Czipowanie ludzi ... Drukuj Email
poniedziałek, 16 lutego 2015 19:11

 
Ś.p. Paweł Małysz - świadectwo cz.2 Drukuj Email
Autor: Paweł Małysz   
niedziela, 15 lutego 2015 00:00

Zapraszamy do wysłuchania drugiej części  (dostępnego na naszym serwerze ftp w dziale świadectwa) obszernego, pełnego wdzięczności Bogu, mądrości i wzruszeń świadectwa ś.p. br. Pawła Małysza. (Odszedł do swojego niebiańskiego Ojca w  dniu 12.02.2015r.)

Materiał przygotowała i nagrała redaktor Anita Pilch.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj

Uprzejmie informujemy o możliwości zakupu książki  brata Pawła Małysza pt. "Życie pełne Bożych cudów".

Poniżej publikujemy zapis wideo świadectwa pt."Rozmowa z Ojcem".


 
Ś.p. br. Paweł Małysz - świadectwo cz.1 Drukuj Email
Autor: Paweł Małysz   
sobota, 14 lutego 2015 23:00

W dniu 12.02.2015r. do swojego niebiańskiego Ojca odszedł br. Paweł Małysz.

Zapraszamy do wysłuchania obszernego, pełnego wdzięczności Bogu, mądrości i wzruszeń świadectwa br. Pawła Małysza, które w grudniu 2013 r. przygotowała i nagrała redaktor Anita Pilch.

Dzisiaj prezentujemy pierwszą (dostępną na naszym serwerze ftp w dziale świadectwa) część świadectwa.

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj

Poniżej  publikujemy dostępne zdjęcia z jego życia.

Drugą część świadectwa udostępnimy jutro w niedziele 15.02.2015r.

 
Jeszcze o czipach Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 13 lutego 2015 18:57
Informacja o czipach wszczepionych pracownikom szwedzkiej firmy wywołała dyskusję - jak się okazuje - nie tylko w środowiskach chrześcijańskich. Nas oczywiście temat intryguje w kontekście zapowiadanego przez Biblię znamienia, które ludzie przyjmować będą na czoło lub prawą rękę. Jedni twierdzą, że absolutnie nie jest tam mowa o czipach, drudzy mają szereg wątpliwości, a jeszcze inni są przekonani, że właśnie o tego rodzaju oznakowanie chodzi.
Nie wiem, kto ma rację. Trzeba wszakże uważać, ażeby nie przespać sprawy. Są ludzie, którzy przez nie wiadomo czym karmiony sceptycyzm i sami mogą nie rozpoznać ważnego znaku, i w innych uśpić pożądaną czujność. Wiele tu zależy od duchowej wrażliwości. To co pochodzi od Boga niełatwo bywa rozpoznawane w świecie. Tym bardziej, gdy osoby uchodzące za znawców tematu, jawnie twierdzą, że to na pewno jeszcze nie to.
Więcej… [Jeszcze o czipach]
 
Tak dla wygody... Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 13 lutego 2015 18:52

W tych dniach świat obiegła wiadomość, że około 400 pracowników szwedzkiej firmy Epicenter zostało zaczipowanych. Elektroniczne identyfikatory wszczepione pod skórę ręki zastąpiły karty identyfikacyjne używane m.in. do otwierania drzwi i bramek. Codziennie i tak mamy kontakt z technologią. Mamy masę kodów i PIN-ów do spamiętania. Przez to zaczyna się robić bałagan. Czy nie byłoby łatwiej, gdybyśmy po prostu mogli przyłożyć rękę, gdzie trzeba?  -  powiedział pomysłodawca nowej metody oznakowania pracowników. To dla dobra ludzi. Będzie im z tym znacznie wygodniej.

Kto czyta Biblię, ten wie, że wszczepianie ludziom identyfikatorów zostało zapowiedziane w księdze Objawienia św. Jana już pod koniec pierwszego wieku po Chrystusie. Pismo Święte zapowiada przy tym, że to, co najpierw będzie służyć ludzkiej wygodzie, potem stanie się życiową koniecznością. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia [Obj 13,16-17]. Kto nie przyłączy się do systemu, ten będzie w poważnym kłopocie.

Więcej… [Tak dla wygody...]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 11 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 11 lutego 2015 00:13

Wyleją Ducha Mego na nasienie twoje i błogosławieństwo Moje na potomki twoje. (Izaj. 44,3)

Dzieci nasze nie mają w sobie Ducha Bożego z natury. Spostrzegamy w nich wiele cech, które każą nam lękać się o ich przyszłość i skłaniają do gorącej modlitwy. A jeśli syn wchodzi na manowce, wołamy wraz z Abrahamem: „Oby tylko Izmael żył przed obliczem Twoim!” Wolelibyśmy, aby córki nasze były jak Anna, a nie jak cesarzowe. Dodaje nam otuchy Słowo, które mówi: „Nie bój się, sługo Mój, Jakubie” i, powinno ono usunąć wszelkie zwątpienie i obawę. Pan chce Ducha Swojego dać, chce dać Go obficie, chce Go wylać na nas, chce dać Go w mocy, aby się stał prawdziwym i wiecznym błogosławieństwem. Pod Bożym tchnieniem mają się dzieci nasze znaleźć. „Ten rzecze: jam jest Pański; a ów się ozwie do imienia Jakubowego.”

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 11 luty]
 
Miłujcie! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 05 lutego 2015 16:43

Posłuszni poleceniu Pana Jezusa, aby nowych uczniów nauczać, jak przestrzegać wszystkiego, co On przykazał [Mt 28,20] skupimy dziś naszą uwagę na przykazaniu: Miłujcie! Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem [Jn 15,12]. A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał [1Jn 3,23]. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują [Mt 5,44].  Jezus przykazał, że mamy wszystkich miłować. Skąd brać do takiej miłości siłę?

Więcej… [Miłujcie!]
 
Przywłaszczony długopis Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
środa, 04 lutego 2015 18:10

Wyznajemy, że Jezus jest naszym Panem i pragniemy, aby Chrystus był w centrum naszego życia, jednak często zapominamy oddać Mu przywłaszczonego długopisu… 

“Albowiem istotą grzechu jest, że człowiek usiłuje zastąpić sobą Boga (…) Człowiek przeciwstawia się Bogu i stawia się w miejscu należnym jedynie Stwórcy. (…) Człowiek domaga się praw należnych jedynie Bogu.” (1)

W Edenie Szatan kusił Ewę „jeśli zjecie owoc będziecie tacy jak Bóg, umiejący rozróżniać dobro i zło”.  Pierwsi rodzice ulegli pokusie i odtąd z pokolenia na pokolenie ludzie dziedziczą skłonności do zajmowania miejsca Boga samolubnie koncentrując się na sobie i obwieszczając się panami własnego życia. Może to ostatnie wydaje się obce tym wszystkim, którzy nazywają siebie „Chrześcijanami” i „Wierzącymi”, ale chyba każdy z nas nie raz „brał sprawy w swoje ręce” mając swój własny pomysł na życie i różne kwestie z nim związane. Ta tendencja jest już widoczna u dzieci, a pierwszym przykładem, jaki nasuwa mi się na myśl jestem ja sama sprzed jakiś osiemnastu lat. 

Więcej… [Przywłaszczony długopis]
 
Korzeń rosnący w górę Drukuj Email
wtorek, 03 lutego 2015 00:00

 "....bacząc, żeby nikt nie pozostał z dala od łaski Bożej, żeby jakiś gorzki korzeń rosnący w górę, nie wyrządził szkody i żeby przezeń nie pokalało się wielu." (Hbr 12:15)

 
"Czucie" nie wystarczy... Drukuj Email
niedziela, 01 lutego 2015 00:00

Zobacz artykuł Bartosza Sokoła pt."Zbrodnia uwielbienia bez nawrócenia"

 
Dopaść, czy przepędzić? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 31 stycznia 2015 19:54

Pozwólcie, że wspomnę dziś największą z zapisanych w historii ludzkości, tragedię morską. 30 stycznia 1945 roku sowieckie torpedy dopadły niemiecki statek pasażerski Wilhelm Gustloff unoszący na swoim pokładzie około 10 tysięcy uciekinierów. Głównie byli to niemieccy cywile; kobiety, dzieci i ranni żołnierze. Uciekali przed nadciągającą Armią Czerwoną. Był silny mróz, a nie wszyscy pomieścili się w środku.  Na wysokości Helu stanowiący wielką szansę ucieczki okręt stał się dla większości z nich lodowatą trumną. Przeżyło jedynie około tysiąca osób.

O zatopieniu Wilhelma Gustloffa mówi się różnie. Było to bestialstwo sowietów , czy uzasadniony odwet na wrogach? Nie wdając się w tę dyskusję proponuję chwilę refleksji biblijnej na temat tego rodzaju sytuacji.

Więcej… [Dopaść, czy przepędzić?]
 
Na kolanach Drukuj Email
piątek, 30 stycznia 2015 00:00


Kliknij na obrazku :)

Usłyszałem niedawno świadectwo pewnego Rosjanina, który obiecał sobie w życiu, że nigdy przed nikim nie uklęknie.

Gdy był jeszcze chłopcem, ci którzy klękali przed innymi stawali się pośmiewiskiem całego podwórka. Kiedy ten mężczyzna dorósł, dorobił się znacznego majątku, pięknych samochodów, poznał wiele wpływowych osób, dobrych i złych – niby osiągnął wszystko, ale nadal był nieszczęśliwy. W końcu uzależnił się od narkotyków na tyle poważnie, że od jednego z handlarzy usłyszał, że nie ma już dla niego ratunku. W wieku dwudziestu pięciu lat był gotów umrzeć, zresztą lekarze nie dawali mu większych szans – jego organizm był zupełnie wyniszczony trybem życia i nałogami.

Więcej… [Na kolanach]
 
Co cię pobudza do służenia Bogu? Drukuj Email
Autor: Szymon Matusiak   
czwartek, 29 stycznia 2015 17:41

Pewnego razu Pan Jezus został zaproszony przez faryzeusza Szymona na posiłek. Jednakże to spotkanie, które miało być zwykłym przyjęciem z udziałem niezwykłego gościa zakończyło się w nieoczekiwany sposób. Przeczytajmy Ewangelię według Łukasza 7:36-50.

Więcej… [Co cię pobudza do służenia Bogu?]
 
Bolesne odkrywanie Drukuj Email
środa, 28 stycznia 2015 00:00

"Mojżesz spędził 40 lat w królewskim pałacu, myśląc, że jest kimś, potem żył przez 40 lat na pustyni odkrywając, że bez Boga był nikim; a ostatecznie spędził 40 lat odkrywając to, jak z Bogiem nikt może być kimś." Dwight L. Moody

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 113 z 132