patrząc na Kościół jako całość, szczególnie na ewangeliczne chrześcijaństwo, daje się zauważyć wiele apatii i brak prawdziwego zaangażowania.

Może w swoim zwiastowaniu za dużo mówimy o łasce, nie wskazując na to, że chrześcijanin prawdziwie zbawiony z łaski, jest również zbawiony do dobrych uczynków, w które ma się angażować (Efez. 2:8-10)” – Charyzmatycy, s. 282. Wiele osób podziela zdanie tego autora, dostrzegając jakąś niemoc i słabość w działalności niektórych zborów i poszczególnych wierzących. Istnieje zatem potrzeba, byśmy odświeżyli w swych umysłach prawdę o roli uczynków w naszym życiu.

Więcej… [Zbawienie z łaski a uczynki]
 
Anatomia nawrócenia Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 00:00

Czy chcesz zostać chrześcijaninem w biblijnym tego słowa znaczeniu?

Jeżeli nie należysz jeszcze do Chrystusa, jeżeli nie doświadczyłeś jeszcze pewności zbawienia i pokoju dotyczącego twojej przyszłości, to ta chwila może stać się przełomem dla twojego życia. Nawiązanie tej wspaniałej łączności z Chrystusem porównał ktoś do zawarcia związku małżeńskiego. Podobnie jak ślub musi być poprzedzony świadomą decyzją, tak i osobista społeczność z Chrystusem może zrodzić się jedynie jako efekt (rezultat) twego wolnego wyboru. Jak tego dokonać ?

Otóż, aby mogła powstać ta cudowna jedność z Chrystusem, do zainicjowania twojego chrześcijaństwa musisz zaangażować trzy sfery swojej osobowości. Są to : intelekt, uczucia i wola. Nie wystarczy wiedzieć, że jest Bóg. Nie wystarczy nawet zaakceptowanie Jego dekalogu, Jego przykazań. To za mało, że Słowo Boże porusza cię do głębi lub, że jesteś rozentuzjazmowany odkryciem, że Jezus ciebie kocha. Nie staniesz się chrześcijaninem w biblijnym tego słowa znaczeniu, dopóki nie podejmiesz decyzji: " Jezu ja chcę być Twoim dzieckiem! Panie zapraszam Cię do mojego serca. Wejdź !" Jeżeli stało się to w twoim życiu, to nie ma znaczenia kiedy to miało miejsce. Ważne jest, abyś miał pewność, że teraz, w tej chwili, Chrystus cię wypełnia, że On jest obecny w twoim życiu.

Więcej… [Anatomia nawrócenia]
 
Czy narodziłeś się na nowo? Drukuj Email
Autor: J. C. Ryle   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 01:00

Czy narodziłeś się na nowo? Nie wystarczy powiedzieć: „Należę do Kościoła, więc przypuszczam, że tak". Tysiące nominalnych chrześcijan w ogóle nie posiada oznak nowego narodzenia, o którym uczy nas Pismo Święte.
Czy chciałbyś wiedzieć, jakie cechy charakteryzują i potwierdzają narodzenie na nowo? Jeśli poświęcisz temu zagadnieniu trochę czasu i uwagi, to będziesz mógł je zobaczyć w Liście Jana.

Więcej… [Czy narodziłeś się na nowo?]
 
Musisz się na nowo narodzić Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
niedziela, 07 czerwca 2015 00:30

 
D-Day chrzescijanina Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 06 czerwca 2015 19:25

 
Satanistyczny symbol napoju energetycznego "Monster" Drukuj Email
piątek, 05 czerwca 2015 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 116 z 140